Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 4, uszkodzony aparat; Warszawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 stefanek

stefanek
  • 73 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 stycznia 2013 - 13:05

Witam. Przy ostatniej wymianie wyświetlacza serwisant uszkodził zworkę łączącą aparaty, niestety wyparł się że to trzeba wliczyć w koszty, a naprawy płyty głównej nikt się nie podejmie a jeśli nawet to długa ona nie podziała, jeśli w ogóle... :-| Problem wygląda następująco:

Dołączona grafika


Czy jest ktoś kto podjąłby się naprawy tego elementu? Mam płytę główną która może być dawcą owej zworki/dławika.

Tutaj linki które mogą nieco rozjaśnić sytuację:
iPhone 4 - Brak jednego elementu na płycie głownej - elektroda.pl
Iphone 4 - Kamera iphone 4 - nie działa - elektroda.pl

Poszukuję kogoś kto (najlepiej) byłby z Warszawy. Uprzedzając pytania, wszelkie działania pod kątem softu zostały wykonane, restore, nowy system... nic się nie zmieniło, przesłona aparatu nie "uruchamia się", czasem pojawi się czarny ekran oraz przyciski na górze (przesłona otwarta) ale nic się nie dzieje po naciśnięciu "spustu" aparatu.

#2 servvis

servvis
  • 632 postów
  • SkądMokotów

Napisano 23 stycznia 2013 - 15:06

Witaj,odezwij się na pw , bez problemu to przelutuje.

#3 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 23 stycznia 2013 - 20:15

Witam. Przy ostatniej wymianie wyświetlacza serwisant uszkodził zworkę łączącą aparaty, niestety wyparł się że to trzeba wliczyć w koszty, a naprawy płyty głównej nikt się nie podejmie a jeśli nawet to długa ona nie podziała, jeśli w ogóle... :-| Problem wygląda następująco:

Dołączona grafika


Czy jest ktoś kto podjąłby się naprawy tego elementu? Mam płytę główną która może być dawcą owej zworki/dławika.

Tutaj linki które mogą nieco rozjaśnić sytuację:
iPhone 4 - Brak jednego elementu na płycie głownej - elektroda.pl
Iphone 4 - Kamera iphone 4 - nie działa - elektroda.pl

Poszukuję kogoś kto (najlepiej) byłby z Warszawy. Uprzedzając pytania, wszelkie działania pod kątem softu zostały wykonane, restore, nowy system... nic się nie zmieniło, przesłona aparatu nie "uruchamia się", czasem pojawi się czarny ekran oraz przyciski na górze (przesłona otwarta) ale nic się nie dzieje po naciśnięciu "spustu" aparatu.

Dużo ludzi się skarżyło że to nic nie dało, najprościej jest zrobić zworkę ale wtedy tracimy kamerkę przednią.. Pozdrawiam i daj znać jak to się skończyło

#4 mickelk

mickelk
  • 144 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 25 stycznia 2013 - 19:44

@stefanek - ten jeden temat na elektrodzie to nawet mój :D nie działa Ci tylny aparat? uruchom aplikacje instagram i zobacz czy aparat działa, czy wyskoczy error @diesel2117 - zrobiłem zworkę, wymieniłem kamerę przednią i działa przód jak i tyl idealnie

#5 stefanek

stefanek
  • 73 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 stycznia 2013 - 20:11

Niestety error, cóż to w praktyce oznacza?

#6 mickelk

mickelk
  • 144 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 25 stycznia 2013 - 21:46

Dalej nie napisałeś który aparat Ci nie działa

#7 stefanek

stefanek
  • 73 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 stycznia 2013 - 22:17

Oba.

#8 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 26 stycznia 2013 - 05:02

@stefanek - ten jeden temat na elektrodzie to nawet mój :D nie działa Ci tylny aparat? uruchom aplikacje instagram i zobacz czy aparat działa, czy wyskoczy error

@diesel2117 - zrobiłem zworkę, wymieniłem kamerę przednią i działa przód jak i tyl idealnie

No więc mówiłem, zworka najlepiej i najłatwiej :)

- - - Połączono posty - - -

Niestety error, cóż to w praktyce oznacza?


Oznacza to uszkodzenie mechaniczne. Masz dostęp by sprawdzić aparat/płytę główną na innym iphone ?

Ewentualnie zrób zworkę, oczywiście na wyciągniętej płycie głównej i odłączonym aparacie itp

#9 mickelk

mickelk
  • 144 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 26 stycznia 2013 - 07:02

Ta cewka zaznaczone na obrazku odpowiada tylko i wyłącznie za kamerę przednia. Jeżeli nie działa Ci tez tylna sprawdź na schemacie które elementy są za nią odpowiedzialne i obejrzyj płytę główna czy nie brakuje tam jakiegos elementu. Kup nowe/wymien z innego iPhona kamery i sprawdz czy działa . Musi działać Jeszcze nie odpisalem na elektrodzie ale napisze tu: w moim przypadku nie działała tylko kamera przednia. Rownież wyrwalem ta cewke z PCB. Na elektrodzie napisali mi żeby zrobić zworke. Płyta główna pod mikroskop, zrobiłem ale dalej nie działało. Ale coś mnie tknelo żeby kupić nowa kamerę przednia. Kupiłem zrobiłem jeszcze raz zworke złożyłem ip z nowa kamera i o dziwo działało ale nie lapala ostrosci. Złożyłem reklamacje wysłali mi nowa. W miedzy czasie miałem innego ip, przelozylem kamerę i wszystko działało. Dostałem nowa kamerę i od tego czasu wszystko dziala.

#10 stefanek

stefanek
  • 73 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 stycznia 2013 - 11:12

Sam tego nie zrobię bo nawet nie mam czym. Natomiast mam inna kamerę i przedni aparat. Jesli znacie kogos kto by to zrobił od a do z to dajcie cynk.

#11 mickelk

mickelk
  • 144 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 26 stycznia 2013 - 12:15

Odkręć tylna obudowę, odkręć 5 śrubek od anteny wifi, ściągasz ten kawałek metalu i masz dostęp do złączy. Odepnij lcd i dotyk, i masz dostęp do tylnego aparatu, podłącz nowy, przednią odepnij i wepnij nową, nie musisz wyciągać płyty głównej . Złącze od przedniej kamery to to pierwsze od prawej. Cała filozofia, odpal telefon i zobacz czy działa

#12 stefanek

stefanek
  • 73 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 stycznia 2013 - 12:30

Nie zrozumielismy sie. ;) To zrobię bez problemu. Natomiast sam nie przylutuje brakujących elementów. Edit: Podłączyłem inną kamerę P/T ale bez zmian.

#13 michał1985

michał1985
  • 229 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 stycznia 2013 - 17:02

Jak już tutaj wcześniej ktoś dobrze napisał, ta cewka/dławik odpowiada za działanie przedniej kamery, bez tego tylna kamera powinna działać. Jeśli włączasz aplikację aparat i ta jego "przysłona" cały czas jest zamknięta to musisz wyzerować ustawienia iPhona (menu ustawiania -> Ogólne -> wyzeruj -> Wyzeruj wszystkie ustawienia). Po tej czynności tylny aparat powinien działać ale nie wolno Ci przełączać na przedni bo znów się cała aplikacja zawiesi. Jeśli masz drugą płytę - dawcę to każdy DOBRY serwis bez problemu Ci przelutuje ten element.

#14 mickelk

mickelk
  • 144 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 26 stycznia 2013 - 17:47

pewnie brakuje jeszcze jakiegoś elementu na PCB który odpowiada za kamerę tylna, zobacz przy złączu aparatu tylnego, nad nim masz wiele dławików, pooglądaj czy czegoś nie brakuje, porównaj z płytą - dawcą. Nieźle Cie ten serwis wych.... i pewnie panel jakiś tani zamiennik założyli. Jesteś pewien że aparat który podłączasz jest sprawny?

#15 stefanek

stefanek
  • 73 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 stycznia 2013 - 22:27

Płyta dawca jest w kawałkach (dosłownie). ;)
Pisałem już wcześniej, wszelkiego rodzaju zmiany software nie dają pozytywnego efektu, aczkolwiek mogę spróbować ten jeden raz.
Moglibyście podrzucić jakiś link z dokładnym opisem tychże zworek?
No serwis to jeden wielki burdel, do niego jeszcze odniosę się na tym forum i wystosuję odpowiedni temat "pochwalny".
Co do ekranu to nie wiem czy jest dobry, strasznie się marze, lekko ugina, jeden pixel się wypalił po paru godzinach pracy i w miejscu gdzie iphone ma czujniki tam są widoczne zza szkła dwa okienka w kolorze fioletowym...

Pewien nie jestem, ale ostatnim razem gdy używałem tych aparatów to działały, w serwisie ostatni sprawny oryginał jaki miałem wymienili na nowy zamiennik a i tak nie działa...


Edit:

Ciekawa sprawa, właśnie zrobiłem poniższe zdjęcia i podczas przykręcania tej dużej blaszki, przy wyłączonym telefonie, zamigał flesh aparatu który normalnie nie działa...

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#16 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 26 stycznia 2013 - 23:15

Flash Ci zamigał bo zrobiłeś zwarcie, nie odłączyłeś baterii przed grzebaniem w środku, błąd :)

#17 stefanek

stefanek
  • 73 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 stycznia 2013 - 23:20

Oj, no nic denerwuje mnie ten szrot powoli, do śmietnika ma, na szczęście nie daleko. :) Anyway, jak włączam aplikację obsługującą flash to mrugać nie chce... :mad:

#18 mickelk

mickelk
  • 144 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 26 stycznia 2013 - 23:20

Hmm .. mogę Ci podesłać schemat, tam masz całą ścieżkę jeśli chodzi o aparat i musisz porównać ze swoją płytą czy czegoś nie brakuje lub nie jest ukruszone. Wiemy na pewno, przednia kamera nie działa bo nie masz elementu FL21 ale pytanie co jest z tylną kamerą. Nie masz może dostępu do jakiegoś ip żeby sprawdzić czy ta kamera na 100% sprawna? U mnie po wyrwaniu tego dławika przednia kamera przestała działać, po zrobieniu zworki dalej nie działała, dopiero kupnie i wymianie nowej kamery zaczęła działać (+ ta zworka na PCB). Co do tego fleshu, zapaliła się bo miałeś baterie podłączoną i po dociśnięciu blaszki (anteny WiFi) zrobiło się jakieś zwarcie/lub powstała jakaś masa (nie wiem, strzelam) też tak miałem kilka razy. Mówisz że flesh normalnie nie działa, sprawdzałeś to przy jakiejś aplikacji "LATARKA" ? PS. podeślij na PW zdjęcie z oznaczeniami LCD + dotyku, jestem ciekawy co Ci zamontowali :)

#19 Soker

Soker
  • 65 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 03 lutego 2013 - 17:47

Da rade podesłać ten schemat? mam podobny problem, jednak oglądałem pobieżnie płyte i nie zauważyłem żadnych ubtyków... kamera sprawna na 100% a mimo to nie działa :(

#20 mickelk

mickelk
  • 144 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 03 lutego 2013 - 21:10

@Soker, zrób zdjęcie płyty głównej i wstaw je tutaj

#21 Soker

Soker
  • 65 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 04 lutego 2013 - 19:04

@Soker, zrób zdjęcie płyty głównej i wstaw je tutaj


Cześć, załączam dwie fotki. Przy okazji robienia ich teraz zauważyłem, że złącze baterii przylutowane na płycie głównej jest luźniutkie, mimo tego iPhone normalnie się włącza? ile powinno kosztować przelutowanie w/w w miare ogarniętym serwisie? może mieć to jakiś wpływ na aparat?

http://i.imgur.com/gsMWMey.jpg

http://i.imgur.com/rhNvT97.jpg

#22 stelmipestka

stelmipestka
  • 1 postów

Napisano 06 lutego 2013 - 20:23

[CIACH]

Twój wpis został usunięty jako zupełnie niezwiązany z tematem wątku. Proszę znaleźć wątek traktujący o Twoim problemie i w nim zadać pytanie. renqien

#23 suspectt

suspectt
  • 1 postów

Napisano 07 lutego 2013 - 13:24

Witam wszystkich, od kilku dni tez walcze z aparatem w IP4. Wymienialem aparat na dwa nowe i zaden nie dziala wiec przyjzalem sie plycie glownej. Dlawik o ktorym tu mowa posiadam i mysle ze jest dobry. "Przedzwonilem" miernikiem pkt na ktorych nalezy zrobic zworke i miernik piszczy dlatego mysle ze zworki robic nie musze, moze sie myle ? Znalazlem za to brakujacy element obok zlacza aparatu. Mianowicie element c110, jest to kondensator 100pf 10v. Jak myslicie czy moge go zastapic kondensatorem 100pf 25v ? Znalazlem taki na plycie ip 3g i moglbym go przelutowac. Czy to wogole ma sens ? Element zaznaczony czerwona strzalka. Pozdrawiam[ATTACH=CONFIG]13627[/ATTACH]

#24 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 24 czerwca 2013 - 20:46

Przed wczoraj kolega Mr. White z forum przyszedł do nas z takim samym problemem. Poprosił o zworkę. Takową wykonaliśmy i aparat przedni działa prawidłowo.

#25 Nicerekk

Nicerekk
  • 3 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 16 maja 2014 - 12:37

Witam. I z góry przepraszam za odkopywanie tego tematu. Jednak mam następujący problem z tylnym aparatem w iPhonie 4s. Problem wyniknął nagle, podczas kręcenia krótkiego filmu, nagle wyskoczył fioletowy pasek na pół ekranu, i aparat przestał działać. W serwisie sprawdzałem, że to nie jest wina aparatu, ponieważ podłączany był nowy. Ten aktualny niezbyt wyszukanym sposobem można włączyć, jednak po chwili dzieje się tak samo, wyskakuje pasek i aparat się zamyka. Czy ktoś tutaj z obecnych forumowiczów. Bybłby w stanie coś na to poradzić. Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych