Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Iphone 4 p zadaniu wodą


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 przemo9112

przemo9112
  • 5 posts

Posted 14 January 2013 - 21:12

Wczoraj mój telefon wpadł mi do wody odrazu go wyłączylem i zostawiłem na całą noc i prawie cały dzień w ciepłym miejscu telefon po pewnym czasie sam się uruchomił i wyskoczył komunikat by podłączyć go do iTunes prubowałem zrobić odtwożyć oprogramowanie w trybie DFU wyskoczył komunikat przepraszamy ale telefon nie może być aktywowany gdyż może być uszkodzony. Proszę o pomoc czy da się jeszcze coś zrobić czy to już koniec mojego telefonu????:sad::sad::sad:

#2 OleYek

OleYek

  • 17478 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 14 January 2013 - 21:20

Myślałeś, że restore naprawi zniszczony przez wodę telefon, dobre. Przenoszę do właściwego działu.

#3 przemo9112

przemo9112
  • 5 posts

Posted 14 January 2013 - 21:47

Restore nie pomogło więc założyłem ten post by dowiedzieć się czy są jeszcze inne opcje by zaczoł znowu działać.

#4 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4139 posts
  • Płeć:

Posted 14 January 2013 - 22:01

Nie dlatego założyłem ten post by się dowiedzieć co można jeszcze zrobić


Skoro nie chcesz się dowiedzieć to po co go założyłeś?

#5 iPear.pl

iPear.pl
  • 4 posts
  • SkądLublin Stalowa Wola, PL

Posted 15 January 2013 - 08:05

Oczywiście polecam rozebranie telefonu - wyjęcie płyty głównej, zdjęcie ekranów i kąpiel w ultradźwiękach, to samo ze złączem, dobrze odczyścić a najlepiej spróbować na innym - nowym (jeśli zdecydujesz się czyścić uważaj na mikrofon - jest cyfrowy, tzn. kontakt z cieczą oznacza dla niego smierć, a przecież wcale nie musiałsię uszkodzić przy tym zalaniu). Na start należało odkręcić tylną klapkę i wyjąć baterię - samo wyłączenie telefonu nic nie daję, płyta główna jest nadal na potencjale = zwarcia. Skoro telefon przechodzi restore a wywala dopiero błąd przy aktywacji, możesz spróbować zrobić restore redsn0wem, do którejś z wersji 4.x korzystając z shsh na serwerze. Po tym telefon wejdzie co prawda w recovery mode ale po jailbreaku albo fixie RM loop powinien włączyć się normalnie i co najważniejsze aktywować się sam. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że telefon zawiesi się przy jb albo RMloop i na lcd pojawiać się będzie w nieskończoność "please wait" Tak czy inaczej niczego nie ryzykujesz bo skoro po tym zalaniu telefon podłączałeś to co się miało spalić/ uszkodzić już się uszkodziło :) To tyle co możesz próbować z softem. A tak w ogóle to jestem tu nowy i witam wszystkich! :)

#6 przemo9112

przemo9112
  • 5 posts

Posted 15 January 2013 - 09:50

Niestety nie mogę zrobić downgrade ponieważ nie mam zapisanych plików SHSH gdyż nigdy nie musiałem tego robić iphone fabrycznie bez simlocka to zostaje mi tylko serwis???? a może ktoś sie orientuje ile może mnie taka naprawa kosztować

#7 Arkhan

Arkhan
  • 1214 posts

Posted 15 January 2013 - 14:17

Zależy co ci padło w telefonie. Widać ekran jest dobry, ale nie wiadomo czy dotyk działa. Płyta główna prawdopodobnie jest do wymiany i możliwe że takie dodatki jak ten wspomniany wcześniej mikrofon i inne.. Poniżej 500 zł to ty się kolego nie zmieścisz ;/

#8 Arkhan

Arkhan
  • 1214 posts

Posted 15 January 2013 - 15:23

Ipear.pl wiesz, jeśli ty pracujesz w serwisie, to chwała takim osobom, bo większość wymienia całą płytkę bo nawet nie wiedzą co się stało :P

#9 diesel2117

diesel2117
  • 1743 posts
  • SkądKatowice PL

Posted 15 January 2013 - 17:21

Czyszczenie w myjce ultradźwiękowej to około 40-50 zł zależne od modelu telefonu. W cenie jest rozkręcenie telefonu na czynniki pierwsze, sprawdzenie tasiemek, czyszczenie złączy oraz czyszczenie płyty głównej w myjce. Jeśli nie pomoże jeszcze czyszczę alkoholem izopropylowym, udało mi się już parę telefonów uratować :) Najgorsze co zrobiłeś to fakt, że nie odłączyłeś baterii..

#10 iPear.pl

iPear.pl
  • 4 posts
  • SkądLublin Stalowa Wola, PL

Posted 15 January 2013 - 21:26

Arkhan: niestety poziom zaawansowania większości "serwisów" jest tragiczny a co gorsze rzuca to cień na całą branże i utrwala się pewien stereotyp - "serwis gsm? Zedrą, podmienią części a i tak oddadzą niesprawny!" no ale cóż... co do wyliczenia kolegi diesel2117 ja się raczej nie zgadzam, rozbiórka iPhone 4, diagnoza i ultradźwięki to raczej większy koszt ale zapewne to też zależy od konkretnego rejonu kraju

#11 diesel2117

diesel2117
  • 1743 posts
  • SkądKatowice PL

Posted 16 January 2013 - 16:29

iPear.pl kosztorys jest mój, sam przeprowadzam te akcje naprawcze :)




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users