Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odliczenie komputera (pity i te sprawy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 18 września 2007 - 23:30

Hello, Czy jako osoba fizyczna (nie posiadajaca firmy) moge odliczyc sobie zakup komputera ? Komputer jest mi niezbedny do wykonywania mojej pracy. Slyszalem, ze mozna odliczyc 7%. Czy to prawda ? Czy trzeba skladac jakies wnioski ?

#2 Kaizen

Kaizen
  • 193 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 września 2007 - 07:16

Jak pracujesz, to narzędzia pracy ma dostarczyć pracodawca. Jak masz firmę, to możesz odliczyć VAT i amortyzować albo jednorazowo (jak tani) wliczyć w koszty. Jak nie masz działalności gospodarczej nie możesz odliczyć od podatku - bo niby czemu zakup do zabawy miałby być objęty ulgą?

#3 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 19 września 2007 - 07:39

Pracodawca nie dostarcza komuterow. Slyszalem ze jezeli osoba fzyczna kupuja komputer prywatnie a na dodatek jest on niezbedny do wykonywania jej pracy to moze taki zakup odliczyc...

#4 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 19 września 2007 - 07:49

Pracodawca nie dostarcza komuterow.
Slyszalem ze jezeli osoba fzyczna kupuja komputer prywatnie a na dodatek jest on niezbedny do wykonywania jej pracy to moze taki zakup odliczyc...


To chyba wersja dla uczniów/studentów ... tak mi się*wydaje.

#5 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 19 września 2007 - 08:00

Jeśli jesteś studentem, uczniem, nauczycielem lub masz w domu takiego/taką delikwenta/tkę możesz dostać w salonach Sad i cortland komputer z 10% zniżką. Nie żebym to pochwalał ale znajomy jako że niemiał takiego w domu pożyczył od sąsiada(studenta) i potem podpisał umowę kupna/sprzedaży. O odpisywaniu przez osoby fizyczne raczej nie ma mowy. Zadzwoń do swojego Urzędu Skarbowego i zapytaj co i jak.
  • Heidi lubi to

#6 michaeel

michaeel
  • 286 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 19 września 2007 - 08:24

A czy odliczenie VAT mozna zrobic tylko wtedy kiedy jest sie platnikeim VAT? Czyli nie wszystkie dzialalnosci gospodarcze na to pozwalaja?

#7 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 19 września 2007 - 13:11

To chyba wersja dla uczniów/studentów ... tak mi się*wydaje.


Jestem studentem i kupilem kompa ze znika 10%. Chodzi mi o to czy przy rozliczeniu moge odliczyc jeszcze cos...

#8 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 20 września 2007 - 09:20

Nie, nie możesz. Ciesz się i tak możesz trochę zaoszczędzić ;) Swoją drogą fajna ta zniżka i zawsze można kogoś poprosić znajomego, kto pracuje na uczelni, czy jest studentem i pokupować sprzętu :)

#9 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 20 września 2007 - 09:28

Nie, nie możesz.
Ciesz się i tak możesz trochę zaoszczędzić ;)

Swoją drogą fajna ta zniżka i zawsze można kogoś poprosić znajomego, kto pracuje na uczelni, czy jest studentem i pokupować sprzętu :)


Tak ale tylko wtedy jeśli nie chcesz lub nie możesz wziąć faktury- albo na firmę albo 10%
Prowadząc działalność gospodarczą a nie będąc płatnikiem vat nie możesz nic odliczać, jednak możesz zdaje się sprzęt amortyzować odejmując część od podatku- jednak jak wyżej pisałem- albo 10% albo faktura.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych