Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

pytanko dotyczace hotspota


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Malfurion

Malfurion
  • 3 postów

Napisano 13 grudnia 2005 - 17:47

witam mam takie male pytanko a mianowicie gdzie i co mam ustawic na ibooku zeby ibook lapal neta z hotspota lub innego urzadzenia do bezprzewodowego rozdzielania neta??? prosze o jak najszybsza odpowiedz sprawa bardzo wazna z gory wielkie dzieki pozdrowionka

#2 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 13 grudnia 2005 - 17:55

Re: pytanko dotyczace hotspota

witam
mam takie male pytanko a mianowicie gdzie i co mam ustawic na ibooku zeby ibook lapal neta z hotspota lub innego urzadzenia do bezprzewodowego rozdzielania neta???



Zakładając że ibook ma Airporta to:

System Preferences -> Network -> Airport (na liście)

#3 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 13 grudnia 2005 - 18:08

w praktyce zazwyczaj wystarcza włączyć AirPorta i on sobie sam wykryje dostępne sieci i sam się będzie łączył. Należy napomnieć, że nie wszystkie hotspoty są darmowe i absolutnie wolne i niekomercyjne, a raczej żadko który ;) zazwyczaj będziesz musiał jednak kupić tą kawę w tej kawiarni, albo nocować w tym hotelu lub czekać na ten samolot lub po prostu wykupić czasowy dostęp do hotspota w ratuszu miejskim, który taki hotspot posiada lub w tym salonie Ery bądź Plusa kupić zdrapkę. Niemniej jednak nie powinieneś mieć problemówz ra równo z łączeniem sę z siecią za pomocą AirPorta jak i udostępniając ją. Wszystko prosto i łatwo znajdziesz w zakładce system preferences > Network > AirPort a jeszcze prościej jeśli zdecydujesz się na wyświetlanie ikonki AirPortu w belce u góry ekranu

#4 westwoodczyk

westwoodczyk
  • 63 postów
  • SkądZielona Gora

Napisano 13 grudnia 2005 - 18:27

Polecam stronke www.hotspot.info.pl to pokazna skarbnica lokalizacji darmowych hotspotow.

#5 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 13 grudnia 2005 - 18:40

a ja polecam: http://www.wardriving.pl/ - napewno się przyda :mrgreen:

i ciekawy program: KisMac

#6 westwoodczyk

westwoodczyk
  • 63 postów
  • SkądZielona Gora

Napisano 13 grudnia 2005 - 18:43

Co do kisMaca to moge od siebie dodac ze bawie sie nim od niedawna i jest swietny przydalby sie tylko jakis wskaznik wygnalu dla kazdej sieci z osobna.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych