Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwsze ładowanie i formatowanie Szufelki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 25 grudnia 2005 - 10:47

Dzisiaj dostałem od Świętego Mikołaja iPoda Shuffle 512MB. Ogólnie jest SUPER, póki się go nie podłączy do komputera...

Otóż, będę go używał głównie z pozycji PieCa (w PowerBooku nie mam USB, choć nie w wersji 2...).

Włożyłem płykę instalacyjną pod WinXP (wersja SP1 - może to problem?). I dochodzę do kroku, kiedy każą mi podłączyć iPoda w celu formatowania. Podłączyłem i... nie mogę przejść do kolejnego kroku. Tak jakby Win go nie rozpoznawał :shock:.
Mogę zabawę z formatowaniem pominąć i przejść do dalszej instalacji bez iPoda, ale hmm... po prostu dziwna sprawa.

Co radzicie?

#2 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 25 grudnia 2005 - 11:03

Instrukcja od iPoda szufelki mówi tak:

To use iPod shuffle with a Windows PC, you must have:
-A Windows PC with built-in USB or a USB card installed
To charge iPod shuffle, connect it to a high-power USB port. For fast transfer speeds,
connect it to a USB 2.0 port.
-Windows 2000 with Service Pack 4 or later,
or Windows XP Home or Professional with Service Pack 2 or later

Pewnie to jest problem :roll:

#3 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 grudnia 2005 - 11:05

Wczoraj robiłem to samo też na kanciastym i się udało, może masz nie tą wersję Outlooka? :evil: Pamiętając co się może zdażyć na dziaduniu w przypadku nie wykonania czynności w odpowiedzniej kolejności lepiej zacząć wszystko od początku ( może inne USB tym razem )

#4 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 25 grudnia 2005 - 11:18

tak , zgadza się nie masz SP 2 ! on zawiera najważniejsze poprawki do przenośnych urządzeń czy dysków USB. Niestety, musisz pobrać i zainstalować sp2. Jeśli masz sp2 to wszystko potem działa bez problemu!

#5 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 25 grudnia 2005 - 11:19

Windows XP Home or Professional with Service Pack 2 or later

Oczywiście, że widziałem to, ale TUTAJ myapple wyraźnie stwierdził, że u Niego z XP SP1 wszystko działa...

reeye, próbowałem na innym USB. Mam dwa porty, więc dużego wyboru nie ma ;)

Na razie zainstalowałem stery bez iPoda, teraz ściągam najnowszego iTunes. Później znowu podłączę i zobaczę.

[ Dodano: 2005-12-25, 11:22 ]
Tzn, myapple nie ma Szufli tylko innego iPoda, ale nadal to iPod!

#6 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 grudnia 2005 - 11:23

MacDada, Ja bym odinstalował wszysztko i zrobił to raz jeszcze.

#7 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 25 grudnia 2005 - 12:10

Tzn, myapple nie ma Szufli tylko innego iPoda, ale nadal to iPod!


MacDada, ale szufelka to baaardzo specyficzny iPod :mrgreen:

Zobacz tutaj

#8 wbl

wbl
  • 28 postów
  • SkądKraków, Polska

Napisano 25 grudnia 2005 - 12:52

No MacDada napisz czy ci sie w końcu udało Shuffle podłączyć. Bo jak nie, to chyba sobie poczekam i w Mini albo nawet w Nano zainwestuje :shock: .

#9 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 grudnia 2005 - 12:57

wbl, ale to nie shuffle winny tylko kanciastego. Obecnie mam dwa shuffle jeden podpięty do kanciastego, drugi normalnie i wszystko smiga wyśmienicie.

#10 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 25 grudnia 2005 - 13:13

wbl, ale to nie shuffle winny tylko kanciastego. Obecnie mam dwa shuffle jeden podpięty do kanciastego, drugi normalnie i wszystko smiga wyśmienicie.

A u mnie na kanciastym, jak chciałem sformatować iPoda, musiałem znalźć komputer z xp :? :?
Najpierw nie chciał sie sformatować z sp2, potem sformatował się na samym sp1, ale musiałem przeinstalowywać winde :?
To było naprawde traumatyczne przeżycie... :(

pozdrawiam, waluigi :)

#11 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 grudnia 2005 - 13:28

Tzn, myapple nie ma Szufli tylko innego iPoda, ale nadal to iPod!


tak mialem mini teraz mam nano tak czy siak oba działaja na XP z SP1 :)

sprobuj usunać z kompa kontrolery usb i zrobic restarcik i zainstalowac je na nowo... moze pomoze...

u mnie na XP z SP1 mam czasami problem z myszka bo winda podczas kozystania z urzadzenia(myszki) potrafi mi wyrzucik komunikat "nie rozpoznano urzadzenia usb..." a 5 sek. wczesniej działalo :)

#12 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 25 grudnia 2005 - 13:33

acha i jeszcze czasami WinXP ma opcje oszczędzania energi w portach USB - i czasami naprawde cuda się dzieją :) Żeby wyłączyć tą funkcje: wchodzimy do menadżera urządzeń i tam odznaczamy fajeczke oszczędzania... A co do mnie to Shuffle super działa z WinXp SP2 :wink:

#13 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 grudnia 2005 - 13:48

oszczędzania energi w portach USB


i chyba pomogles mi rozwiazac problem wylaczajacej sie myszki :) z ciekawosci zajzalem do Menedzera i sprawdzilem u siebie jak mam poustawiane. okazalo sie ze kontroler mogł wylaczac urzadzenie celem oszczedzania energii :) narazie myszka dziala i zobaczymy czy pomoglo :)

#14 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 25 grudnia 2005 - 13:55

myapple, człowieku :) na na to zmarnowałem 12h gdy wgrywałem soft do karty fun. Wkurzyłem się i odpaliłem komputer z Win98se i dopiero coś wyszło..a potem odkryłem to w XP z tą całą energią :)

...ale wiesz, największy cyrk w XP zaczyna się gdy masz dodatkowo IRD-e ...hehe paranoja :wink:

#15 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 25 grudnia 2005 - 13:58

sprobuj usunać z kompa kontrolery usb i zrobic restarcik i zainstalowac je na nowo... moze pomoze...

Opisz mi dokładnie jak mam to zrobić... Nie chcę za bardzo namieszać ;) W końcu sterów do USB nie musiałem instalować, więc skąd mam je później wytrzasnąć? Z płytki instalacyjnej?

Po reinstalacji iPoda i instalacji nowego iTunes, nadal nie mogę wrzucić na Niego muzyki (ani nawet plików - jako pendrive też nie chce działać... :?). Na razie się tylko ładuje...

#16 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 25 grudnia 2005 - 14:00

MacDada, w ostateczności masz jakiś pojemny ftp? bo mam ściągniętego SP2 - nie wymaga orginalnego systemu :)

#17 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 25 grudnia 2005 - 14:32

Nie bardzo... zresztą to ma ponad 200MB, więc lepiej poszukam gdzieś tego SP2 w sieci. Dzięki za chęci :D

#18 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 grudnia 2005 - 15:34

pisz mi dokładnie jak mam to zrobić... Nie chcę za bardzo namieszać Wink W końcu sterów do USB nie musiałem instalować, więc skąd mam je później wytrzasnąć? Z płytki instalacyjnej?


wchodzisz w menedzer urzadzen i bierzesz usuwasz. sterowniki powinien sam znalezc skoro je sobie sam zainstalowal. tylko uwazaj jesli masz mysz lub klawe na usb :) ona nie bedzie działac wtedy :)

#19 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 28 grudnia 2005 - 10:57

Próbowałem przeinstalować stery USB - nie pomogło. Ściągnąłem poprawkę do SP2, zainstalowałem, a Szufelka dalej nie chce z piecem współpracować. Wnerwiłem się. Podłączam iPoda do iBooka, uruchamia się iTunes, wrzuca losowo piosenki i już!!!!! :D :D :D Tylko, że teraz jak chcę jakąś muzę wsadzić do Szufelki, to jestem skazany na kompa taty... (czyli swoją muzykę też muszę tacie wciskać :mrgreen:) Wniosek? Apple rox (OSX wszystko działa, iPod jest SuuuuperFajny - nie żałuję zakupu), a MS to się może schować ze swoimi Oknami, poprawkami i sterami...

#20 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 28 grudnia 2005 - 11:41

Próbowałem przeinstalować stery USB - nie pomogło. Ściągnąłem poprawkę do SP2, zainstalowałem, a Szufelka dalej nie chce z piecem współpracować.

Może przeinstaluj jeszcze iTunes

nie żałuję zakupu

A w opisie masz że od Mikołaja ;)

#21 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 28 grudnia 2005 - 11:55

A w opisie masz że od Mikołaja

Ty mały zbóju :twisted:

Mikołaj nie wiedział gdzie kupić i jeszcze mu kasy zabrakło więc było płacone pół na pól :mrgreen:

#22 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 grudnia 2005 - 12:10

I tak ma wyglądać Mikołaj w IV RP? :wink:

#23 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 29 grudnia 2005 - 12:36

No cóż, wiele już kombinowałem, żeby iPod działał mi z PieCem, ale nie wyszło... USB są sprawne (gamepad i cyfrówka działają). Stery do USB przeinstalowane, podobnie stery do iPodziny, iTunes to samo. WinXP SP2. Może za tydzień gdzieś przeinstaluję Okna, to wtedy zobaczymy. Za to z samego iPoda jestem zadowolony, ładował się całą nockę, ładnie gra muzyczka i ogólnie jest OK. Wnerwia mnie tylko ten ręczny podział na część z muzyką i część z danymi... Powinno być jak w każdym innym urządzeniu do odtwarzania MP3, czyli folderek do którego wrzucam co chcę, a on sam rozpoznaje, że to muzyka i to odtwarza... Cóż, Steve chce nas uszczęśliwić swoimi nietypowymi rozwiązaniami na siłę...

#24 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 grudnia 2005 - 12:41

Za to z samego iPoda jestem zadowolony, ładował się całą nockę, ładnie gra muzyczka i ogólnie jest OK. Wnerwia mnie tylko ten ręczny podział na część z muzyką i część z danymi... Powinno być jak w każdym innym urządzeniu do odtwarzania MP3, czyli folderek do którego wrzucam co chcę, a on sam rozpoznaje, że to muzyka i to odtwarza...
Cóż, Steve chce nas uszczęśliwić swoimi nietypowymi rozwiązaniami na siłę...

A mi przez to że nie moge go używać między dwoma macami swobodnie ta ręczna kontrola pasuje..

#25 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 29 grudnia 2005 - 14:09

A mi przez to że nie moge go używać między dwoma macami swobodnie ta ręczna kontrola pasuje..

Srry, nie bardzo kapuję sensu tego zdania... :|

Tzn, pasuje Ci to, że nie możesz swobodnie wymieniać muzy między makami? :shock:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych