Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Źle działa Touchpad - MacBook Pro Core2Duo 13"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 poldas

poldas
  • 10 postów

Napisano 11 kwietnia 2013 - 18:34

Witam Kupiłem używanego MacBooka Pro A1278 13" Core2Duo 2 GHz, niestety okazało się że touchpad jest już znacznie wyeksploatowany. Widać jak by był lekko zapadnięty od strony krawędzi obudowy, przyciskanie touchapa sprawia pewnego rodzaju wysiłek, przewijanie przy użyciu 2 palców też sprawia problem - nie jest płynne, zdecydowanie nie jest to komfortowa praca. Zauważyłem, że przyciśnięcie i trzymanie obudowy przy touchapdzie powoduje że urządzenie pracuje lepiej. Będę wdzięczny za sugestie co mogą z tym fantem zrobić. Czy konieczna jest wymiana, a jeśli tak czy touchapd jest zitegrowany z obudową, a może wystarczy rozkręcenie i serwis?

#2 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 11 kwietnia 2013 - 22:56

Być może wystarczy tylko regulacja. Trzeba rozebrać i sprawdzić. Czasem okazuje się że są wyrobione switche i trzeba je wymienić. Ewentualnie w ostateczności cały gładzik.

#3 poldas

poldas
  • 10 postów

Napisano 12 kwietnia 2013 - 07:31

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeśli będzie konieczna wymiana to czy wymienia się sam gładzik czy jest konieczna wymiana całej górnej obudowy? W załączeniu zdjęcie obrazujące zapadnięcie gładzika [ATTACH=CONFIG]14683[/ATTACH]

#4 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 12 kwietnia 2013 - 07:42

Będzie możliwość wymiany samego gładzika.

#5 poldas

poldas
  • 10 postów

Napisano 12 kwietnia 2013 - 08:06

A przewidywany koszt takiej naprawy? :) 1. jeśli wystarczy regulacja 2. przy wymianie gładzika

#6 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 12 kwietnia 2013 - 08:32

Wysłałem PW :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych