Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro 17" 2009 po zalaniu klawiatury nie włącza się.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamilmaly

kamilmaly
  • 3 postów

Napisano 26 kwietnia 2013 - 21:44

Witam, Mam MBP w którym była wylana kawa na klawiaturę, płyta główna wygląda na całą zresztą na w razie czego została wyczyszczona, ładowarka po podłączeniu pali się na zielono, jednak zastanawiające jest, iż oryginalnie dostarczona z nim była ładowarka 60W, nie wiem, czy nie jest ona za słaba by uruchomić ten komputer (trochę czasu leżał nieużywany). Chciałbym spróbować uruchomić go przez zwarcie pinów na płycie głównej, by wykluczyć jakieś inne uszkodzenie niż tej nieszczęsnej klawiatury. Moje pytanie do Was, to które piny trzeba zewrzeć?? Pozdrawiam Kamil

#2 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 26 kwietnia 2013 - 23:10

Za słaby zasilacz do tego Macbooka. W zwarcia na płycie się nie baw, bo może to tylko spowodować dodatkowe straty. Czy płyta była zalana i w jaki sposób była czyszczona?

#3 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2013 - 07:12

Nie wszystkie płyty główne mają te piny. Napisz kto i jak czyścił komputer po zalaniu. Jeśli bateria nie jest choć częściowo naładowana to zasilaczem 60W na pewno go nie uruchomisz.

#4 kamilmaly

kamilmaly
  • 3 postów

Napisano 27 kwietnia 2013 - 12:45

Czyściłem go ja samodzielnie chociaż może w dwóch miejscach tylko był jakikolwiek ślad charakterystycznego nalotu w takich sytuacjach (przy taśmie do matrycy oraz złączu ładowania), gorzej wygląda klawiatura, tam mogą być jakieś zwarcia... Zajmuję się serwisem od 15 lat, tylko, że gsm dlatego jeżeli można by go jakoś odpalić inaczej, jak bez jej użycia to wiedziałbym, czy w ogóle dalej bawić się w to samemu, czy to jest coś poważniejszego i odsyłam komuś kto w tym siedzi. Bez sensu kombinować z wysyłkami, jeżeli okaże się, że wystarczy wymienić same klawisze... Swoją drogą to ciekawi mnie dlaczego dali taki zasilacz w komplecie w autoryzowanym punkcie apple, to nie jest komp z drugiej ręki itd... Pzdr

#5 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2013 - 13:51

Sprawdź w pierwszej kolejności pod mikroskopem stan elementów elektronicznych oraz gniazda matrycy. Po zalaniu dość czesto korozja zżera te elementy i zwykle trzeba je wymieniać. Jesli Macbook był włączony podczas zalania lub później to nie można wykluczyć uszkodzenia układu zasilania i podświetlania. Jest to typowa usterka dla Maków po zalaniu.

#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2013 - 13:59

Nie spotkałem się nigdy z 60 watowym zasilaczem w 17" MacBooku Pro. Z wyjątkiem jednego modelu bez dodatkowej grafiki wszystkie 15" i 17" powinny mieć w komplecie 85 watt. W tych MacBookach bardzo często po zalaniu uszkadza się klawiatura, jeśli zwarte są jakieś klawisze to wtedy nie działa włącznik. To jest model A1297 jeśli dobrze kojarzę ? Sprawdź wszystko to co wymienił Arvika, lepiej nie włączaj go wcześnie nie mając 100% pewności, ze płyta nie nosi śladów uszkodzeń, bo to może tylko zwiększyć straty. Poza tym jeśli bateria choć trochę nie jest naładowana to bez mocniejszego zasilacza i tak się nie włączy.

#7 kamilmaly

kamilmaly
  • 3 postów

Napisano 27 kwietnia 2013 - 21:33

W poniedziałek w firmie zobaczę dokładnie pod mikroskopem te gniazda, generalnie na jednym z nich była kropka dosłownie 2mm i to samo przy zasilaniu,a płyta wygląda jak nówka... Jak będą ok, to zamówię klawiaturę i postaram pożyczyć mocniejszy zasilacz :) W każdym razie poinformuję o postępach... P.S. Sprawdzę też dokładnie model, bo teraz nie pamiętam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych