Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Limit transferu stałego łącza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 syfon

syfon
  • 125 postów
  • SkądJersey (the old one)

Napisano 12 grudnia 2005 - 22:52

Witam wszystkich, W ramach przygotowań do zakupu nowego imaca (hurraaa) postanowiłem także zrezygnować w końcu z dial-up (nowy maczek nie ma modemu 'na pokładzie') i skorzystać z lokalnej oferty ADSL (poza granicami Polski). Ku mojemu zaskoczeniu (niemiłemu :( )oferta ta obłożona jest limitem tranferu 20 GB (prędkość 512/256 Kbit/s) miesięcznie. Zastanawiam się, czy taka ilość wystarczy do swobodnego korzystania z netu. Głównie chodzi oczywiście o 'typowe' używanie łącza. Nie przewiduję hurtowego ściągania plików filmowych czy muzycznych (raz na jakiś czas może coś z i'Tunes :lol: ) Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudnia 2005 - 22:59

Swego czasu, posiadając identyczne łącze, miałem limit 15 GB miesięcznie. Nie oszczędzając się w żaden sposób udało mi się raz czy dwa zaledwie zbliżyć do tej granicy. Jeżeli więc rzeczywiście nie będziesz ssał filmów ani programów, to nie sądzę, żeby to było jakieś poważne ograniczenie. Oczywiście o ile limit dotyczy wyłącznie ruchu do Ciebie, a nie w obie strony - i to warto sprawdzić.

#3 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudnia 2005 - 23:00

limitem tranferu 20 GB


ja mam 5GB i mi starcza :) a sciagam duzo mp3 (tych legalnych oczywiscie ;) ) i parenscie innych pierdół wiec nawet mozesz sie nie obawiac ze Ci nie starczy ...

#4 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 12 grudnia 2005 - 23:10

Ja ściągam różne rzeczy... i mimo limitu 15GB jeszcze nie odczułem specjalnie problemów z łączem ;) średnio użycie to ok 4GB np słuchanie radia internetowego codziennie po 12h to ok 1.4GB... zresztą takie tabele są ogólne dostępne ;)

#5 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 12 grudnia 2005 - 23:17

U mnie w domu mam 35GB na trzy osoby, w niczym sie nie oszczedzamy i spokojnie wystarcza :D Np. w tym miesiącu nie dobilismy jeszcze do 5 GB.

#6 jarasek

jarasek
  • 81 postów

Napisano 13 grudnia 2005 - 00:36

20 GB to przy 512 kbps naprawdę spory limit. Będziesz musiał ssać spooooro aby się zbliżyć do tej granicy. Mam nadzieję, że twój dostawca udostępnia liczniki transferu.

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 13 grudnia 2005 - 18:02

Przy ściąganiu non stop przez 24h z pełną prędkością (64Kb/s) ściągniesz około 5GB. Wiadomo że non stop siedzieć nie będziesz. Wiadomo że non stop nie będziesz ściągać z pełną prędkością. IMHO to dość dużo.

#8 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 13 grudnia 2005 - 18:06

A jednak 13GB (2x DVD) pięciu sezonów Futuramy ściągające się z prędkością 80k/s to nawet u nas jest możliwe. Tzn u mnie :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych