Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

legalny win ZA DARMO na macbooku, bez bootcamp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 japaj

japaj
  • 18 postów

Napisano 06 października 2007 - 10:41

Witam!
Chcialbym kupic i korzystac z windowsa XP Home Edition OEM na MacBooku pro.
Jak wiadomo z chwila wyjscia Leoparda bootcamp nie bedzie dostepny oddzielnie, zaistnieje koniecznosc kupna nowego systemu.
Jest jakikolwiek sposob aby zainstalowac i uzywac windowsa korzystajac z darmowej aplikacji, zostajac jednak przy Tigerze?
Virtual PC, Prallels sa niestety platne.
Pozdrawiam

#2 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2007 - 11:07

Jest:
http://fabrice.bellard.free.fr/qemu/

#3 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2007 - 11:11

leprzy jest imho virtual box, zdecydowanie szybszy od qemu.

#4 ltj

ltj
  • 166 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 października 2007 - 11:11

a jest moze cos co byloby darmowa alternatywa dla bootcampa?

#5 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2007 - 11:12

Tyle, że Vitrual Box jest na Intel'a a Q na oba procesory.

#6 krell

krell
  • 59 postów

Napisano 06 października 2007 - 11:14

Na początek pobaw się BootCampem. Spokojnie możesz tą aplikację pobrać z netu bez ponoszenia opłat. Być może po jakimś czasie (jak wielu z nas) dojdziesz do przekonania, że bez Windows można żyć i takie życie jest dużo fajniejsze, bo problemów mniej i nie trzeba sobie duperelami zawracać głowy i będziesz chciał odinstalować Wingrozę. Jeżeli jednak nadal będzie chciał korzystać z Windows to zakup np. Parallels będzie miał sens w sytuacji braku dostępności BootCampa. Tym bardziej, że Windows działa na tym całkiem nieźle choć trudno też powiedzieć czy Parallels w 100% spełni Twoje oczekiwania - wszystko zależy od tego co chcesz na Wingrozie robić.

#7 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2007 - 12:06

Chodzi chyba raczej o wirtualizację, więc BootCamp się nie nada.

#8 japaj

japaj
  • 18 postów

Napisano 06 października 2007 - 15:37

Wlasciwie to najbardziej interesowalaby mnie mozliwosc uruchomienia Windowsa zupelnie natywnie, czyli tak jak to robi Bootcamp. Niestety pewnie nie ma takiej mozliwosci poza Bootcampem.

#9 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2007 - 15:40

Nie wiem napewno, nigdy nie używałem, ale czy przypadkiem Boot Camp nie jest tylko po to, żeby mieć dwa systemy na komputerze ? Możliwe, że jak zrezygnujesz z OS X'a to będziesz mógł zainstalować Windows bez Boot Camp. Tylko po co w takim razie Mac ?

#10 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 października 2007 - 17:27

BC chyba jeszcze muluje BIOS albo coś w tym guście, bo windows się AFAIK na EFI nie odpali

#11 ltj

ltj
  • 166 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 października 2007 - 18:23

Nie wiem napewno, nigdy nie używałem, ale czy przypadkiem Boot Camp nie jest tylko po to, żeby mieć dwa systemy na komputerze ?
Możliwe, że jak zrezygnujesz z OS X'a to będziesz mógł zainstalować Windows bez Boot Camp. Tylko po co w takim razie Mac ?


po to ze niektorzy urzywaja mac os x na codzien a win do jednej jedynej ale krytycznej rzeczy jak np pisanie dyplomu na studia albo cos do pracy a jak nie mozesz miec dwoch systemow to raczej wybierzesz ten wazneijszy a nie ten lepszy

#12 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2007 - 19:47

Pisanie dyplomu na studia to krytyczna rzecz ?! Aha... masz na myśli programowanie ze skutkiem .exe ? już gdzieś to było, nie da się na OS X też zrobić .exe. Jeśli natomiast masz na myśli pisanie w Word, to ... ;) wiesz co mam na myśli.

#13 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 października 2007 - 19:56

nie da się na OS X też zrobić .exe.

chodziło ci, że się nie da, czy da?

bo w sumie się da (nie wiem jak z jakimiś skomplikowanymi rzeczami to będzie działać, ale możliwość jest - http://www.myapple.p...d.php?t=45289#9)

#14 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2007 - 20:09

Chodziło mi, że się da. Nie pamiętam ale możliwe, że ten sam post czytałem.

#15 LANcaster

LANcaster
  • 39 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 października 2007 - 20:36

Pisanie dyplomu na studia to krytyczna rzecz ?!
Aha... masz na myśli programowanie ze skutkiem .exe ? już gdzieś to było, nie da się na OS X też zrobić .exe.
Jeśli natomiast masz na myśli pisanie w Word, to ... ;) wiesz co mam na myśli.


Przepraszam, że się wtrące - czy programowanie i Word to jedyne rzeczy których się używa przy pracach dyplomowych? ;-)

Jakoś (nie szukałem za bardzo) AutoCADa nie znalazłem pod OS Xa ;)

#16 japaj

japaj
  • 18 postów

Napisano 06 października 2007 - 20:47

czyli nie da rady odpalac windowsa z osobnej partycji bez posrednictwa mac os, nie korzystajac z bootcamp?

#17 LANcaster

LANcaster
  • 39 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 października 2007 - 22:39

Niestety - natywnie chyba nie. A nie możesz sciągnąć bootcampa teraz i nagrać na płytę - będziesz mógł potem zawsze zainstalować.

#18 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 07 października 2007 - 05:33

Jakoś (nie szukałem za bardzo) AutoCADa nie znalazłem pod OS Xa ;)

Spoko, na pewno powstanie. Wierzę, że Autodesk w końcu się przeprosi z OS X.
Póki co VectorWorks, CAD na OSX i Windę. Produkt analogiczny do AutoCad'a. Nawet jest podstawowa wersja 2D analogicznie do Acad Lite, kosztująca ok 4K zł. Dwg czyta świetnie, nawet wielkości czcionek i wymiarowania przechodzą, co było największym mankamentem w innych aplikacjach.
Sorka za OT.

#19 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 07 października 2007 - 11:24

BIOS emuluje EFI od czasu kilku aktualizacji, a nie BootCamp. On tylko sterowniki wypala i tworzy partycję. Po co przydaje sie natywny Windows? Do gier chciażby.

#20 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 października 2007 - 12:58

chyba "EFI emuluje BIOS", albo "BIOS jest emulowany przez EFI"

#21 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 07 października 2007 - 13:39

Zastanawia mnie potrzeba w ogóle instalowania windowsa. Faktycznie sam natknąłem się*na kilka aplikacji które są do pewnych rzeczy konieczne a nie są dostępne dla osx- są to takie bzdury jak testy na prawo jazdy, niektóre programy wewnątrz wydziałowe potrzebne studentom do "zawodowej" pracy
Dziś odkryłem WineHelper.app który wraz z X11 doskonale pomaga z tego typu problemami.
http://img263.images...picture1yj9.png

Jeśli mowa o potężniejszych aplikacjach.. rozmawiałem najdalej przed wczoraj z informatykiem bardzo durzego wydawnictwa prawie całkowicie opartego o komputery apple i zachwalał on rozwiązanie jakim jest parallels, bez problemu dzwiga on takie aplikacje jak AutoCad oraz aplikacje obsługujące np skaner bębnowy, ploter itp... ważny jest dobór odpowiednio mocnej maszyny oraz zaopatrzenie jej w odpowiednią ilość ram.

#22 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 07 października 2007 - 15:44

BIOS emuluje EFI od czasu kilku aktualizacji, a nie BootCamp. On tylko sterowniki wypala i tworzy partycję.
Po co przydaje sie natywny Windows? Do gier chciażby.

Do gier wystaczy mac. Nie wiem w jakie gry grasz ale na pewno znajdziesz interesujące tytuły na mac'a. Tym bardziej, że na mac'a wychodzą tylko największe a przez to najlepsze gry. Jest też cała masa mniej znanych gier. Naprawdę nie wiem jak wybrednym trzeba być, żeby nie zadowolić się tym co w ofercie na mac'a. Są przypadki, że tylko jedna gra i koniec ale to są przypadki rzadkie. Poza tym kto ma tyle kasy i czasu, żeby kupić i grać we wszystkie tytuły jakie się chce ?
Co innego jak się gier nie kupuje, wtedy Windows górą. Ale czy faktycznie ?

#23 ltj

ltj
  • 166 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 października 2007 - 18:02

jezeli chodzi o gry to osobiscie gram w Lineage2 a na mac'a niestaty nie ma a jezeli chodzi o dyplom to dalem tylko przykald bo mam kolegow ktorzy pisza dyplom "dla firm" i maja scisle okreslone wymagania co do platformy ja osobisci wybralem temat niezalezny od systemu... chyba bo z tego co widzialem to nie ma problemu ze wsparciem Lego MIndstroms na macach a do tekstu to LaTeX a nie tam jakis word

#24 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 09 października 2007 - 21:38

jezeli chodzi o dyplom to dalem tylko przykald bo mam kolegow ktorzy pisza dyplom "dla firm" i maja scisle okreslone wymagania co do platformy

Niektórzy wykładowcy mają delikatnie mówiąc nasrane. Ile już słyszałem opowieści, że "prace tylko w formacie .doc" i nie ma bata, nie przekonasz. Oddasz w innym - nawet nie spojrzy. Gość ma MS Office zainstalowany w domyślny sposób więc nie czyta rtf - bo trzeba konwerter doinstalować (przynajmniej tak było w Office2000, nie wiem jak potem), o pdf-ach też nie ma mowy bo "tu nie miejsce na wygłupy".

Nóż się otwiera, to ma być "uczelnia wyższa"? Kształcenie "na poziomie"? Państwowe szkolnictwo to niereformowalny skansen.

#25 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 10 października 2007 - 07:36

Niektórzy wykładowcy mają delikatnie mówiąc nasrane. Ile już słyszałem opowieści, że "prace tylko w formacie .doc" i nie ma bata, nie przekonasz. Oddasz w innym - nawet nie spojrzy. Gość ma MS Office zainstalowany w domyślny sposób więc nie czyta rtf - bo trzeba konwerter doinstalować (przynajmniej tak było w Office2000, nie wiem jak potem), o pdf-ach też nie ma mowy bo "tu nie miejsce na wygłupy".

Nóż się otwiera, to ma być "uczelnia wyższa"? Kształcenie "na poziomie"? Państwowe szkolnictwo to niereformowalny skansen.


o dziękuję Ci Przemku bardzo za podsumowanie naszej grupy zawodowej ;) A tak na poważnie to akurat u mnie jest tak, że jak student wyskoczy z makiem to choć nie powienienem to patrzę na niego przychylnie...

Co do gier to zgoda są fajne gry i jest ich dużo na windows ale szczerze mówiąc nic nie dało mi takiego komfortu grania jak PlayStation 2. I to nie z tego powodu, że miałem słabego pieca czy słabą grafikę w macu. Poprostu komputer jest do pracy a PS2 w połączeniu z dużym TV jest bezkonkurencyjne. Przykładem jest TOCA3. Może i na PC lepsza rozdzielczość, jakość tekstur ale na PS2 jest znacznie bardziej dynamicznie, czuje się lepiej auto (do PC podłączyłem pada z PS2 i auta są jakieś gumowe). Poza tym jak się zacznie na poważnie ścigać to nawet jak będzie w 640x480 to i tak liczy się zabawa. Jedyna wada konsoli to strategie, ale w niektóre da się pograć nawet na GMA950 i chyba tylko w tym celu jeżeli chodzi o gry to warto mieć XP na maku.
Zupełnie inna sprawa to praca zawodowa, niestety jest grupa aplikacji której nie ma na osX ale o tym już kiedyś pisałem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych