Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone w samochodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 29 września 2007 - 08:35

No i stalo sie, czekajac ostatnio na kobiete, ktora w ferworze zakupow zupelnie zapomniala o moim istnieniu, i o tym, ze warto by bylo powiedziec,ze przyjdzie mi czekac na nia godzine w samochodzie, odpalilem na iPhonie serial, konkretnie Travellera (mam kilka zaleglych odcinkow do obejrzenia) Lecz zanim postanowilem odkryc, jak tam idzie wyscig miedzy dwoma wystarszonymi bohaterami serialu a FBI, CIA itp. zadalem sobie pytanie: gdzie tu "zainstalowac" telefon, bym mogl sobie wygodnie siedziec i ogladac projekcje?? Po dlugich poszukiwaniach znalazlem. Wyjmowana w strone pasazerow poleczka na plastkowe kubki uratowala mi zycie. Postawilem na niej telefon i odpalilem - udalo mi sie obejrzec caluski odcinek bez narzekania na bole karku itd. Dlaczego o tym pisze? Dla kazdego, kto chce obejrzec sobie film na takim urzadzeniu jak iPhone, naturalnym miejscem na jego zainstalowanie bylyby te dwie "klapy", ktorych uzywa sie by chronic wzrok przed nadmiernym naslonecznieniem (zaslepieniem) lub, dla pasazerow na tylniej kanapie, zaglowki. Pytanie: znacie jakies substytuty urzadzen, ktore oferuja przytrzymanie takiego urzadzenia jak iPhone w stabilnej pozycji w obu wspomnianych przeze mnie miejscach? Myslac o tym, przypominaja mi sie tylko takie torebki na plyty CD, ale to troche za malo. Uruchomcie wyobraznie, moze jakies proste urzadzenie dostepne w kazdym sklepie z akcesoriami samochodowymi, pozwala na przytrzymianie np iPhone'a?

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 29 września 2007 - 08:44

A może po prostu uchwyt montowany do szyby na przyssawkę? Trzeba by poszukać jakiegoś PDA o podobnych wymiarach.

#3 cheniek

cheniek
  • 477 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 29 września 2007 - 09:55

Co kropelka sklei, sklei... :D

#4 miki

miki
  • 327 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 września 2007 - 12:10

mozna poszukac tutaj:
http://www.everythingiphone.com/
lub na e-bay :
http://cgi.ebay.pl/N...5QQcmdZViewItem

#5 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 30 września 2007 - 08:39

Zwykly uchwyt np.do nokii e61 obracasz go o 90 st.

#6 wojo2000

wojo2000
  • 121 postów
  • SkądPoland/Lodz

Napisano 20 listopada 2007 - 10:56

odświeże temat :)

czy polecacie jakąś sprawdzoną ładowarkę samochodową? zwykłe ładowarki USB nie chcą ładować iPhona, czy macie coś sprawdzonego?

Druga sprawa, czy polecacie jakiś uchwyt, dobrze trzymający iPhona? Ja z dedykowanych znalazłem www.brodit.com ale może znacie coś lepszego?

#7 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 listopada 2007 - 11:53

Na Allegro jest pełno fajnych uniwersalnych uchwytów do telefonów z dużym zakresem regulacji, także iPhone też wejdzie :D Co do klap przeciw słonecznych. Można kupić taśmę na rzep o szerokości ~1 cm i zamontować iPhona w niżej przedstawiony sposób. Taśmy muszą być na tyle długie, żeby dało się obwinąć klapę i iPhona.
Dołączona grafika
Sprawdzałem i działa :D

#8 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 19:45

Na Allegro jest pełno fajnych uniwersalnych uchwytów do telefonów z dużym zakresem regulacji, także iPhone też wejdzie :D Co do klap przeciw słonecznych. Można kupić taśmę na rzep o szerokości ~1 cm i zamontować iPhona w niżej przedstawiony sposób. Taśmy muszą być na tyle długie, żeby dało się obwinąć klapę i iPhona.
Dołączona grafika
Sprawdzałem i działa :D


jak dla mnie hardkorowy pomysl :)

#9 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 20 listopada 2007 - 20:08

Może i wygląda śmiesznie, a conajmniej dziwnie, ale działa :D

Teraz mi się przypomniało, że jest jeszcze coś takiego:
http://moto.allegro....rbo_tuning.html
niestety jeszcze nie miałem okazji zobaczyć jak to wygląda i sprawdzić czy działa.

#10 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 20:28

A ja zakupilem akcesoria Belkina do iPhone. Wyglada to tak:

Dołączona grafika

W nocy, siedzenie pasazera:

Dołączona grafika

#11 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 20:36

A ja zakupilem akcesoria Belkina do iPhone. Wyglada to tak:

Dołączona grafika

W nocy, siedzenie pasazera:

Dołączona grafika


troche male to zdjecie i za bardzo nie widze gdzie ty to tam masz...??

ps. co to za auto??

#12 ontoid

ontoid
  • 251 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 listopada 2007 - 22:07

@Tonny... Na ile ergonomiczne sa te Belkinowe rzeczy, cy da sie np zamontowac tam iphona 1 reka ? albo i lub jak szybko ?

#13 jdudzic

jdudzic
  • 14 postów

Napisano 28 listopada 2007 - 20:02

Idealne rozwiązanie: iPhone w futerale i w uchwycie samochodowym. Drogo, fakt. Ale sprawdzona wysoka jakość. Podaję link dla zainteresowanych:

[url]http://www.iphonesklep.net.pl/product_info.php?cPath=21&products_id=151[/url]

#14 cubics

cubics
  • 1 postów

Napisano 09 marca 2008 - 22:06

Czy przez transmiter FM, działa również telefon ? Zastanawiam się czemu nie znalazłem urządzenia uniwersalnego: ładowanie, muza, telefon. To chyba istota iPhona. 3 in 1. Czy jest jakaś możliwość ergonomicznego zainstalowania iPhona w samochodzie? Dowiedziałem się czytając różne wątki na tym forum, że najlepiej jest zmienić radio na takie, które przez BT obsługuje iPhona. Czy działa wtedy telefon ? Bo ładowanie to najmniejszy problem. Jeżeli telefon to gdzie zainstalować mikrofon... bo zestaw głośnomówiący brzmi jak studnia dla drugiej strony... Strasznie pogubiony jestem :-) Proszę o pomoc. Chciałbym mieć iPhona w samochodzie i korzystać z jego dobrodziejstw. Jeżeli naprawdę jedyna możliwość, to zmienić radio... pewnie to zrobie, tylko trochę mi szkoda, mam VW passata z fabrycznym radiem i nawigacją (taki starszy model 2003)

#15 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 15 września 2008 - 21:11

dobra panowie, krotka pilka uchwyt z ladowarka do iphona 3g - istnieje w ogole cos takiego?

#16 Kobe

Kobe
  • 54 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 września 2008 - 23:29

Jeżeli o mnie chodzi to mam zamiar zakupić taki zestaw:
PROFESJONALNY OBROTOWY UCHWYT do iPhone 3G + FV (434208384) - Aukcje internetowe Allegro
Griffin BLACK PowerJolt SE for iPod, iPhone and iPhone 3G
lub coś podobnego z tą funkcjonalnością.
Dlaczego osobno? Ponieważ ciężko znaleźć poziomy uchwyt z ładowarka dobrej firmy. Miałem już tanią ładowarkę samochodową do jednego z telefonów, a przez nią, nieplanowaną wymianę baterii więc uważam że nie warto na niej oszczędzać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych