Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac pro 2008 nie bootuje...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 macandroll

macandroll
  • 252 postów

Napisano 27 czerwca 2013 - 21:01

Witam. Mam problem z mac pro 2008. Zawiesza się na szarym jabłku (kręcącym się kółku) i nic dalej się nie dzieje. Nie ma to znaczenia czy system idzie z dysku czy próbuje odpalić z płytek systemowych. Raz co prawda przy odpalaniu z płytki (odłączyłem myszkę i klawiaturę USB) doszedł do ekranu gdzie kazał mi podłączyć myszkę. Podłączyłem usb i koniec. Ekran początkowy (ten fioletowy) i kręcąca się piłeczka. Maka dostałem bez dysku. Jak do tej pory próbowałem odpalić go za pomocą dysku USB w obudowie zewnętrznej i koniec na jabłku i kręcące się kółko. AHT przeszedł pomyślnie. Rozszerzony również. Jak coś to mam starego MBP więc będę próbował go podłączyć w opcji dysku twardego. Reset pram był. SMC- czyli odłączenie zasilania, wyjęcie bateryjki- było. Pomóżcie dobrzy ludzie...

#2 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 czerwca 2013 - 07:21

Na początek sprawdź RAM. Zobacz czy nie pali się żadna z czerwonych diod na riserach (będzie widać jakby coś). Zacznij na minimalnej ilości RAMu (2 kości). Spróbuj verbose mode z tego dysku USB i zobacz na czym konkretnie staje. Jaka tam grafika siedzi? Jak 2600XT lub 8800GT to może być Twój problem. Jak jesteś z Warszawy, odezwij się na PW gdybyś sobie nie poradził.

#3 liroyek

liroyek
  • 530 postów
  • Skądslask

Napisano 28 czerwca 2013 - 07:43

myszke podlaczales z przodu do usb czy tyl ? moze ktores gniazda robia zwarcie.

#4 macandroll

macandroll
  • 252 postów

Napisano 29 czerwca 2013 - 19:31

Dzięki bardzo za pomoc! Udało się wszystko naprawić. Zainstalowałem system na dysku firewire. Przedtem odłączyłem wszystko od USB- inaczej nie chciało działać. Jak się okazało oryginalne szare płytki były w złym stanie i nie przechodziły weryfikacji. Zainstalowałem SL- nowa płytka i teraz wszystko działa. Zostaję na razie na SL.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych