Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak zasięgu po zmianie obudowy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Swiderek

Swiderek
  • 22 postów

Napisano 06 kwietnia 2013 - 14:06

Witam! Mam problem z zasięgiem. Parę dni temu wziąłem się za zmianę obudowy w iP4 i po złożeniu wszystkiego nie chce załapać mi zasięg. Kartę SIM czyta, lecz cały czas wyświetla się w lewym górnym rogu, albo "Brak sieci" albo "Szukam...". Telefon jest fabrycznie bez simlocka. Przed zmianą wszystko chodziło jak powinno. Jakie złącze jest odpowiedzialne za antenę? Wiem, że wszystkie taśmy podpiąłem, bo dwa razy już je sprawdzałem wzrokowo. Co może być tutaj przyczyną?

#2 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 06 kwietnia 2013 - 14:36

Installing iPhone 4 Cellular Antenna - iFixit - spójrz czy na pewno dobrze wszystko złożyłeś.

#3 Swiderek

Swiderek
  • 22 postów

Napisano 06 kwietnia 2013 - 16:17

Wszystko przeanalizowałem i zauważyłem jedną rzecz, która może mieć wpływ, choć niekoniecznie, a mianowicie zauważyłem, że na tym złączu brakuje mi blaszek nr 2 i nr 3, gdyż się ukruszyły podczas domontażu. Może mieć to wpływ na zasięg? Stąd moje pytanie, bo na aukcjach na Allegro takie złącze(jak na zdjęciu) jest opisane jako złącze WI-FI, natomiast na wielu często zagranicznych stronach jest napisane, że to nie jest antena WI-FI, tylko Cellular Antenna, co jak wiadomo w wolnym tłumaczeniu znaczy "Antena komórkowa".

- - - Połączono posty - - -

[ATTACH=CONFIG]14576[/ATTACH]

#4 Grekki

Grekki
  • 262 postów

Napisano 06 kwietnia 2013 - 16:25

Może mieć wpływ ponieważ antena może się poruszać czyli nie jest mocno przytwierdzona do sprzętu.

#5 Swiderek

Swiderek
  • 22 postów

Napisano 06 kwietnia 2013 - 16:35

Czyli ta antena co jest na zdjęciu w załączniku jest jednak komórkowa, a nie WI-FI?

#6 swiatek94

swiatek94
  • 450 postów

Napisano 07 kwietnia 2013 - 23:22

Nie wiem czy Ci pomogę, ale miałem identyczną sytuację z iphonem 4 kolegi, wymienialiśmy przód, bo nieźle oberwał i po złożeniu go z powrotem nagle przestała działać sieć, żadna karta nie działała i mówiąc szczerze, to zresetowaliśmy kilka razy iphone, wyłożyliśmy kilka razy szufladkę z kartą i włożyliśmy ją z powrotem, podłączyliśmy iphone kablem do PC, odpaliliśmy itunes i znowu reset + szufladka. Po takich zabiegach potrzebował 20 minut i bez problemu złapał zasięg, od tego czasu nie ma z nim żadnych problemów. Wiem, że te sposoby są banalne, ale na początku sami myśleliśmy, że coś się uszkodziło w telefonie. Pozdrawiam :)

#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 kwietnia 2013 - 10:20

Czyli ta antena co jest na zdjęciu w załączniku jest jednak komórkowa, a nie WI-FI?


To na zdjęciu to antena GSM. Urwane blaszki nie mają kompletnie żadnego wpływu na zasięg.
Masz ustawioną aktualną datę i godzinę ?

#8 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 09 kwietnia 2013 - 15:10

Jeżeli masz soft 6.0, to po odłączeniu baterii telefon nie znajdzie sieci. Wtedy najprościej podłączyć go do wifi, poczekać z 15,20 sekund, wykonac twardy reset i telefon bedzie lapal siec.

#9 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 09 kwietnia 2013 - 15:18

Dołączam się do tematu. Mój 4S lubi gubić sieć , najczęściej mam komunikat "brak sieci" . iPhone fabrycznie bez sim-locka , już po gwarancji producenta. Jedyne co mu pomaga to ciągłe włączone 3G , jakby w jakiś sposób wzmacniało to moc sygnału i chodź czasami i tak zgubi. Co może być przyczyną? Dodam , że najprawdopodobnie iPhone miał wymieniany przedni panel , może ma to jakieś znaczenie. Najbardziej zależy mi na odpowiedziach macsupport i AppleMobile - oni się znają na rzeczy :)

#10 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 10 kwietnia 2013 - 12:04

Jeżeli na 3G jest ok, a na EDGE nie, to dla mnie problem ewidentnie leży po stronie switcha abo końcówki mocy GSM.

#11 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 10 kwietnia 2013 - 14:05

Jest ok gdy mam włączoną opcję 3G ale nie włączam opcji dane komórkowe. Często spada do jednej kreski , ale po zmianie karty z Plusa na Play przynajmniej nie ma "brak sieci". Pojawia się to tylko wtedy gdy wyłącze 3G.

#12 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 10 kwietnia 2013 - 14:19

Dokładnie - switch antenowy odpowiada za przełączanie sie miedzy układem odpowiedizlanym za łaczność w 3G,a GSM. Jeżeli jest walnięty to nie potrafi prawidłowo przełączyć i masz brak sieci. Druga opcja walnięta końcówka mocy dla GSM (są dwie jak dobrze pamiętam trzy). I wtedy też zasięg pływa lub go brak.

#13 Swiderek

Swiderek
  • 22 postów

Napisano 14 kwietnia 2013 - 09:51

Robiłem twarde resety, zaktualizowałem nawet soft do 6.1.3 i nic nie pomogło. Jakieś nowe propozycje?

#14 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 14 kwietnia 2013 - 09:54

Jesli jest bez simlock'a, restore i najnowszy soft nie pomogl, zostaje tylko serwis.

#15 Swiderek

Swiderek
  • 22 postów

Napisano 14 kwietnia 2013 - 19:51

Przed chwila zauważyłem ze połączył sie na kilka sekund z siecią, bo doszły SMS-y, pojawiła sie jedna kreska, obok nazwa operatora i znowu zginął zasięg. Moze to jednak antena?

#16 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 16 kwietnia 2013 - 16:31

A w trybie recznym pokazuje wszystkie sieci?

#17 Swiderek

Swiderek
  • 22 postów

Napisano 16 kwietnia 2013 - 20:45

Na tą chwilę nie mam zasięgu i pokazało jedneego operatora, a dokładniej "Era" gdyż mam włożoną aktulanie nową kartę "RB Mobile" do telefonu, po wybraniu chwilę się wczytywało i wyskoczył komunikat, że nie można wybrać tego operatora i żebym wybrał innego w ustawieniach. Teraz nie pokazuje żadnego operatora i pewnie znowu wyskoczy "Era" jak choć na chwilę załapie sieć.

#18 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 kwietnia 2013 - 21:35

@ Swiderek - Niestety wszystko wskazuje na to, że coś zostało uszkodzone w czasie wymiany obudowy telefonu. Antena, jej złącze lub sama płyta główna. Płyta jest delikatna i wrażliwa na różne naprężenia, jeśli ktoś nie potrafi się z takimi elementami prawidłowo obchodzić to niestety czasem tak to się kończy. Ja bym proponował oddać taki telefon do dobrego serwisu, który go sprawdzi i stwierdzi co jest uszkodzone.

Dołączam się do tematu. Mój 4S lubi gubić sieć , najczęściej mam komunikat "brak sieci" . iPhone fabrycznie bez sim-locka , już po gwarancji producenta. Jedyne co mu pomaga to ciągłe włączone 3G , jakby w jakiś sposób wzmacniało to moc sygnału i chodź czasami i tak zgubi. Co może być przyczyną?


Takie zachowanie telefonu wskazuje na uszkodzenie zasięgu na płycie głównej. AppleMobile.pl bardzo dobrze to opisał. Jeśli działa np. tylko zakres 3G, a nie działają inne to albo uszkodzony jest układ przełączający między tymi zakresami, albo końcówki mocy tych zakresów, które nie działają.

#19 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 18 kwietnia 2013 - 14:21

Jak tylko podsumuję, że dobry serwis najbliżej Twojego miejsca zamieszkania znajdziesz tutaj: http://myapple.pl/co...l.html?tabid=43

#20 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 18 kwietnia 2013 - 15:39

Ten serwis to AppleMobile ;) mieszkam pod Szczecinem . Sieć chodzi lecz potrafi wyskoczyć napis "brak sieci" gdy nie mam włączonego 3G , jeżeli jest właczone to spadnie do 2 kresek ale trzyma , nie znika sieć :) jaki koszt naprawy wraz z naprawą przedniego panelu , bo nieczekiwanie spadł mi iPhone :)

#21 Swiderek

Swiderek
  • 22 postów

Napisano 18 kwietnia 2013 - 21:15

Wewnątrz pomieszczenia telefon bardzo, ale to bardzo rzadko łapie zasięg, a teraz zauważyłem wychodząc na zewnątrz, że od razu łapie sieć i trzyma się cały czas na 1-2 kreski bez zanikania. Zaryzykuję kupno anteny, a dokładniej: 6412 ORYGINALNY BUZZER I ANTENA IPHONE 4 4G (3134687444) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

#22 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 18 kwietnia 2013 - 21:23

Daj znać czy Ci pomoże u mnie w szkole także zasięg spada do 1-2 kresek ale się trzyma , a w domu czy na dworze mam ciągle 4 lub 5 kresek . Oczywiście wszystko to na włączonym 3G , jeżeli tą opcję wyłączę to momentalnie mam "brak sieci" , nawet w domu ;)

#23 Swiderek

Swiderek
  • 22 postów

Napisano 28 kwietnia 2013 - 10:13

Wymiana anteny nic nie dała, dalej niestety to samo.

#24 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 28 kwietnia 2013 - 10:39

Wewnątrz pomieszczenia telefon bardzo, ale to bardzo rzadko łapie zasięg, a teraz zauważyłem wychodząc na zewnątrz, że od razu łapie sieć i trzyma się cały czas na 1-2 kreski bez zanikania. Zaryzykuję kupno anteny, a dokładniej: 6412 ORYGINALNY BUZZER I ANTENA IPHONE 4 4G (3134687444) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


E ? 3g ?
Jaki Ci łapie ?
U mnie w 5-tkach i 4s-ce w okolicy gdzie jest pełny zasięg 3g po wejściu w kamienicę spada do 1-3 kresek edge. Mury i zbrojenia obniżają zasięg

#25 wentyl320ci

wentyl320ci
  • 2 postów

Napisano 09 listopada 2013 - 23:10

Dołączam się, również po wymianie przedniego panelu, sieć szuka co kończy się komunikatem "brak sieci", zna ktoś już jakąś przyczynę tego?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych