Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

pliki zaczynające sie na ._


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 19:39

Witam na Mac pojawiają mi się pliki jak by kopie tylko mniejsze o wiele zaczynające się na ._nazwa... czy Mak musi je tworzyć, pracuje w sieci z PC i mam tam straszne zamieszanie przez nie proszę o podpowiedź co to i po co to... I jeszcze nie potrafię wyłączyć z paska ikonki sieci WiFi - proszę o pomoc gdzie to sie chowa Pozdrawiam wojtgor

#2 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 10 października 2007 - 19:47

Co do sieci WiFi i widocznosci na pasku menu: Klikasz w jablko -> System preferences -> ikona 'Network' -> i odznaczasz 'Show AirPort status in menu bar' Co do pierwszej sprawy niech pomaga ktos bardziej obeznany w systemie OSX ;)
  • wojtgor lubi to

#3 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 października 2007 - 19:53

AFAIK te ._nazwa to pliki które przechowują jakieś info o pliku nazwa np. miniaturkę, domyślny program itp. co do ikonki to zawsze można cmd+LPM na ikonce i przeciągnąć ją albo na żądane miejsce (jeśli chce się zmienić ich kolejność) albo poza pasek to zniknie (tak jak ikonki w docku)
  • wojtgor lubi to

#4 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 21:05

Ok dzieki załapałem ze jak mam wyłączony Airport to niemam opcji do nirgo, musiałem go włączyć i dopiero się dostałem do opcji ukryj. A co do tych plików to chętnie bym je wyłączył ;) bo to straszne zamieszanie mi na PC robi jak mam tyle tego, na bieżąco to usuwam póki co. Pozdrawiam WG

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 października 2007 - 21:08

to polecam WinFSCleanser do usuwania tego jest jeszcze ZipCleaner jeśli chcesz zipa bez tych "śmieci"

#6 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 10 października 2007 - 21:22

Tinker Toolem można wyłączyć zapisywanie ._* na serwerach.
  • wojtgor lubi to

#7 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 października 2007 - 06:29

Tinker Toolem można wyłączyć zapisywanie ._* na serwerach.



Super fajny programik wyłączyłem sobie tworzenie tego śmietnika a info mi nie potrzebne do zapamiętania układu.


Pozdrawiam
WG

#8 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 06:45

Mimo że mam to włączone widze teraz że on i tak tworzy uparcie te śmieci??

#9 no.logo

no.logo
  • 176 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 października 2007 - 11:19

To nie są "śmieci", tylko tzw. "resource forks" - poszukaj w google. Proponuję, żebyś nie wywalał niczego z Maca, tylko poszukał (znowu w google) skryptów, które odpala się pod Windowsem, a które robią tam porządek. I broń Cię Panie Boże przed usuwaniem _. z teczki, w której masz (jeśli masz) Microsoft Office for Mac. Skutki mogą być katastrofalne - tak twierdzi przyjaciel google.

#10 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 11:29

śmieci śmieci ;) do nieczego mi niepotrzebne na dyskach sieciowych! z maka tych plikow niewywalam bo pewnie maczek ich sam w sobie potrzebuje niezmiernie :) to pamieta ustawienia w katalogach a to mi jest niepotrzebne i wolabym by maczek nie pomagal mi na sile Po za tym nie poto sie przesiadlem na Maca by znowu być zależnym od mikrosofta broń Panie Boże :)

#11 gajos

gajos
  • 427 postów

Napisano 26 października 2007 - 11:57

Bez piachu. Ktos wystawia mi usluge a ja mu mowie ze zeby nie pojawialy sie u niego smieci (bo tym wlasnie sa te pliki na uzytkownika systemu MS) to ma sobie odpalac jakies programiki/skrypty. Gdyby ktos mi cos takiego zasugerowal to obsmialbym sie do upadlego po czym zabral mu wszelaki dostep do mojej maszyny. Jesl mozliwosc wylaczyc tworzenie tych plikow na wszelakich zasobach zewnetrznych czy nie?

#12 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 26 października 2007 - 12:01

Wystarczy w Windzie wyłączyć wyświetlanie ukrytych plików, tak jak to jest na początku, po instalacji systemu. Dziwne, że większość użytkowników Windows w nowym systemie włącza widok ukrytych plików, dlaczego ? czyżby winda dobrze działała tylko z widocznymi wszystkimi duperelami, a może większość użytkowników to programiści ?

#13 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 26 października 2007 - 12:18

Bez piachu.

Ktos wystawia mi usluge a ja mu mowie ze zeby nie pojawialy sie u niego smieci (bo tym wlasnie sa te pliki na uzytkownika systemu MS) to ma sobie odpalac jakies programiki/skrypty.
Gdyby ktos mi cos takiego zasugerowal to obsmialbym sie do upadlego po czym zabral mu wszelaki dostep do mojej maszyny.

Jesl mozliwosc wylaczyc tworzenie tych plikow na wszelakich zasobach zewnetrznych czy nie?


W Macu korzystanie z programu Finder wiąże się z tworzeniem tych plików. Jeśli nie chcecie ich mieć, to korzystajcie z innego programu, który tych plików nie tworzy. A choćby i z terminala.

#14 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 14:24

Albo z Windowsa np ;) i po kłopocie, poczta i wszytsko dziala jak marzenie i nie trzeba grzebać ciagle w jakiś pozwoleniach i terminalach - to sarkazm oczywiście marzy mi sie żeby OS nowy miał poprawione te niedoruby wszystkie jakie ma

#15 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 26 października 2007 - 15:18

A jakież to straszne ma niedoróby ? porównujesz z windows czy z czymś innym ?

#16 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 15:34

Tak z windows

#17 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 26 października 2007 - 15:53

Albo z Windowsa np ;) i po kłopocie, poczta i wszytsko dziala jak marzenie i nie trzeba grzebać ciagle w jakiś pozwoleniach i terminalach - to sarkazm oczywiście marzy mi sie żeby OS nowy miał poprawione te niedoruby wszystkie jakie ma


W Mac OS nigdzie nie trzeba grzebać. Akurat wymieniona przez Ciebie sytuacja może Cię denerwować, tak jak innych denerwują różne rzeczy w Windows. Więc szukamy rozwiązania, które mogłoby Cię zadowolić, ale być może tym rozwiązaniem będzie przejście na PC :) Chcesz mieć psa to kupujesz psa, a nie kota, żeby go nauczyć szczekać. Pozdr. :)

#18 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 16:03

Jak najbardziej dzieki za pomoc i doceniam to oczywi*ście na PC nie dam rady przejsc bo już kupilem CS3 na MACA a politak Adobe jest jaka jest niema zmiluj sie :). Kupując maca liczyłem że bede miał zero problemu z systemem czytając opinie że jest stabilny i taki wygodny - oczywiście to napewno kwestia przyzwyczajenia, mimo wszystko uważam że nad niektórymi programami np: Mail mogli by popracować. A po za tym staram sie przyzwyczaić do OS choć muszę pracować naraz na obu platformach i na Mac i PC.

#19 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 26 października 2007 - 16:19

A microsoftowy explorer zostawia Thumbs.db, który też jest traktowany jak śmieć przez użytkowników. Co prawda na serwer nie wrzuci(bynajmniej nie widziałem jeszcze), ale kto wie...

#20 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 16:24

No właśnie na serwer nie wrzuci, i na dyski sieciowe też nie, a maczek rozsiewa jak zaraze :)) Ale spoko chyba zaraz sie z tym pogodze i bede je skutecznie kasowal na piechote jeden po drugim. Pozdrawiam

#21 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 26 października 2007 - 17:00

Thumbs.db jest wszędzie gdzie tylko winda nie zacznie oglądać obraków, na serwerach, dyskach sieciowych, pendrive'ach i tak dalej. @ wojtgor, na prawdę musisz pracować jednocześnie na dwóch ? toż to upierdliwe na max'a. Nie masz możliwości tylko na jednym ?

#22 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 17:03

no niestety narazie nie ponieważczęś wiekszość prac mam zrobione na PC na CS win i łatwiem mi do nich wracać niż przekładac na maca, po za tym wszelkie archiwizacje i wypalanie CD robie na PC bo wtedy jednoczesnie moghe pracować na mak a PC poci sie ptzy nagrywaniu wiec wole poniewierac PC niż maczka :), może z czasem jak bedzie mnie stać na jakiegoś poważnijeszgo maca niż mam to Pc oddam w dobre ręce ;)

---- Dodano 26-10-2007 o godzinie 18:07 ----
A i jescze ważna żecz :) TVN24 moge słuchać tylko na PC IE na maku niedziala, ukłony w strone ONET który nie potrafi nie chce zrobić tego by chodziło pod safari

---- Dodano 26-10-2007 o godzinie 18:11 ----
Także moj Duoscan niepujdzie pod iMaciem bo niema SCSI i skanuje na PC

#23 gajos

gajos
  • 427 postów

Napisano 26 października 2007 - 20:38

No swietnie.
Pytam czy mozna zmienic jakies ustawienia i proponujecie mi przejscie na MS?

Mickiewicz wieszczem byl i basta!

Akurat w tej materii (plikow "smieci") macie racje - przejscie na Win rozwiazuje problem. Jesli explorer wyswietla w trybie szczegolowym - NIE TWORZY NIGDZIE Thumbs.db. Wiec w taki czy inny sposob mam mozliwosc pozbycia sie upierdliwca - MAM MOZLIWOSC.
Czy mam rowniez mozliwosc wylaczenia tworzenia tych "smietkow" na zasobach sieciowych? (smb, ftp, sftp i nie wiem co jeszcze...)

Jesli ktos zamierza wylac nieco zolci niech chociaz sprobuje przemilczec. Prosze jedynie o rzeczowe: NIE lub TAK (robi sie to tak i tak).

#24 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 26 października 2007 - 21:17

TAK
http://www.zeroonetw...om/blueharvest/
  • gajos lubi to

#25 gajos

gajos
  • 427 postów

Napisano 26 października 2007 - 21:31

No i ladnie. Dziekuje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych