Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak dogrywać materiał do płyty DVD+R?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 23 lipca 2013 - 15:39

Po nagraniu na płytę DVD+R czegokolwiek ( mało-pojemnościowego ), przy próbie kolejnego nagrania wciąż pojawia się polecenie że mam włożyć nową płytę. Nagrałem już wiele płyt które mogłyby pomieścić jeszcze wiele innych rzeczy, jednak nie wiem jak zamienić tryb jednej sesji na wiele różnych sesji? W mym MacBooku OS X Mountain Lion, dotychczas jedynie używam opcji: "nagraj na płytę". Może jest jakiś program, lub inne rozwiązanie? Jeśli ktoś zna odpowiedź, bardzo prosiłbym o proste wskazówki. Dziękuję.

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 23 lipca 2013 - 16:19

1. Systemowo (Narzędzia Dyskowe) - wybierasz obraz do nagrania i przed jego nagraniem zaznaczasz opcję "Leave disc Appendable" > Burn. Szczegóły krok po kroku są podane w pomocy Narzedzi Dyskowych.
2. Każdy nawet darmowy soft do nagrywania ma funkcję "burn multisession disc".

#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 23 lipca 2013 - 16:28

1. Systemowo (Narzędzia Dyskowe) - wybierasz obraz do nagrania i przed jego nagraniem zaznaczasz opcję "Leave disc Appendable" > Burn. Szczegóły krok po kroku są podane w pomocy Narzedzi Dyskowych.
2. Każdy nawet darmowy soft do nagrywania ma funkcję "burn multisession disc".


Ja jedynie znalazłem opcję następującą:
Klikam prawą myszką, na materiale który chcę wgrać na płytę DWD+R.
Wybieram opcję: „Nagraj … na płytę”.
I proces nagrywania u mnie się już zaczyna. Zatem nie znalazłem opcji z możliwością ustawień dodatkowych.

PS.
Sory ale w tytule chciałem napisać rodzaj płyty DVD+R.

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 lipca 2013 - 17:08

To nie 'klikaj prawą myszką', tylko zrób tak, jak Ci napisali.

#5 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 23 lipca 2013 - 18:07

1. Chwila poszukiwań w sieci i .... OS X: How To Burn A Multisession CD (or DVD) | a Tech-Recipes Tutorial
2. Rodzaj płyty nie ma znaczenia - obojetnie czy będzie to +/-R, +/-RW, CD/DVD. Także w sofcie do nagrywania należy określić rodzaj płyty przed jej nagraniem.

#6 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 24 lipca 2013 - 08:09

1. Chwila poszukiwań w sieci i .... OS X: How To Burn A Multisession CD (or DVD) | a Tech-Recipes Tutorial
.


Dziękuję Madmax. Artykuł jest super, szkoda tylko że nie po Polsku i dla Mac OS X Leopard ( ja mam Mountain Lion ). Popracuję trochę i może jakoś uda mi się rozwiązać problem.


. Także w sofcie do nagrywania należy określić rodzaj płyty przed jej nagraniem.


Niestety będę musiał też popracować nad zrozumieniem tych określeń.
Dziękuję za pomoc.

#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 lipca 2013 - 09:13

Zainstaluj sobie program Burn, on ma możliwość nagrywania wielu sesji na jednej płycie.

#8 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 24 lipca 2013 - 09:32

Nieważne że tutorial jest dla Tigera - tu Masz po polsku :) http://myapple.pl/ma...k-utility_.html . Małym minusem wielosesyjnego nagrywania jest to iż każda sesja nagraniowa pochłania dodatkowo 15 MB, co należy uwzględnić przy obliczaniu miejsca na płycie.

#9 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 24 lipca 2013 - 10:34

Nieważne że tutorial jest dla Tigera - tu Masz po polsku :) http://myapple.pl/ma...k-utility_.html . Małym minusem wielosesyjnego nagrywania jest to iż każda sesja nagraniowa pochłania dodatkowo 15 MB, co należy uwzględnić przy obliczaniu miejsca na płycie.

Nawet to dla mnie jest za trudne, i szkoda że nie ma tego ukazane na filmie ( YouTube ). Pomijam też opinie innych forumowiczów ( w podanym linku ) jak ta pod spodem:

Cześć,

Jestem zbyt durny - nawet w BURN-ie nie udało mi się stworzyć wielosesyjnej płyty DVD... czy mogę prosić o instrukcję (opcja "Leave disc appendable" jest nieaktywna).
Pozdrawiam,
Bartek


Zainstaluj sobie program Burn, on ma możliwość nagrywania wielu sesji na jednej płycie.


Zainstalowałem ten oto program:
Burn (Mac) - Download
Na razie jestem w toku lekcji. Po włożeniu pierwszej płyty już nie mogłem nic do niej dopisać. Przypuszczam że jednorazowe ( jedno-sesyjne ) płyty DVD+R na których już coś nagrałem są do wyrzucenia?
Dziękuję.

#10 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 lipca 2013 - 11:07

Zainstalowałem ten oto program:
Burn (Mac) - Download
Na razie jestem w toku lekcji. Po włożeniu pierwszej płyty już nie mogłem nic do niej dopisać. Przypuszczam że jednorazowe ( jedno-sesyjne ) płyty DVD+R na których już coś nagrałem są do wyrzucenia?
Dziękuję.


Kiedy klikniesz Burn, to w kolejnym oknie musisz zaznaczyć Allow more session.

#11 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 24 lipca 2013 - 11:15

Tylko ustawienie wielosesyjności przed nagraniem danych umożliwia ich późniejsze "dogrywanie" . Bez zaznaczenia tej opcji każda płyta jest definitywnie "zamykana" i nie można potem już nic na takiej dograć - wtedy ze zrozumiałych względów stosowna opcja jest już niedostępna.

P.S. Może ten soft będzie dla Ciebie "czytelniejszy": http://simplyburns.sourceforge.net/

1. Na początku wybierz rodzaj płyty (dane, audio itd.)
2. Przeciągnij stosowne pliki do okna "zawartości płyty".
3. Kliknij "Wypal"
4. Opcja "Główne" (ustawienia dysku) > zaznacz "Nie zamykaj Sesji" > Wypal.

#12 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 24 lipca 2013 - 15:56

Dziękuję Madmax i Macsupport.


P.S. Może ten soft będzie dla Ciebie "czytelniejszy": http://simplyburns.sourceforge.net/

Nie wiem czy mam kliknąć na powyższej stronie na wyraz: "Download" ?


Niestety ale ja jedynie mogę poradzić sobie z tematem, widząc elementarny krok po kroku co należy czynić. ( najlepiej wideo jak YouTube ).
Pod spodem na fotce ukazuję pierwszy krok, czyli napis który pojawia się na ekranie po włożeniu płyty DVD:


[ATTACH=CONFIG]16181[/ATTACH] Teraz zastanawiam się którą opcję wybrać?

#13 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 24 lipca 2013 - 19:00

1. No pewnie że kliknąć "Download" ;-) - pobieranie powinno rozpocząć się automatycznie. 2. Jaką chcesz - sam powinieneś określić co ma się dziać po włożeniu pustej płyty. Więc: a. zainstaluj najpierw stosowny soft do nagrywania, b. jak ukaże się to okno ponownie wybierz "otwórz w programie (tu nazwa softu do nagrywania)" . Zaznaczenie " ustal czynnoś jako domyślną" sprawi że - w tym wypadku - nie będzie trzeba w kółko określać co ma się dziać po włożeniu pustej płyty.

#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 lipca 2013 - 21:24

Dziękuję Madmax i Macsupport.


Nie wiem czy mam kliknąć na powyższej stronie na wyraz: "Download" ?


Bez jaj, nie przesadzaj. To nie przedszkole specjalnej troski. Rusz głową, a nie absolutnie wszystkiego wymagasz podanego na tacy.

#15 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 25 lipca 2013 - 08:03

jak ukaże się to okno ponownie wybierz "otwórz w programie (tu nazwa softu do nagrywania)" .

Program SimplyBurns, znalazł sie w Docku, ale nie zapisał się w miejscu gdzie mam wszystkie programy. Podejrzewam że z tego względu nie mam możliwości otworzenia płyty w tym programie ? Dotąd zawsze programy instalowały mi się w miejscu przeznaczonym dla ,,programów”. Teraz znajduje się program SimplyBurns w miejscu: pobrane rzeczy. Nie wiem czy mam go po prostu myszką ( kursorem ) przeciągnąć ( wlepić ) do miejsca z programami ?

Bez jaj, nie przesadzaj. To nie przedszkole specjalnej troski. Rusz głową, a nie absolutnie wszystkiego wymagasz podanego na tacy.

Strona ta wydała mi się wyjątkowo niezrozumiała
http://simplyburns.sourceforge.net/
Myślałem że chodzi o pewny rodzaj łatwiejszej instrukcji a nie o oprogramowanie, dlatego pytaniem tym tylko się upewniłem.

#16 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 25 lipca 2013 - 09:39

:confused: Lokalizacja programu(ów) nie ma przecież znaczenia Wrzucaj program(y) gdzie chcesz - to działa na zasadzie "1, 2, 3 do otwarcia płyty będziesz ty".

#17 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 25 lipca 2013 - 16:47

Dziękuję Madmax. W końcu udało mi się nagrać na płytę jedną rzecz. Cieszy mnie to i bardzo dziękuję za pomoc. Niestety, ale gdy dogrywam cokolwiek do tej samej płyty, to nic potem nie potrafię z tej płyty odczytać ( Na płycie jedynie widnieje plik pierwszy jak wgrałem na płytę ). Ukarzę czynności jakie czynię w przypadku wgrania na płytę dwóch dokumentów OpenOffice: ( Dla przykładu, każdy dokument wgrywam w osobnym czasie ). Oto kolejności: a-w programie SimplyBurns, klikam na „dane”. b-następnie przeciągam kursorem myszki pierwszy dokument OpenOffice do okienka programu SimplyBurns. c-zaznaczyłem fajką: nie zamykaj sesji. d-w dalszej kolejności klikam na ,,wypal”. Po chwili widzę na płycie DVD wgrany plik. f-następnie przy próbie wgrania nowego dokumentu, czynię dokładnie te same czynności, jednak pomimo wielokrotnych prób nagrywania różnych rzeczy, niestety nigdy na płycie nie pojawiają się żadne nowe wgrane dokumenty. Za każdym razem jednak widzę że proces nagrywania trwa, jednak wgrane dokumenty nie wiem dlaczego nie pojawiają się na płycie DVD. Zapewne coś robię nie tak, dlatego proszę o wsparcie.

#18 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 064 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2013 - 21:50

Wrrrrr. Zaraz stracę cierpliwość.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych