Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP mid 2009, nie widzi Intel 320 SSD 120gb, widzi stary HDD


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 imbackingame

imbackingame
  • 640 postów

Napisano 21 czerwca 2013 - 10:47

Czesc, mam problem i nie mam juz pomyslow jak go rozwiazac. Zepsul mi sie dysk w macbooku, pare dni temu kupilem nowy - SSD 320 Intela, 120GB, czytajac w necie ze to taki wybor "idiot proof". Wyjalem dysk uszkodzony (system bootujac sie z dysku zewnetrznego informowal ze widzi wewnetrzny, ale read only bo uszkodzony), wsadzilem nowiutki SSD, plyte z OS X i... nic. Nie widzi SSD. Nie moge na nim nic zainstalowac, nie widzi go tez disk utility. SSD sprawdzałem na pc i bios widzi go bez problemów. Sprawdzalem na PC czy moze aktualizowac drivery intela (bootujac we freedosie z usb) ale nie, up to date. Jak to możliwe że ten sam styk działa z jednym dyskiem a drugiego kompletnie nie widzi? W czym problem? Wiele razy upewnialem sie czy na pewno styka. Na pewno. Jestem za granicą i potrzebuję sprzętu pilnie do pracy, przejdę się do serwisu ale jeśli ktoś z userów ma pomysł bardzo prosze o pomoc!

#2 Loti

Loti
  • 801 postów
  • SkądWro

Napisano 22 czerwca 2013 - 23:01

Reset pram i smc wykonany?

#3 imbackingame

imbackingame
  • 640 postów

Napisano 27 czerwca 2013 - 15:32

Tak. No luck :(

#4 imbackingame

imbackingame
  • 640 postów

Napisano 01 lipca 2013 - 20:00

Nikt mi pewnie nie odpowie ale i tak zapytam. Czegor nie rozumiem.

1. SSD dziala. Sformatowalem go podlaczajac do maca na USB.
2. SATA dziala, inny HDD wykrywa bez problemow.
3. SSD w srodku NIE dziala.

Co mi umyka???

#5 Sim1

Sim1
  • 329 postów

Napisano 01 lipca 2013 - 20:20

Poszukaj w sieci (spytaj wujka gugla). Wygląda, że dyski Intela generalnie dużo krwi napsuły posiadaczom macbooków (pro i nie pro).

#6 DanielF

DanielF
  • 5 732 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 01 lipca 2013 - 20:39

gdybyś czytał forum i dział jaki kupić dysk ssd to byś wiedział, że sandforce to... a tak pozostaje Ci wymiana na coś normalnego: samsung /Vertex 4 / Plextor

#7 imbackingame

imbackingame
  • 640 postów

Napisano 02 lipca 2013 - 17:02

Niesamowite - jak to mozliwe ze same vipy na tym forum troluja? Gdybys czytal forum plepleple, gdybyscie matoly zrobili jeden przypiety post zamiast burdelu na 120 stron moze ludzie nie zadawali by tych samych pytan. Dysk kupilem kierujac sie SSD Buying Guide - MacRumors Forums, gdzie jest lepsza kultura wypowiedzi niz tu, w krainie vipow i snobow.

Reszcie uzytkownikow dziekuje za pomoc - niestety ten badziew jest niekompatybilny i kropka. Uczymy sie na bledach.

#8 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2013 - 18:37

Kultura, rzecz względna, jak widać po Twojej wypowiedzi. W dodatku nie ma nic wspólnego z wiedzą. Za chamstwo i obrażanie użytkowników zamykam, a do autora leci upomnienie. Nie będziemy tu tolerować buractwa i roszczeniowej postawy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych