Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

3GS wymiana baterii i dostępne baterie zamienne.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartek15

bartek15
  • 19 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 marca 2013 - 16:05

Witam. Mam swojego 3GSa juz 3 rok i jakoś nie uśmiecha mi się go wymieniać. Niestety bateria powoli jednak kończy swój żywot. Przeglądając allegro i sklepy internetowe zauważyłem, że akcesoria i same części są dość tanie i w związku z tym postanowiłem wymienić sobie akumulatorek. Niestety może to dziwne ale jak widzę aukcję na której jest napisane, że bateria jest oryginalna a pod tym cenę 30 PLN to włącza mi się czerwona lampka. Orientujecie się jak wygląda ta "oryginalność"? :evil:

#2 VanRave

VanRave
  • 380 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 marca 2013 - 16:28

Nie ma części oryginalnych,bo apple ich nie produkuje.Jedynie możesz dostać zamiennik,albo dobrym fartem dobrą baterie z demontażu.

#3 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 10 marca 2013 - 16:29

Nigdzie nie kupisz oryginalnej, nowej baterii. Wszystko to zamienniki, które różnią się jakością. Poza tym, wymiana baterii w 3Gsie nie należy do najprostszych bo trzeba w zasadzie wszystko wyjąć. Jeżeli nie masz choć trochę zdolności manualnych to oddaj go do jakiegoś serwisu. Wymiana nie powinna być droga.

#4 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 10 marca 2013 - 16:31

Za 30 zl to dostaniesz baterie przekraczajaca srednia ilosc cykli tak wiec odpusc sobie. Jak kolega wyzej, Apple nie produkuje czesci zamiennych ale mozesz kupic aku. z demontazu;)

#5 indu

indu
  • 972 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2013 - 16:33

CZas wymiany dla kogoś wprawionego 5 minut , nie ma tam nic trudnego . Zarezerwuj sobie godzinkę i na spokojnie z jakimś poradnikiem ją wymień. Baterii szukaj z APN 616-04xx, a nie 616-03 bo to jest do 3g i nie będzie działała prawdiłowo.

#6 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 10 marca 2013 - 16:37

iPhone 3G and 3GS Battery Replacement Guide - Fix it Yourself! - YouTube


Z tym powinnienes dac rade. Swietnie wytlumaczone, sam korzystalem;)

#7 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 10 marca 2013 - 16:51

Z tymi 5 minutami to bym nie przesadzal. Trzeba wyjąć pół telefonu by dostać się do baterii.

#8 dawidnor

dawidnor
  • 984 postów
  • SkądOslo (Asker)

Napisano 10 marca 2013 - 16:57

5 czy 10 min. co za roznica. Otrzymales instrukcje w postaci linku wiec mysle ze twoj problem zostal rozwiazany;)

#9 indu

indu
  • 972 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2013 - 17:11

Z tymi 5 minutami to bym nie przesadzal. Trzeba wyjąć pół telefonu by dostać się do baterii.

Nie przesadzam...
Dlatego napisałem, że jeżeli nigdy tego nie robił to niech zarezerwuje sobie godzinę.

#10 Skora

Skora
  • 70 postów
  • SkądŚwinoujście

Napisano 10 marca 2013 - 17:26

W serwisie, w Szczecinie za wymianę sobie życzą 100zł. No i jeszcze koszty przesyłki, więc chyba naprawdę lepiej samemu się pobawić, bo i tak nie ma pewności jaką baterię nam montują :)

#11 bartek15

bartek15
  • 19 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 marca 2013 - 19:11

Z otwieraniem i wymiana problemu nie będzie już wczoraj go otwierałem żeby się zorienotwać w tym jak obecnie wygląda temat baterii w moim 3gsie (trochę napęczniała). Teraz tylko kwestia tego jaką i gdzie ową baterię kupić.
Piszecie że fartem można trafić baterię z demontażu. 5566 ORYG BATERIA AKUMULATOR APPLE IPHONE 3GS 3 GS (3061261128) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. można tę uznać za taką "fartwną"?
Dzieki za zainteresowanie tematem

#12 degray

degray
  • 27 postów

Napisano 10 marca 2013 - 19:35

Witam, we Wrocławiu w serwisie rekomendowanym przez MyApple wymiana baterii kosztuje ok.120,00.pln a do tego 3miesieczna gwarancja na element(baterie). Fachowo i profesjonalnie wykonana usługa,polecam Pozdrawiam

#13 indu

indu
  • 972 postów
  • Płeć:

Napisano 11 marca 2013 - 11:26

Z otwieraniem i wymiana problemu nie będzie już wczoraj go otwierałem żeby się zorienotwać w tym jak obecnie wygląda temat baterii w moim 3gsie (trochę napęczniała). Teraz tylko kwestia tego jaką i gdzie ową baterię kupić.
Piszecie że fartem można trafić baterię z demontażu. 5566 ORYG BATERIA AKUMULATOR APPLE IPHONE 3GS 3 GS (3061261128) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. można tę uznać za taką "fartwną"?
Dzieki za zainteresowanie tematem


Można tylko zadaj sobie pytanie jak sprawdzisz czy były one rzeczywiście używane 14 dni, a nie rok . Ostatnio chciałem sprawdzić jak wygląda ten sprzęt z demontażu na przykładzie taśm HF, na 3 zamówione taśmy dwie nie działały, a wyglądały jak złom. Jednak nie odradzam takich zakupów, bo można trafić na sprzęt w dobrym stanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych