Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z ładowaniem iPhone 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 mgacekmg

mgacekmg
  • 14 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 21 lutego 2013 - 17:22

Cześć, Krótko przedstawię sytuację. Otóż wczoraj w pracy spadł mi iPhone na "pluchę" (topniejący śnieg) do tego niefortunnie w piasek ze solą. Nic się nie zbiło wszystko działało. Wracam do domu i chciałem go trochę obmyć więc robię jak zawsze - moczę rękę i myje mokrą ręką ipka. Idę do góry trochę siedzę przy kompie po czym podłączam iPka do ładowarki - bateria się ładuje... I teraz najgorsza część - ok. godz. 5 budzi mnie telefon bo co chwile wyłączało się ładowanie i włączało. Postanowiłem więc odpiąć kabel, zresetować iPka i ponownie włączyć do ładowania, lecz tym razem iPhone się nie ładował... Cały dzień dziś kombinuję co by tu zrobić żeby zaczął się ładować i nic. Gniazda przeczyszczone, jeszcze tylko sprawdzę inny kabel jak kolega wróci... Jakieś rady?

#2 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 21 lutego 2013 - 20:07

Gniazdo przeczyszczone... Co mam przez to zrozumieć? W jaki sposób czyszczone? Czym?

#3 mgacekmg

mgacekmg
  • 14 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 22 lutego 2013 - 10:51

Masz zrozumieć przez to, że pędzelkiem czyściłem i sporo kurzu wyszło.

#4 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 22 lutego 2013 - 10:54

Wysuszyłeś go w ogóle? Czy tylko przeczyściłeś?

#5 mgacekmg

mgacekmg
  • 14 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 22 lutego 2013 - 10:57

suszony moze 5 minut suszarka... aktualnie jak podegnę lekko kabel to mi się niby ładuje... tak samo jak docisnę kabel do dock connectora..

#6 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 22 lutego 2013 - 10:59

suszony moze 5 minut suszarka...
aktualnie jak podegne lekko kabel mi sie niby laduje...


Wydaje mi się, że powinieneś więcej czasu poświęcić na wysuszenie iP. Nie bądź zdziwiony jak któregoś dnia odmówi Ci współpracy.

#7 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 22 lutego 2013 - 12:21

Suszenie to najgorsze co może być. Przyspieszasz w ten sposób postęp korozji. Przeczyszczenie powinno polegać na wymyciu gniazda w izopropanolu, a najlepiej całego urządzenia by mieć pewność, że z czasem nie powstanie żadne ognisko korozji. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na profesjonalny serwis, który zapewni ci gwarancję działania telefonu po takim wypadku, możesz kupić zmywacz do paznokci (acetonowy) tylko taki bez żadnych dodatkó∑ w stylu bławatka, olejków itd. Tylko koniecznie ACETONOWY i nim przeczyścić gniazdo.

#8 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 22 lutego 2013 - 12:24

Suszenie to najgorsze co może być. Przyspieszasz w ten sposób postęp korozji. Przeczyszczenie powinno polegać na wymyciu gniazda w izopropanolu, a najlepiej całego urządzenia by mieć pewność, że z czasem nie powstanie żadne ognisko korozji. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na profesjonalny serwis, który zapewni ci gwarancję działania telefonu po takim wypadku, możesz kupić zmywacz do paznokci (acetonowy) tylko taki bez żadnych dodatkó∑ w stylu bławatka, olejków itd. Tylko koniecznie ACETONOWY i nim przeczyścić gniazdo.


Pojęcie względne. Ja rok temu w lutym kupiłem iP, i po paru dniach wpadł mi w śnieg, poleżał sobie z tydzien w domu, i do dzisiaj wszystko działa, ostatnio jak go rozkręciłem to nie było żadnej korozji.

#9 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 22 lutego 2013 - 12:40

Gratuluję szczęścia. Nie każdy jednak jest w czepku urodzony. Lepiej mieć pewność, że ze sprzętem się nic nie stanie niż za 3-4 miesiące robić wielkie oczy w serwisie i mówić, że przecież go nie zalałem... A takie sytuacje mamy na co dzień.

#10 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 22 lutego 2013 - 12:56

A wystarczy po czymś takim na 2-3 dni włożyć telefon do miski wypełnionej ryżem i czekać aż ryż pochłonie wilgoć.

#11 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2013 - 13:05

Co Wy z tym ryżem do diaska? Wsadzi jeden z drugim zawilgocony telefon, mączka ryżowa zaklei mu dock, pokryje styki warstwą lakieru ryżowego i będzie płacz, że nie działa. Są w handlu profesjonalne absorbenty, a jak komuś szkoda kasy, to niech zbiera woreczki z kulkami, takie jak w pudełkach z butami dodają.

#12 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 22 lutego 2013 - 13:08

Bo ryż działa? Jak nie masz nic innego w domu to lecisz do sklepu i czekasz z zawilgoconym telefonem? Ryż czasami jest jedyną opcją, u mnie się sprawdził po tym jak telefon wpadł w kałużę. I nie ma problemów ze złączami itp. więc ten sposób działa. No ewentualnie iPhone jako najdelikatniejszy z telefonów boi się nawet ryżu. Bez przesady, gdyby człowiek wszystkiego się bał to by chodził obłożony poduszkami, żeby nic się nie stało.

#13 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2013 - 13:09

Ryż bardzo łatwo się "pyli" na drobną mączkę. Jeśli taka mączka dostanie się do środka telefonu lub innego urządzenia, to osiądzie na punktach lutowniczych, elementach smd itp. a jak to ryż, absorbować będzie wilgoć z powietrza, ładnie okładając nią części wrażliwe na korozję. Idealne ogniwo się wytworzy i awaria za kilka miesięcy murowana. Ech, trochę myślenia zalecam ;)

#14 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 22 lutego 2013 - 13:25

A jeśli tak to trzeba będzie uważać. Przyznaję, że w milionie postów jakie znalazłem odnośnie suszenia telefonów po zalaniu, nie przeczytałem opinii o "mączce", ale jakiś sens to ma. W takim razie może faktycznie nie używać ryżu ;).

#15 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 22 lutego 2013 - 14:09

Ryż nie usunie osadów powstałych z cieczy i nie usunie powstałej korozji. Ryż to bajka. Bez podjęcia konkretnych kroków żaden ryż i inne internetowe pomysły babci Lodzi nie pomogą.

#16 mgacekmg

mgacekmg
  • 14 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 25 lutego 2013 - 14:05

Panowie, Dziwna sprawa, po przemyciu styków zmywaczem do paznokci iPek mi pokazał że się ładuje, ale wcale się nie ładował. Potem już nawet ikony baterii nie chciał pokazywać. Wczoraj udało mi się go w końcu otworzy i osuszyć suszarką, ale oczywiście nie za długo. Przemyłem wszystkie styki od gniazda i znów się powtórzyło, lecz teraz już znów nie pokazuje ikony baterii... Jakieś pomysły?

#17 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 25 lutego 2013 - 14:12

Wyjmij całą płytę główną i wymocz w zmywaczu. Zobacz czy nie pojawiła się korozja na złączach taśm.

#18 mgacekmg

mgacekmg
  • 14 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 25 lutego 2013 - 14:25

a co jeśli wyjdzie korozja? Albo jeśli nie wyjdzie...

#19 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 25 lutego 2013 - 15:02

To wtedy złącza też wyczyść zmywaczem. Chociaż najlepszy był izopropanol....

#20 mgacekmg

mgacekmg
  • 14 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 25 lutego 2013 - 16:50

I lipa. Płyta główna zamoczona w zmywaczu, styki przemyte i nic. Jakieś propozycje?

#21 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 25 lutego 2013 - 17:57

Może czas oddać telefon do specjalisty? Na pewno masz jakiś dobry serwis w swoim mieście. Możliwe, że bateria przez to, że telefon był na zwarciu dostała po tyłku i trzeba ją pobudzić/wymienić.

#22 mgacekmg

mgacekmg
  • 14 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 25 lutego 2013 - 18:21

Może i to czas, ale jak mi mają wywalić 500zł za naprawe, to wole nim rzucić o ścianę. :D A tak serio - nie bardzo się opłaca naprawiać już dość starego iPka za 500zł... Oczywiście to tylko najgorszy scenariusz ale znając życie w serwisie znajdą mi jeszcze milion innych rzeczy które przy okazji zrobią.

#23 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 26 lutego 2013 - 01:35

Mam nadzieję, że wiesz iż iphone podpięty pod ładowarkę (stan baterii na tyle niski że sie włączyć nie chce) tylko przez parę sekund pokazuje ikonkę ładowania po czym gaśnie ? By sprawdzić stan trzeba nacisnąć HOME albo czekać na pojawienie się znaczka apple ? :) Pytam tylko "jak by co"

#24 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 26 lutego 2013 - 12:19

mgacekmg - Podeślij do nas. Gwarantuję, że kwota będzie całkowicie do przyjęcia :-)

#25 mgacekmg

mgacekmg
  • 14 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 26 lutego 2013 - 13:43

diesel2117 - pewnie że o tym pamiętam :) ale właśnie zauważyłem, że może to być wina taśmy dock, więc kupiłem nową i jeśli wymienie i nadal nie będzie działać, to odsyłam do serwisu. AppleMobile.pl - z miłą chęcią, ale najpierw wymienie sam taśmę dock :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych