Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBPr mid 2012 15"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 gorges

gorges
  • 18 postów
  • SkądAndrychów

Napisano 27 kwietnia 2013 - 10:59

Witam, i proszę o pomoc. Posiadam maczka jak w temacie i ostatnio napotykam problem z wysokimi temperaturami podczas pracy laptopa. To akurat mnie nie dziwi wiem, że MBPr potrafi mocno się zagrzać ale niepokoi mnie cisza z laptopa. Temperatura na procku potrafi skoczyć do 94 C a lapek nic! Kompletna cisza! Obudowa jest mocno rozgrzana a wentylatory ani drgną. Aby go schłodzić ręcznie uruchamiam chłodzenie poprzez iStat. Szukałem informacji na ten temat w internecie ale jedyne co znalazłem to problemy z hałasującymi wentylatorami, które włączają się gdy laptop jest nie obciążony. Nic na temat mnie nurtujący. Może nie powinienem się przejmować ale nie chcę usmażyć maczka. Dodam, że wentylatory czasami zadziałają ale mam trochę stracha i w większości sytuacji sam, ręcznie odpalam chłodzenie. Ok, znalazłem rozwiązanie :) Potrzebny był reset SMC (System Management Controller). Teraz już przy 65 C wentyle zaczynają szumieć. Dla zainteresowanych poniżej procedura zerowania SMC: 1. Wyłącz komputer. 2. Podłącz zasilacz MagSafe do źródła zasilania oraz, jeśli nie jest jeszcze podłączony, do komputera Mac. 3. Na wbudowanej klawiaturze naciśnij (lewe) klawisze Shift-Control-Opcja i jednocześnie naciśnij przycisk zasilania. 4. Zwolnij jednocześnie wszystkie klawisze i przycisk zasilania. 5. Naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć komputer. Uwaga: dioda LED zasilacza MagSafe może zmienić stan lub wyłączyć się chwilowo podczas zerowania kontrolera SMC.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych