Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP nie reaguje na klikanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 naweciarz

naweciarz
  • 190 postów
  • SkądLublin

Napisano 13 czerwca 2013 - 11:40

Hej,
dziś odpaliłem swojego MacBooka Pro 13 mid 2010 i rano działał OK. Potem go uśpiłem, ale nie chciał już się wybudzić. No więc go zrestartowałem io oto co mi się ukazało:

https://docs.google....dit?usp=sharing

Potem znów zresetowałem, to pojawił się ten sam (chyba) komunikat. Następnie znów reset - tym razem niebieski ekran i kursor. ZNów reset - już odpalił, ale nie da się nic kliknąć. Ani Might Mouse, ani myszką przewodową, nic. Klawiatura też zdaje się nie reagować na klikanie przycisków.

W moim MB był wymieniany RAM i dysk, ale wsadziłem stary RAM, stary dysk, płytę z systemem w celu instalacji świeżego systemu na starym (fabrycznym) dysku - dalej to samo. W instalatorze nie mogę wybrać języka ani klawiaturą (return) ani myszką.
Czy ktoś ma jakiś pomysł? Teraz przeprowadzam dokładne testy hardwareowe - płytka z kompem w zestawie. Zobaczymy, co pokaże, ale znając życie, to wszystko będzie OK... :/

#2 naweciarz

naweciarz
  • 190 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 czerwca 2013 - 09:13

No i tak jak się spodziewałem, testy nie wykazały NIC. A robiłem te dokładne. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 14 czerwca 2013 - 09:35

Jak widzę na zdjęciu w okolicach tekstu są pionowe czerwone paski na matrycy. Zwykle taki objaw oznacza uszkodzenie karty graficznej/mostu hybrydowego lub pamięci grafiki (stosunkowo rzadko).

#4 naweciarz

naweciarz
  • 190 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 czerwca 2013 - 21:17

zawiozłem dziś kompa do lokalnego magika od appla. Okazało się (aczkolwiek jutro dopiero odbieram maszynę), że to bad sectory na płycie głównej (czy jakoś tak). I trzeba było coś tam wykasować i wgrać od nowa (ale nie system).

#5 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 14 czerwca 2013 - 22:10

Mam nadzieje że to Ty przenaczyłeś, a nie tak podał ci ten magik ;) Bad sectory to są na dysku, nie na płycie głównej. Jeśli tak, to dysk będzie się kwalifikował do wymiany. Natomiast efekt czerownych pasków na matrycy na pewno nie powoduje uszkodzony dysk twardy.

#6 naweciarz

naweciarz
  • 190 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 czerwca 2013 - 06:52

Nie, nie, dysk jest OK, sprawdzane było na dwóch różnych dyskach. Z tego co koleś mówił, to coś na płycie głównej było nie tak. W sumie to zrobił to w godzinę :) Co do pasków, pojawiły się tylko jednorazowo, więc nie wiem... No nic, dziś odbieram kompa i zobaczymy jak będzie działać.

#7 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 15 czerwca 2013 - 08:00

Może była to kwestia przeprogramowania EFI? No nic, mam nadzieje że naprawa bedzie skuteczna ;)

#8 naweciarz

naweciarz
  • 190 postów
  • SkądLublin

Napisano 20 czerwca 2013 - 06:54

Póki co działa :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych