Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Po wymianie taśmy HF telefon nie włącza się - zapłacę za pomoc!!! :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 MattheyC

MattheyC
  • 3 postów

Napisano 03 czerwca 2013 - 21:30

Witam. Wymieniałem taśmę HF w iPhone 3G, gdyż nie działał mi przycisk power. Po wymianie (robiłem ją sam z videotutorialami) telefon nie włącza się. Dodam iż przed rozkręcaniem rozładowany był do 0 bo nie mogłem go inaczej wyłączyć. Teraz nie reaguje na ładowarkę, nic się nie wyświetla. Co może być przyczyną? Źle dopiąłem ekran czy jak? Czy padła płyta i do kosza? Jeśli jest mi ktoś w stanie pomóc zapłacę... Bardzo proszę o pomoc...

#2 indu

indu
  • 972 postów
  • Płeć:

Napisano 03 czerwca 2013 - 21:33

Home + power przez 10 sekund zobacz czy wykrywa go komputer .

#3 MattheyC

MattheyC
  • 3 postów

Napisano 03 czerwca 2013 - 21:37

Próbuję właśnie i nic się nie dzieje, ekran dalej czarny. Nie wiem czy przycisk power już jest sprawny, ale komputer i tak go nie wykrywa. Może być tak rozładowany że nic się nie pojawia?

#4 indu

indu
  • 972 postów
  • Płeć:

Napisano 03 czerwca 2013 - 21:48

podepnij go na pół godziny go komputera i zobacz co się dzieje. Jak nie pomoże to odłącz płytę główną od baterii.

#5 MattheyC

MattheyC
  • 3 postów

Napisano 03 czerwca 2013 - 21:50

A jak odłączę płytę główną to co zrobić?

#6 indu

indu
  • 972 postów
  • Płeć:

Napisano 03 czerwca 2013 - 22:01

Odłącz ja na chwilę i podłącz ponownie i spróbuj wtedy restartu/dfu itp

#7 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 04 czerwca 2013 - 20:02

Śrubki wszystkie wkręcone? Może bateria nie dochodzi do płyty. Ewentualnie uszkodzona taśma digitizera, wtedy telefon również się tak zachowuje. Jeżeli chcesz, to podeślij. Bezpłatnie ci zdiagnozuje, a jak będzie grubszy temat to dla forumowicza MyApple zawsze będzie jakiś rabat :)

#8 misiek1214

misiek1214
  • 7 postów

Napisano 26 czerwca 2013 - 18:50

Nieco odkopię temat korzystając że jest nieco podobny. Wczoraj przyszedł do mnie iPhone 3g z allegro. Wszystko było by ok poza tym że miał wady(sprzedawany jako uszkodzony): na ekranie mały pasek martwych pikseli,nie działał głośnik i czujniki i wibracja. Wczoraj po 'całkowitym wyczyszczeniu' i zrobieniu jb(wiem że padnie hasło o złodziejstwie ale instalowałem facebooka który jest moim najważniejszym komunikatorem) zostawiłem go w sumie w spokoju. Dziś postanowiłem zająć się nim i zobaczyć 'co nie gra' w środku(mam już sporo doświadczeń z innymi tel.) i po rozkręceniu sprawdzeniu itd. o zgrozo zauważyłem że port taśmy nr. 3 czyli głośnika i czujników ma rozwalony 'connector' zostały same bolce. I teraz pytanie. Czy da rady go włączyć(nie włącza się już :/) bez tej tasiemki? I czy warto się w tym babrać(patrząc na czas)? Poprawka #1 Telefon wibruje(przypuszczam że się uruchomił) z tym że ekran nie daje obrazu....

#9 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 27 czerwca 2013 - 09:58

Telefon bez tego złącza powinien się włączyć bez najmniejszego problemu.

#10 misiek1214

misiek1214
  • 7 postów

Napisano 27 czerwca 2013 - 11:22

No właśnie o ile wibracja się odzywa to ekran jest cały czas czarny..... Wczoraj jeszcze wieczorem próbowałem z tasiemkami na na dosłownie sekundę ekran zmienił kolor na szary jakby podświetlenie się 'obudziło'.

#11 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 27 czerwca 2013 - 11:46

Masz inny ekran i szybe zeby podstawic? A w jakim stanie jest gniazdo ekranu/szyby?

#12 misiek1214

misiek1214
  • 7 postów

Napisano 27 czerwca 2013 - 12:35

Nie mam innego. Gniazda i taśmy oglądałem pod lupą wyglądają ok, chyba że jest jakaś szansa że tasiemki się przerwały 'w' ekranie tzn. tam gdzie jest głośnik,czujniki?

#13 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 27 czerwca 2013 - 12:42

Wielokrotnie wymienialem ekrany w modelach 3g/3gs, w ktorych klienci sami probowali cos zrobic i okazywalo sie, ze lekko pozalamywane tasmy przy odchylaniu wyswietlacza podczas rozbierania, powodowaly niedzialanie ekranow.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych