Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Masoneria?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 00:26

http://video.google....901554543719947


polecam obejrzeć :) i chce poznać wasze opinie
  • DoMiNiQuE lubi to

#2 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 10 października 2007 - 02:06

Masoneria - nie.
Raczej mi trąci demagogią. Wiem że film jest darmowy ale jego forma... Cóż. Podobne uczucia miałem po oglądaniu filmów Moore'a.

Niby po obejrzeniu filmu ma się uczucie że się zgadzasz ze wszystkim ale po głębszym zastanowieniu i tak masz (a przynajmniej ja mam) wrażenie że druga strona tak samo manipuluje w tym momencie (cięzko mi to dla przypadku Zeitgeist opisać bo film żeruje jak dla mnie na kulturze wierzeń a dla wielu na ich religii). Ja po prostu nie lubię radykalizmu w żadnym wykonaniu.

---- Dodano 10-10-2007 o godzinie 03:17 ----
Aha - film obejrzałem jakieś dwa tygodnie temu a to jest raczej ciągle tylko moje wrażenie po filmie niż jakaś głebsza analiza. Do tego bym musiał się wgłębić w wątek polityczny filmu i przemyśleć sprawę a nie mam na to zbytniej ochoty wtym momencie - za dużo na głowie prywatnie niestety.

#3 bachoo

bachoo
  • 335 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 października 2007 - 02:35

powiem tak: wiara, nadzieja i miłość - niezaleznie jaka przybiera postać w naszych głowach jest potrzebna do życia.

#4 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 13:14

do pierwszej cześci trzeba by było zrobić jakąś weryfikacje z księżulkiem ktory studia, w tym kierunku skonczł zeby mogł obronić jakies kwestje. do drugiej i trzeciej cześci: myśle, że rzad US and A leci sobie w kulki z obywatelami i że arabowie najmniej są tu winni. za duzo zbiegów okoliczności

#5 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 10 października 2007 - 15:04

uważam, że to temat światopoglądowy, więc jego zasadność na forum jest wątpliwa! choć jestem księdzem, nie zamierzam tego weryfikować części I( bardzo dużo symboli jest prawdziwych, ale interpretacja dziwaczna) takie spostrzeżenie - części I - przedstawia ona interpretację religii chrześcijańskiej z punktu widzenia New Age (eklektyczny konglomerat światopoglądowy), które można spotkać coraz częściej we współczesnym świecie. Główne zastrzeżenie - New Age twierdzi, że nie istnieje prawda absolutnej, tym samym podważa swoją wizję świata (bo to ponoć prawda). Klasyczna def prawdy: ZGODNOŚĆ RZECZY Z INTELEKTEM Zachęcam do uźywania rozumu, który jest doskonałym narzędziem w dochodzeniu do Prawdy :)

#6 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 10 października 2007 - 17:08

do drugiej i trzeciej cześci: myśle, że rzad US and A leci sobie w kulki z obywatelami i że arabowie najmniej są tu winni. za duzo zbiegów okoliczności


To to na pewno, ale w tym filmie chyba po prostu przesadzają w drugą stronę. Ciężko uwierzyć, że na prawdę tak może być... A jeśli miała by być to prawda, to obym tego nie dożył ;) To odnośnie tej wizji świata mówię.

#7 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 17:11

To to na pewno, ale w tym filmie chyba po prostu przesadzają w drugą stronę. Ciężko uwierzyć, że na prawdę tak może być... A jeśli miała by być to prawda, to obym tego nie dożył ;) To odnośnie tej wizji świata mówię.


a akcja w '93 ? skoro byli skonni prawdziwą bombe wsiadzić, więc i do innych rzeczy tez są

#8 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 10 października 2007 - 17:39

To ja mam nadzieję właśnie że albo nie dożyję, albo się tam gdzieś wkręcę, będę tym ziomkom z góry kawę robił, albo kubki mył, czy cuś ;) Ale wiesz co, prawda jest taka, że jakby się człowiek zaczął nad pewnymi rzeczami zastanawiać to po prostu by zgłupiał. Dlatego trzeba żyć własnym życiem, co ma być to będzie i tak za mali jesteśmy żeby cokolwiek móc zrobić.

#9 grzegor

grzegor
  • 1 125 postów
  • SkądKRK

Napisano 10 października 2007 - 17:42

To to na pewno, ale w tym filmie chyba po prostu przesadzają w drugą stronę.


i tak masz (a przynajmniej ja mam) wrażenie że druga strona tak samo manipuluje w tym momencie


popieram, taki "Fahrenheit 9/11" czy "Zabawy z bronią" Moore'a właśnie.

#10 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 17:50

popieram, taki "Fahrenheit 9/11" czy "Zabawy z bronią" Moore'a właśnie.


a do mnie wlasnie takie filmiki bardziej przekonują, tam muszą takie przekręty odchodzić ze nawet nam polakom sie w glowie nie mieści;)

#11 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 10 października 2007 - 17:59

Pierwsza rzecz - witam ksiedza DonArturo :) Co do filmu - hmm obejrzec mozna, pomyslec troche nad nim ale to jak zyjemy, w co wierzymy zalezy tylko od Nas - nikt nam nie narzuca wiary ani sposobu zycia. Jesli chcemy sie pogadzic to bedziemy robic wszystko w tym kierunku (nawet po trupach), jesli chcemy nie wierzyc w Boga to nie, jesli chcemy krasc i klamac to bedziemy - wszystko zalezy od Nas samych. Jak to bywa w takim rodzaju 'dokumentow' wydarzenia i sytuacje sa tak dobrane aby do siebie pasowaly tak jak chce tworca filmu. To jest nic innego jak zlepek informacji - podobnie jak to robia media. Rownie dobrze mozna poszukac filmu ktory przedstawia kompletnie odwrotna ideologie swiata, religii i pieniedzy - i bedzie tez sie wszystko o dziwo zgadzalo. Niech kazdy wierzy w co chce, niech podejmuje decyzje samodzielnie - tylko o jedno mozna prosic - nie robcie tych rzeczy kosztem blizniego...

#12 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 18:11

Pierwsza rzecz - witam ksiedza DonArturo :)

Co do filmu - hmm obejrzec mozna, pomyslec troche nad nim ale to jak zyjemy, w co wierzymy zalezy tylko od Nas - nikt nam nie narzuca wiary ani sposobu zycia. Jesli chcemy sie pogadzic to bedziemy robic wszystko w tym kierunku (nawet po trupach), jesli chcemy nie wierzyc w Boga to nie, jesli chcemy krasc i klamac to bedziemy - wszystko zalezy od Nas samych.

Jak to bywa w takim rodzaju 'dokumentow' wydarzenia i sytuacje sa tak dobrane aby do siebie pasowaly tak jak chce tworca filmu. To jest nic innego jak zlepek informacji - podobnie jak to robia media.
Rownie dobrze mozna poszukac filmu ktory przedstawia kompletnie odwrotna ideologie swiata, religii i pieniedzy - i bedzie tez sie wszystko o dziwo zgadzalo.

Niech kazdy wierzy w co chce, niech podejmuje decyzje samodzielnie - tylko o jedno mozna prosic - nie robcie tych rzeczy kosztem blizniego...


dlatego chce zweryfikowac te fakty religijne, bo sam nie wiem czy to nie jest tak dobrane, tak jak ty to mowisz, pod film...

#13 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 października 2007 - 19:37

Dzięki za link! Warto było obejrzeć :) Nie jestem religioznawcą*ale pierwszy raz słyszałem o sytuacjach narodzenia niepokalanego, ukrzyżowania i zmartwychwtania w przypadkach innych poza Jezusem... Wiele rzeczy dociera do mnie od czasu do czasu w kwestii autentyczności nowego testamentu ale tego jeszcze nie słyszałem by było tak wielu podobnych Jezusowi :D Panowanie finansistów nad światem wydaje mi się bardzo prawdopodobne. Wielu osobom napewno doskonale wiadomo, że prawdziwa władza chowa się za tronem. Czy to Masoneria? Hm... niektórzy tak uważają. Podobało mi się wiele faktów, cytatów i wniosków przedstawionych w filmie ale zastanawiającą jest w gruncie rzeczy zbieżność konkluzji filmu z... właśnie nauką Chrystusa.. Od pewnego czasu śledzę Apokalipsę i.. zastanowił mnie w tym filmie fakt wszczepiania owych Chipów. W Apokalipsie napisane jest, że miliony oddadzą się samowolnie kontroli "potwora" w domyśle szatana i będą*mieć na ręku lub czole znamie... Ciekawy jestem czy przy ogólnospołecznej aprobacie, medialnemu rozgłosowi taki chip mógłby stać się powszechy i kiedyś uznany za rzecz normalną..:shock:

#14 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 10 października 2007 - 19:42

Jak to się mówi, punk widzenia zależy od miejsca siedzenia. Są tacy którzy w spiskową teorię dziejów i spiski masonów wierzą w 100% i są też tacy, którzy to wszystko zlewają. Ja już kiedyś czytałem o tym, że właśnie są takie ugrupowania, które dążą do tego żeby rządzić całym światem, fanatycy mają teraz na poparcie swojej tezy fakt w postaci istnienia Unii Europejskiej, która jest niby zalążkiem przyszłego imperium. Czytając takie rzeczy faktycznie można w nie uwierzyć, no ale jednak bez przesady.

#15 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 10 października 2007 - 19:47

Aby zrozumieć część związaną z religią trzeba by sięgnąć nieco do akademickiej wiedzy z kilku dziedzin- na pewno psychologii, antropologii, historii, historii kościoła i historii religii Religia jest bardzo złożona w swej naturze- potrzeba posiadania jakiejś religii jest niezwykle skomplikowana i wiąże się z człowieczeństwem, fakt pokrywania się pewnych elementów, pewnych cech bohaterów, proroków itp w religjach jest w zasadzie całkiem naturalny. Najprościej zrozumeć to zaglębiając się trochę w historię jezyka i grup językowych. Opierając się o elementarną wręcz potoczną wiedzę o powstaniu gatunku ludzkiego wiemy że wszyscy ludzie pochodzą od jednego szczepu małp naczelnych równin afryki środkowo-wschodniej co doskonale uzasadnie mit o Adamie i Ewie spotykane nawet u ludów najbardziej pierwotnych- oddzielonych najwcześniej jak np Aborygeni, później jest jeszcze prościej, homo sapiens przesówając się na północ zyskując nowe tereny za sprawą cofających się lodowców rozmnaża się, grupy dzielą się dostosowują do nowych warunków i znów dzielą. Takie elementy jak kult słoneczny, prawa ludów pustyni jak obrzezanie, dekalogo, mity o Noe i Mojżeszu mają prawo być wspólne dla grup zajmujących podobny obszar- oczywiście te grupy później rrównież się przemieszczały, nie zawsze pozostają one tymi samymi grupami w sensie antropo-fizycznym, bardzo dobrym przykładem jest grupa Aryjska- aby nikogo nie urazić indo-europejska do której również się zaliczamy- jak daleko fizycznie nam do hindusów- a to ta sama rodzina językowa więc czemu religie wywodzące się z tamtych regionów nie miały by mieć wspólnych elementów z religiami północnej afryki i azji mniejszej? Mit o Galgameszu i Noe jest dowodem wielkiego wydażenia geologicznego jakim było najprawdopodobniej pęknięcie naturalnej zapory w miescu dzisiejszej cieśniny Bosfor i wlaniu ogromnych ilości wody na tereny równiny gdzie dziś mamy Morze Marmara- a jeśli to nie to zdażenie podobnych geologicznie miejsc mamy conajmniej kilka- może kaspijskie, czerwone, martwe itp... wydażenie to było na tyle silne że upamiętnione w mitach pra-ludu przetrwało w przekazie słownym- podatnym na nieścisłości stąd licznae wersje w odizolowanych od siebie społeczeństwach. Kolejne przykłady z filmu można by dementować była by to dość długa i żmudna polemika. Uwagę przykówa mowa o osbie Jezusa- tu sprawa jest dość skomplikowana istnieje wiele teorii na jego temat. Spraw w sensie historyczny nie jest jakaś specjalnie odległa, jest całkiem przyzwoicie zdokumentowana a z drugiej strony mamy do czynienia z omówiną w tym filmie symoliką która w wypadku starszych opowieści jest jak najbardziej do przyjęcia o tyle tu jest trochę tajemnicza. Ja był bym skłonny do podtrzymywania teorii pośredniej: W Galiei powstaje sekta- odłam religii judaistycznej wykorzystujący jej podstawowe prawa i wsasności. funkcjonuje on bardzo prężnie, w związku z wieloma czynnikami ma on na tyle głęboki charakter i jest na tyle atrakcyjny że wychodzi poza Izralel i wykorzystując infrastrukture Cesarstwa zyskuje nowych zwolenników w diasporach żydowskich na jego terenach. Nie doszukiwał bym się w autorach mitu o Jezusie świadmoych oszustów- raczej dopatrywał bym się w nich ludzi oddanych wartościom niesionym przez nową wiarę, dzięki temu, dzięki temu że Jezusa ukrzyżowana bo politycznie ta sekta była zbyt silna, i dzięki ewangeliom napisanym przez dobrze wykształconych pod kontem symboliki wschodu ludziom religia ta zyskuje na znaczeniu. Kiedy znika obowiązek obrzezania- tracący swoją rolę higieniczną poza pustynią, i dopuszcza się do tej religii inne narody okazuje się że siła tej religi przerasta najśmielsze oczekiwania- ileż mogli żyć uczniowie Jezusa? do 60r n.e? Potem wyrywa się to z pod kontroli na 300lat dispory są*małe tajne, w każdej z nich powstają nieco odmienne opowieści historię itp, po 325r. jest to wszystko w pewnien sposób systematyzowane- jak wiemy i ta systematyzacja nie była zbyt jednolita bo niby skąd do dziś kościoły przedchalcedońskie takie jak armeński, etiopski, kościoły na terenie turcji gdzie każdy żądzi się swoimi prawami- ale nie mylmy ich z nowożytnymi czy nawet średniecznymi schizmatykami - to kościoły których formuła jest niezwykle zbliżona do diaspor wczesnochrześcijańskich. Pełne symboliki czasy, odległe wendrówki, izolacja spowodowały że historia nowego testamentu jest pełna analogi do symboliki tamtego regionu i nie jest to dobry dowód na to że Boga nie ma czy Chrystus nie był jego synem- bo tego typu żeczy są poza swerą naukową- może w gestii psychologii społecznej. Podsumowując mój przydługi post na komputerowym forum Mity- potrzebne człowiekowi od zarania dziejów budzą nasze wątpliwości jeśli nie są zbyt stare, stare budzą nasze wątpliwości bo są do siebie podobne... ale nie zapominajmy że mamy wspólny korzeń a po drodze było wiele wydarzeń których świadkami byli nasi przodkowie wymieszani w tyglu narodów świata.

#16 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 10 października 2007 - 20:33

To sa chyba jakies bzdury. Np Krishne miala urodzic matka dziewica a okazuje sie ze: ''Zgodnie z najnowszymi obliczeniami narodziny Kryszny miały miejsce około 3228 p.n.e. [2]. Miejsce narodzin znane jest obecnie jako Krishnajanmabhoomi (wznosi się tam świątynia ). Kryszna urodził się w rodzinie królewskiej w Mathurze jako ósmy syn księżniczki Dewaki i jej męża Wasudewy.'' - zrodlo Wikipedia. Jesli kobieta, ktora urodzila 7 dzieci jest nadal dziewica to faktycznie fenomen :)

#17 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 10 października 2007 - 20:51

Nie wierz ślepo wikipedii ;)

#18 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 10 października 2007 - 22:20

właśnie. Powoływanie się na wikipedię to jak pokazywanie komuś dowodów w gazecie ,,życie na gorąco". To, że często piszą tam prawdę wcale nie znaczy, że należy bezkrytycznie w to wierzyć. Zarówno wikipedię, jak i wspomnianą gazetę złapałem już na kilku kłamstwach

#19 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 11 października 2007 - 07:21

właśnie. Powoływanie się na wikipedię to jak pokazywanie komuś dowodów w gazecie ,,życie na gorąco". To, że często piszą tam prawdę wcale nie znaczy, że należy bezkrytycznie w to wierzyć.
Zarówno wikipedię, jak i wspomnianą gazetę złapałem już na kilku kłamstwach


Gazeta owszem nie rzadko celowo piszę nieprawdę lub półprawdę, wikipedia to dzieło "wolontariuszy" nie kompetentnego twórcy to że często twórca ten nie ma kompetentnej wiedzy na dany temat... trudno- sam kiedyś po konsultacjach z czołową polską antropolożką Ameryki środkowej i łacińskiej z muzeum etnograficznego w Warszawie, napisałem artykuł dot. indian Pueblo- dziś jest tam zupełnie inny tekst oparty o wiedzę potoczną- od tego momentu zaprzestałem pisać cokolwiek na wikipedi bo uznałem że skoro każdy może mi zarzucić że napisałem to bzdura, całkiem niedawno oglądałem program Cejrowskiego- jak by ktoś nie wedział wykładowcy nauk społecznych na UW, o Meksyku i potwierdziło to mój tekst.
Zatem wikipedia nie kłamie, wikipedia się myli a to zasadnicza różnica, jeśli wyłapujesz jakiś błąd popraw go lub napisz do opiekunów wikipedi by poprawili.

#20 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 11 października 2007 - 07:29

Mnie sie podobala szczegolnie pierwsza czesc :) Bardzo dobrze przedstawiony mit Chrystusa i wiary jako takiej. Pozniej film zalatuje lekko Fahrenheitem.

#21 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 11 października 2007 - 11:24

ok, nie kłamstwa lecz pomyłki, najczęściej wynikające z braku kompetencji

#22 BatMan

BatMan
  • 414 postów
  • SkądKościerzyna

Napisano 11 października 2007 - 14:13

Od zawsze, od poczatku chrzescijanstwa i nie tylko powstawaly prady,sekty i ugrupowania zwalczajace wiare i podwazajace istnienie Chrystusa i jako postaci historycznej i jako Boga Wcielonego. Nic nowego, to tylko kolejny taki pomysl...czy jednoznacznie okreslic to jako masoneria? pewnie mozna nawet jesli rozumiec to jako szerszy prad dzialania,myslenia czesto utozsamainy jako New Age w sferze duchowej. Niewatpliwie ciekawe i zastanawiajace jest to ze te ataki sa zawsze akurat w odniesieniu do Chrystusa ;) coz....jak widac ktos lub cos nie moze zdzierzyc glebokiej wiary wielu ludzi :) P.S. tez jestem ksiedzem ;)

#23 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 11 października 2007 - 14:33

P.S. tez jestem ksiedzem ;)


Cudowna ksywa ;)
Jestem w szoku - zaraz sie okaze, ze ode mnie z parafii ksiadz tutaj sie udziela hehe :D

#24 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 11 października 2007 - 15:10

To ilu tu jeszcze mamy ksiezy? A sa moze inni: rabini, pastorzy, żercy? :D

#25 BatMan

BatMan
  • 414 postów
  • SkądKościerzyna

Napisano 11 października 2007 - 18:01

czarna mafia :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych