Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Temat prezentacji na j.ang.Pomóżcie :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 16 lutego 2013 - 20:51

Cześć,mam dla was zadanie:) Chciałbym aby pomoglibyście mi w znalezieniu ciekawego tematu na prezentacja na j.angielski.Ma być ona oczywiście w języku angielskim,no ale to nie ważne :P Myślałem np o napiękniejszych miejscach w UK czy coś takiego,temat jest dowolny,najlepiej jak by był taki abym mógł bez trudności o slajdach opowiadać w j.ang:)Trwać ma ona około 3-5 min.Będę miał tą przewagę że prezentację będę robił w Keynote bo reszta w Powerpoincie,dlatego mogę wykorzystać wszystkie efekty itp których reszta mieć nie będzie,dlatego chcę żebym wyszła jak najlepiej :)Dodatkowo mój nauczyciel także korzysta z Macbooka dlatego nie mogę nawalić. Liczę na waszą pomoc.Pozdrawiam :D

#2 OlekRechte

OlekRechte
  • 122 postów
  • SkądSzczecin, Meksyk Europy (PL)

Napisano 16 lutego 2013 - 20:56

- Polacy w UK
- Problem szariatu
- Uniwersytet Okswordzki Oksfordzki: najstarszy anglojęzyczny uniwersytet świata
To tak na szybcika.

#3 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 lutego 2013 - 20:59

Ostatnio w UK jest taka ciekawa moda adaptowania różnych użytkowych obiektów na domy i mieszkania. Stare stodoły, kościoły, puby... jak poszukasz, to pewnie znajdziesz sporo takich przykładów. Pomysłowość Anglików jest wielka ;)

#4 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 16 lutego 2013 - 21:16

Wow naprawdę fajne propozycję ! Dzięki mam na to 3tyg to coś na pewno wybiorę :) Tylko jeszcze muszę nauczyć się obsługiwać Keynote bo w życiu nie używałem :)

#5 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 lutego 2013 - 21:29

Sir Alex Ferguson. Świetny temat na prezentację ;-)

#6 Balin0

Balin0
  • 1 448 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 lutego 2013 - 23:34

Sir Alex Ferguson. Świetny temat na prezentację ;-)

Albo Sir Jonathan iVe ;)
Ja bym zrobił prezentację o Ace Cafe London i cafe racer'ach.

#7 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 16 lutego 2013 - 23:40

Sir Alex Ferguson. Świetny temat na prezentację ;-)


Widzę czerwonego diabła :D

#8 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 lutego 2013 - 23:41

A ja o F1 i jej związkach z wielką brytanią... :) dawni mistrzowie: clark, hill + obecni kierowcy, bolidy + dzisiejsze teamy z siedzibą w wielkiej brytani, tory: silverstone, donningtone

#9 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 lutego 2013 - 23:41

Widzę czerwonego diabła :D


Glory Glory Man United


#10 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 16 lutego 2013 - 23:54


Glory Glory Man United


Glory Glory Man United
Wracając do tematu,skoro Twój nauczyciel ma MB to może zrób o historii apple + jonathan ive, przedstaw część ludzi z tytułem sir.Możesz również o najlepszej drużynie piłkarskiej z Anglii :)

#11 jasi3k

jasi3k
  • 59 postów

Napisano 17 lutego 2013 - 00:50

Ostatnio w UK jest taka ciekawa moda adaptowania różnych użytkowych obiektów na domy i mieszkania. Stare stodoły, kościoły, puby... jak poszukasz, to pewnie znajdziesz sporo takich przykładów. Pomysłowość Anglików jest wielka ;)


Tzw Squatersi, miałem nawet możliwość przebywania w jednym przez chwilę - robi wrażenie

#12 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 17 lutego 2013 - 04:39

Mam pewne doświedczenie zarówno w dawaniu jak i ogladaniu prezentecji, więc dam ci kilka rad: 1. Nie ma nic gorszego niż przerost formy nad treścią. 2. Prezentacja jest dla widowni a nie dla ciebie, nie ważne co powiesz, ważne co oni z tego zapamiętają. 3. Najważniejsze jest pierwsze 30 sekund, jak nie zainteresujesz widowni w 30 sekund to przepadłeś. Przećwicz je z zegarkiem w ręku. 4. Przećwicz całą prezentację kilka razy, najlepiej na głos i co najmniej raz przed kimś. Zobaczysz gdzie ci nie wyszła i będziesz miał jak ją poprawić. 5. Ostateczna prezentacja zajmuje zawsze krócej niż się planowało :-)

#13 Jasiex16

Jasiex16
  • 129 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 lutego 2013 - 10:47

W keynote masz również funkcje podglądu czasu prezentacji, która pomoże ci się zmieścić w czasie. na górnym pasku masz: odtwórz-> próba pokazu slajdu. Ktoś podał dobry temat : Historia Apple. Sądzę, że to zainteresuje widownie (i przede wszystkim nauczycielkę) Możesz też wpleść tam co nieco o Ive który pochodził z UK, a za sprawą Jobs'a trafił do Apple. Jak masz biografie Jobsa autorstwa Issacsona to masz tam wiele przydatnych treści. Jeżeli prezentacje będziesz wyświetlał z projektora, to niezbędna będzie przejściówka MiniDisplayPort na VGA.

#14 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 17 lutego 2013 - 10:59

No tak ciekawy temat ale obawiam się czy nie byłby źle odebrany,jako próba podlizania się nauczycielowi czy coś takiego..

#15 jasi3k

jasi3k
  • 59 postów

Napisano 17 lutego 2013 - 11:06

Ja tylko dodam, że uwaga publiczności jest najwyższa na samym początku i pod koniec gdy mówimy "podsumowując", wykorzystaj te 2 momenty;)

Mam pewne doświedczenie zarówno w dawaniu jak i ogladaniu prezentecji, więc dam ci kilka rad:
1. Nie ma nic gorszego niż przerost formy nad treścią.
2. Prezentacja jest dla widowni a nie dla ciebie, nie ważne co powiesz, ważne co oni z tego zapamiętają.
3. Najważniejsze jest pierwsze 30 sekund, jak nie zainteresujesz widowni w 30 sekund to przepadłeś. Przećwicz je z zegarkiem w ręku.
4. Przećwicz całą prezentację kilka razy, najlepiej na głos i co najmniej raz przed kimś. Zobaczysz gdzie ci nie wyszła i będziesz miał jak ją poprawić.
5. Ostateczna prezentacja zajmuje zawsze krócej niż się planowało :-)



#16 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 17 lutego 2013 - 11:21

Ktoś podał dobry temat : Historia Apple. Sądzę, że to zainteresuje widownie (i przede wszystkim nauczycielkę)
Możesz też wpleść tam co nieco o Ive który pochodził z UK, a za sprawą Jobs'a trafił do Apple. Jak masz biografie Jobsa autorstwa Issacsona to masz tam wiele przydatnych treści.

Zawsze do usług :) No ej ale ja podałem propozycje historia apple + ive :D

No tak ciekawy temat ale obawiam się czy nie byłby źle odebrany,jako próba podlizania się nauczycielowi czy coś takiego..

Podlizanie się? Raczej nie,tym bardziej,że Ty również używasz tego sprzętu. Jeżeli nie masz większości "hejterów apple" to spokojnie możesz robic :)

#17 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 17 lutego 2013 - 11:29

I co np w takiej prezentacji umieścić abo się mieściła w przedziale 3-5 min? Jakie najważniejsze elementy z historii

#18 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 lutego 2013 - 11:33

I co np w takiej prezentacji umieścić abo się mieściła w przedziale 3-5 min? Jakie najważniejsze elementy z historii


Jak masz problem, że nie wiesz co umieścić to temat nie dla Ciebie. Poszukaj tematu, który nie sprawi Tobie problemu. Ty wiesz najlepiej, w jakim temacie czujesz się dobrze, a w jakim nie. To jest Twoja prezentacja, nie Nasza, Ty ją będziesz prezentował.

- - - Połączono posty - - -

http://www.slideshar...976-to-nowadays

#19 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 17 lutego 2013 - 11:53

Nie chodzi o to po prostu chcę wyłuskać same najważniejsze informacje aby nie zanudzić widowni.Dzięki bardzo za ten link :)

#20 Jasiex16

Jasiex16
  • 129 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 lutego 2013 - 13:42

No tak ciekawy temat ale obawiam się czy nie byłby źle odebrany,jako próba podlizania się nauczycielowi czy coś takiego..


Próba podlizania ??? Sądzę, że to będzie dobry temat, jeśli interesujesz się apple. Nauczycielkę zainteresujesz tym szczególnie, jeśli ona też lubi Apple. Nie wiem czy uczniowie z twojej klasy interesują się apple, ale sadzę, że warto zaryzykować. Większość pewnie zrobi o Uk w stylu "najciekawsze miejsca w londynie" lub "igrzyska 2012 Londyn"
Tutaj masz video jak prezentować w stylu Steve Jobs'a

http://youtu.be/RHX-xnP_G5s

A tu jak zrobić prezentacje w stylu Apple:

UsingMac.com - Mac Tricks and Tips, Wallpapers and Applications for Mac Users

W prezentacji możesz zawrzeć co tylko chcesz. Możesz np. opowiedzieć o powrocie Steve do Apple, albo w całości poświęcić Macintosh'om na przestrzeni lat. W prezentacji wstawiaj filmy np. reklamę Macintosh'a z 1984.
No i oczywiście nie zapomni o tle Gradient, charakterystycznym dla prezentacji Apple.

#21 Balin0

Balin0
  • 1 448 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 lutego 2013 - 15:09

Tutaj masz video jak prezentować w stylu Steve Jobs'a
A tu jak zrobić prezentacje w stylu Apple:
No i oczywiście nie zapomni o tle Gradient, charakterystycznym dla prezentacji Apple.

No i nie zapomnij o czarnym golfie, dżinsach i adidasach New Balance 991 ;)

A tak na poważnie, to arturcisz dobrze ci radzi. Wybierz temat, w którym czujesz się swobodnie. To nie temat będzie oceniany tylko to w jaki sposób go przedstawisz. A co do wypowiedzi Jasiex16, to nie gradienty stoją za sukcesem prezentacji SJ, tylko jego charyzma, opanowanie, poczucie humoru, świetne przygotowanie i swoboda wypowiedzi.

#22 Jasiex16

Jasiex16
  • 129 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 lutego 2013 - 16:13

No i nie zapomnij o czarnym golfie, dżinsach i adidasach New Balance 991 ;)

A tak na poważnie, to arturcisz dobrze ci radzi. Wybierz temat, w którym czujesz się swobodnie. To nie temat będzie oceniany tylko to w jaki sposób go przedstawisz. A co do wypowiedzi Jasiex16, to nie gradienty stoją za sukcesem prezentacji SJ, tylko jego charyzma, opanowanie, poczucie humoru, świetne przygotowanie i swoboda wypowiedzi.


A czy ja napisałem, że tło to sukces prezentacji ??? Napisałem tylko, że jest ona charakterystyczna dla Apple.

#23 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 17 lutego 2013 - 20:29

Właśnie chcę wykorzystać to tło aby wyglądało jak prezentacja Apple :D

#24 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 18 lutego 2013 - 03:30

Ciemne tło sprawdza się tylko w ciemnych pomieszczeniach ... odpuść sobie. Co do tych rad w filmie, fakt Jobs daje ogólny przegląd tematu na początku i zawsze wyraźnie otwiera i zamyka sekcje. Ale co jest jeszcze ważniejsze to to że robi to jednym zdaniem. Długie i szczegółowe mówienie o czym się będzie mówić sprawdza się bardo marine.

#25 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 18 lutego 2013 - 16:43

Aha.. Chcę żeby prezentacja była przejrzysta i nowocześnie wyglądała,aby nawiązywała wyglądem do produktów Apple




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych