Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook 2,0GHz (MB466LL/A) po montażu dodatkowego hdd i ssd nie włącza się


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 21 czerwca 2013 - 05:43

Witam ! Po wymianie hdd na ssd ADATA S599 64GB i montaż kieszeni na hdd zamiast optibaya mac przestał się włączać :confused: - kilka dni stał bez dysku i napędu. Po zamontowaniu nowego ( jak i później starego ) nie startuje nawet boot menu (uruchamiane z pilota ). Jedyną reakcją jest migająca dioda przy przedniej kamerze. Na zewnętrznym monitorze też nic się nie pojawia, głośnik i wiatrak milczą Mac miał słaba baterię ale to chyba nie to :???: Bateria się normalnie ładuje po podłączeniu ładowarki, próbowałem robić reset SCM i PRAM ale nadal brak reakcji prócz migającej w różnym tempie diody kamerki :evil: Dioda usypiania również jest ciemna. Proszę o konstruktywne rady, najgorsze jest to, że w poniedziałek wyjeżdżam, na rozwiązanie problemu mam czas do końca tyg. wiec serwis mi tu nie pomoże, będę musiał maca wystawić na aukcji, to był komputer córki i będzie mocno zawiedziona kiedy wróci z wakacji... Pozdr.

#2 DanielF

DanielF
  • 5 732 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 21 czerwca 2013 - 07:37

Poszukaj opisu migania diody. Moze to byc problem z ramem sprawdź na jednej kości a potem na drugiej

- - - Połączono posty - - -

Poszukaj opisu migania diody. Moze to byc problem z ramem sprawdź na jednej kości a potem na drugiej

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwca 2013 - 07:50

Do sprawdzenia RAM, podopinaj taśmy. Przede wszystkim zachowaj zasady ESD, bo kto wie czy już elektronicznie nie uszkodziłeś płyty. Po co od razu sprzedawać? Nie lepiej naprawić? ;)

#4 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 21 czerwca 2013 - 08:16

Do sprawdzenia RAM, podopinaj taśmy. Przede wszystkim zachowaj zasady ESD, bo kto wie czy już elektronicznie nie uszkodziłeś płyty.

Po co od razu sprzedawać? Nie lepiej naprawić? ;)


Wiesz, jak się akurat zainwestowało w dodatkowy hdd, kieszeń i ssd w komp bądź co bądź nie najnowszy, który akurat przestaje działać to serwis jest stratą pieniędzy...lepiej odzyskać te kilka stówek niż dołożyć kilkanaście na aso :)

Co do ESD to raczej wiem co robić:wink:

#5 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwca 2013 - 09:17

lepiej odzyskać te kilka stówek niż dołożyć kilkanaście na aso :)


A kto mówi od razu o wymianie płyty za kilkanaście stówek ;)

#6 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 21 czerwca 2013 - 12:28

A kto mówi od razu o wymianie płyty za kilkanaście stówek ;)


Wokół mnie nie ma "magicznego" serwisu, który bawi się w lutowanie - mam cortlanda, to wymieniają całe podzespoły.
Na razie jestem w pracy i nic nie mogę działać, zacznę wieczorem - jak sie uda to OK, jak nie to zamieszczę ogłoszenie :)
Pozdr.

#7 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 21 czerwca 2013 - 21:03

Niestety, nic nie pomogło. Co do "kodów" diody przy kamerce to chyba nie ma czegoś takiego. Mac będzie do sprzedania. Proszę o zamknięcie tematu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych