Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Niedziałający wyswietlacz po wymianie na nowy - iPhone 3G


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 1994

1994
  • 8 postów

Napisano 04 stycznia 2013 - 18:44

Witam, mam problem z wyswietlaczem mojego iPhone. Od jakiegoś czasu zdarzało mu sie wystwietlac wszystko jak przez mgłę, niekiedy świecil całkowicie na biało uniemożliwiając zupełnie jakiekolwiek użytkowanie. Telefon ogolnie jest sprawny, reaguje na zmianę trybu z dźwiękiem/bez, jest wykrywany przez iTunes. Sądziłam, ze problem leży po stronie wyświetlacza. Zakupilam więc nowy i wymieniłam. Sytuacja jednak nie uległa poprawie. Wyswietlacz jest nadal czarny i nie reaguje a telefon sprawia wrażenie sprawnego. Zrobiłam juz restore, kilkakrotnie próbowałam komendy home + turn off/on. Nic nie pomogło. Co moze byc uszkodzone? Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

#2 grzbul

grzbul
  • 22 postów

Napisano 04 stycznia 2013 - 18:54

- Gniazdo złącza nr.1 - Usterka płyty - nie do "wydedukowania" bez rozebrania telefonu. Sprawdź styki tego złącza, umyj IPĄ. To na poczatek.

#3 1994

1994
  • 8 postów

Napisano 04 stycznia 2013 - 19:30

Przepielam jeszcze raz wszystkie kabelki i nadal bez zmian. Co sugerujesz zrobic z tym gniazdem nr 1? Poza tym, ze przemyc tym płynem co postaram sie jak najszybciej zrobic.

#4 1994

1994
  • 8 postów

Napisano 06 lutego 2013 - 18:53

Odlozylam telefon na dobre 2 tygodnie do szafki z wymienionym nowym wyswietlaczem. Po tym czasie wypielam wszystkie kabelki i przetarlam styki zmywaczem do paznokci. Wyswietlacz zareagował i działa poprawnie.

#5 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 19 lutego 2013 - 22:51

Zapewne wymieniałaś ekran na włączonym telefonie. Wtedy telefon się zapętla i nie wyświetla obrazu po wymianie. Wystarczy jednak po wpięciu tego ekranu wykonać reset przez POWER + HOME i wtedy od razu by zaskoczył :-)

#6 Soker

Soker
  • 65 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 20 lutego 2013 - 22:35

Zapewne wymieniałaś ekran na włączonym telefonie. Wtedy telefon się zapętla i nie wyświetla obrazu po wymianie. Wystarczy jednak po wpięciu tego ekranu wykonać reset przez POWER + HOME i wtedy od razu by zaskoczył :-)


Cześć,

Mam na serwisie aktualnie podobny problem, iPhone 3G po upadku (stłuczony digitizer i wyświetlacz).
Wymieniłem na nowy, podłączyłem pod ładowarkę i wyświetlił ikonkę czerwonej baterii podłączonej pod źródło zasilania, po kilku minutach wystartował z logiem Apple wtem po jakimś czasie wrócił do ikonki ładowania, w końcu po upływie 2-3min wystartował, sprawdziłem wyświetlacz i dotyk, odłączyłem od ładowarki i po chwili bateria znów zdechła, nie przejmowałem się tym zbytnio bo miałem telefon podłączony "na pająka" bo zostały do przykręcenia jeszcze dwie śrubki, wyświetlacz odłączyłem, śrubki przykręciłem a teraz telefon budzi się jednak dotyk i ekran leży!?

Próbowałem, dwa razy zrobić Home + Power jednak nic to nie dało, podłączałem kilkukrotnie wszystkie taśmy jednak nic to nie pomogło...

Jednocześnie uszkodzony dotyk i ekran? nówka sztuka z folii? Proszę o jakieś sugestie ;)

#7 1994

1994
  • 8 postów

Napisano 20 lutego 2013 - 23:29

Czyli nawet raz nie zadziałał Ci poprawnie dotyk? Co do baterii to w moim przypadku działo sie podobnie kiedy telefon przemerazl lub sie przegrzal. A probowales juz odtworzyć swojego iPhone przez iTunes?

#8 Soker

Soker
  • 65 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 21 lutego 2013 - 00:07

Włączył się raz i wszystko zadziałało poprawnie, potem gdy poskładałem już resztę na tip-tip przestał działać dotyk i ekran.

#9 1994

1994
  • 8 postów

Napisano 21 lutego 2013 - 09:27

Wyglada na to, ze ekran jest sprawny tylko iphone ma jakis problem z połączeniem sie z nim. Moze spróbuj go odtworzyć i przetrzyj wszystkie styki zmywaczem do paznokci lub czyms w tym guscie :) mnie to pomogło.

#10 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 21 lutego 2013 - 12:04

1994 - podmień digitizer. Jeżeli digitizer jest wadliwy (fabrycznie) to pojawiają się takie problemy. Również z LCD. Rzadko ale jednak, szczególnie w telefonach po upadku zdarza się problem z komunikacją ze sterownikiem od digitizera i/lub ekranu. Podlej go fluxem i delikatnie wygrzej jeżeli nie pomoże sama podmiana digitizera.

#11 1994

1994
  • 8 postów

Napisano 21 lutego 2013 - 12:34

Mała pomyłka mnie - 1994 - udało sie juz naprawić telefon. To pan Soker ma problem :)

#12 Soker

Soker
  • 65 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 21 lutego 2013 - 13:56

No właśnie? ;) nie rozumiem kwestii "podlej go fluxem". PS. Jeśli dobrze zrozumiałem digitizer jest uszkodzony fabrycznie, bądź jego żywot był tak krótki, że wyzionął ducha po 1 uruchomieniu to bywają problemy także z wyświetlaczem?

#13 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 21 lutego 2013 - 16:32

Soker, może poprostu był "kiepski" ;-) Często się tak zdarza. flux to taka pasta lutownicza. Mieszkanka topnika, dzięki któremu podczas grzania hot aire'em stopiona cyna kulek pod układami bga się nie skleja.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych