Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP mid 2009 GPU, brakujące elementy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 shade

shade
  • 48 postów
  • Skąd3city

Napisano 11 czerwca 2013 - 22:50

Pare dni temu postanowilem wyczyscic swojego maca, przy okazji zmieniajac paste termoprzewodzaca. Po zdjeciu radiatora zaniepokoiła mnie jedna rzecz - brak 2 elementów na chipie MCP79MXT. [ATTACH=CONFIG]15462[/ATTACH] Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości, czy te elementy to coś istotnego? Jakie konsekwencje mogą wiązać się z ich brakiem? Czy trzeba wymieniac cały chip, czy wystarczy uzupełnić Komputer funkcjonuje bez zarzutu. Przy okazji, czy w przypadku nierównego podświetlenia klawiatury wystarczy gdy wymienię samo podświetlenie, czy sprawa może być poważniejsza? z góry dziękuje za pomoc

#2 kuba_slonka

kuba_slonka
  • 211 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 12 czerwca 2013 - 04:57

Jak działa to znaczy że jest OK.

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 12 czerwca 2013 - 08:04

Jak działa to znaczy że jest OK.



Świetne podejście...

Producent przewidział, że kondensatory tam są, więc powinny być. Wystarczy uzupełnić. Komputerowi raczej nic się bez nich nie stanie.

Czasem wystarczy wyczyścić porzadnie podświetlenie i wszystko wraca do normy. Natomiast zastanówi się czy warto, żebyś czegoś znowu nie uszkodził ;)

#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 czerwca 2013 - 08:18

Możliwe, że wychodziły różne wersje takich układów i niekoniecznie te elementy muszą tam być. Możesz zrobić dokładne zdjęcie, bo da się ocenić, czy coś tam zostało wyrwane, czy fabrycznie nie zostało wlutowane.

#5 shade

shade
  • 48 postów
  • Skąd3city

Napisano 12 czerwca 2013 - 10:26

Niestety kondensatorów brakowało już w momencie kiedy rozebrałem komputer, od razu zwróciłem na to uwagę. Na codzień serwisuje telefony komórkowe i potrafię uważać na takie rzeczy ;) Jestem drugim właścicielem laptopa. Prawdopodobnie ktoś podczas poprzedniej wymiany pasty nabroił, na radiatorach były resztki oryginalnej szarej pasty i ślady po nałożonej przez kogoś paście białej, prawdopodobnie silikonowej, bo ta była dosłownie skamieliną. Zrobiłem jedno zdjęcie układu, ale niestety wyszło nieostre. Ewidentnie widać, że w tym miejscu coś było, bo nie są to gładkie pola lutownicze. Jeśli któryś z kolegów chciałby mi pomóc z uzupełnieniem elementów oraz doprowadzeniem do ładu podświetlenia klawiatury, proszę o ofertę na PW, dodam że ktoś wcześniej próbował coś robić z klawiaturą bądź podświetleniem gdyż folia jest naruszona.

#6 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 12 czerwca 2013 - 10:58

Wpadnij do nas, mamy takie elementy do uzupełnienia. Sprawdzimy również to podświetlenie.

#7 shade

shade
  • 48 postów
  • Skąd3city

Napisano 12 czerwca 2013 - 11:10

chętnie bym wpadł, ale trochę mi nie po drodze do krakowa, mieszkam w trójmieście, więc troszkę za daleko jak na wycieczkę :) Zaproponuj coś na PW, najwyżej załatwimy to wysyłką




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych