Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ekran w iPhone ma plamki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 13 czerwca 2013 - 19:57

Witajcie, Około 2 dni temu czyściłem ekran swojego iPhone denaturatem białym przed nałożeniem foli lecz w nieszczęśliwym wypadku sporo ilość chlapnęła na iPhone od razu go otrząsnąłem denaturat mógł się jedynie dostać górna częścią od strony przyciska Home oraz głośnika słuchawki jak i przez mikro nieszczelność anteny tylko od górnej części bo od razy jak wylał się denaturat na ekran podniosłem iPhone LCD w wrone podłogi i go potrząsnąłem i następnie wytarłem i po ekranem był denaturat następnie zostawiłem go ktoś dzwonił nie działał głośnik i pisało że mam słuchawki podłączone po paru godzinach ten problem zniknął. Po paru godzinach ilość zalanego iPhone w środka była na ekranie mniejsza z iPhone było czuć denaturat i kropki się zmniejszały lecz od wczoraj ilości kropek stanęła w miejscu na ekranie w środku widać tak jakby zarys "fali" denaturatu gdzie maksymalnie doszła. Na wskaźnikach wilgoci w doku i mini jacku pokazują wskaźniki ze iPhone nie był zalany. Telefon działa w 100% poprawnie lecz na ekranie są jaśniejsze miejsca. [ATTACH=CONFIG]15525[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15526[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15527[/ATTACH] Moje pytanie brzmi. Co to może być? oraz Czy da się to w jakiś sposób naprawić? i Jaka będzie cena takiej naprawy?

#2 sopel1998

sopel1998
  • 171 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 czerwca 2013 - 11:50

Raczej temu nie zaradzisz, myślę że najlepsza będzie wymiana wyświetlacza . Ale tak w ogóle to jak można myć telefon denaturatem ?!

#3 kamikox

kamikox
  • 346 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2013 - 13:25

Wyświetlacz wymienić trzeba. Pytanie który to iPhone :)

#4 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 14 czerwca 2013 - 16:51

Wyświetlacz wymienić trzeba. Pytanie który to iPhone :)


widać, że retinka :)
Zamoczył się wyświetlacz, standardowe przejaśnienia "śnieg" jak po zalaniu. Wymiana przodu bądź rozkręcenie telefonu i porządne wysuszenie bez żadnych ryżów itp

#5 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 czerwca 2013 - 19:05

Też obstawiam wysuszenie. Pytanie tylko, na ile dykta zostawi śladów, bo już nawet czysty spiryt zostawia osad, ale spróbować warto. Podpowiem, że bez rozkręcania też da się wysuszyć, tylko trzeba porządnie wygrzać. Kilka ekranów odratowałem w ten sposób, tylko to stąpanie po cienkim lodzie, bo wygrzewać trzeba dość wysoką temperaturą i jak się przesadzi...

#6 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 14 czerwca 2013 - 21:52

A jeżeli nie będę rozkręcał telefonu ani go podgrzewał jest szansa że to samo kiedyś się wysuszy? Czy może jakoś wodę destylowaną delikatnie skroplić ekran podobnie jak to się stało z denaturatem?

#7 Yurek90

Yurek90
  • 958 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 14 czerwca 2013 - 22:10

Witaj! Miałem podobnie w iP4, z czasem plamki zbledną i część z nich zniknie ale część zostanie i będzie widoczna. Najprościej jest wymienić wyświetlacz. Trudniej jest zrobić przestrzeń pomiędzy wyświetlaczem a digitizerem - ekran do digitizera jest przyklejony tylko na brzegach (trzeba bardzo! uważać aby nie uszkodzić wyświetlacza!) i pozwolić aby przez tę przestrzeń płyn który się tam znajduje mógł spokojnie wyparować. Operacja da efekt ale jest ryzyko uszkodzenia wyświetlacza (aż niekiedy brakuje tego rozwiązania z 3G/S:)) i czasochłonna. Poza tym z czasem przez te "szparę" zacznie przedostawać się mniejszy lub więkrzy kurz - to już praktycznie nie do wyczyszczenia. Osobiście spróbowałbym wysuszyć ekran drugim sposobem gdy miałbym już przed sobą szybkę do ewentualnej wymiany, wtedy już praktycznie wszystko jedno a jeżeli się uda, to zawsze zostanie ekran jako "zapasowy" w razie gdyby zbiła się szybka w obecnym ;) Z pewnością serwisanci za chwile zmieszają mnie z błotem za tego typu "operacje" niemniej jednak wszystko o czym napisałem przerobiłem już w czasie gdy taka sytuacja dotknęła mnie z moim iPhone4. Pozdrawiam!

#8 kamikox

kamikox
  • 346 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 czerwca 2013 - 14:58

Najlepiej to nie bawic sie w suszenie itp tylko wymienic i po problemie. Ja bym tak zrobil.

#9 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 16 czerwca 2013 - 15:32

Najlepiej to nie bawic sie w suszenie itp tylko wymienic i po problemie. Ja bym tak zrobil.


I mieć chiński zamiennik zamiast oryginału + tracić pieniądze? Nie sądzę.

#10 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 19 czerwca 2013 - 14:44

Żadne suszenie i wycieranie nie pomoże. Nie koniecznie chiński. W dobrych serwisach znajdziesz też oryginalne. Na przykład u nas czy w krakowskim KAFKA. Kwestii tracenia pieniędzy niestety nie przeskoczymy.

#11 SebaQQ

SebaQQ
  • 452 postów
  • SkądLeszno

Napisano 20 czerwca 2013 - 19:12

Jaki jest koszt takiej naprawy i co ona by musiała objąć?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych