Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Skradziono Iphone 5 we Wroc艂awiu !!!


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 groniecbmx

groniecbmx
  • 7 post贸w

Napisano 30 grudnia 2012 - 22:19

W dniu 29.12.12r wczesnym rankiem skradziono mi Iphone'a 5 z pokoju w Domu Turystycznym "TRIO" przy ul. Trzemeskiej 4 . Gdy by艂em w 艂azience, z艂odziej wszed艂 do pokoju i ukrad艂 telefon. Zosta艂 zarejestrowany na monitoringu hotelowym (ubrany by艂 w niebiesk膮 kurtk臋, spodnie jeansowe, ciemne be偶owe buty i kaszkiet, niestety nie jestem w stanie opisa膰 go lepiej). Opis telefonu: Iphone 5, w kolorze czarno-grafitowym, 16GB, Numer seryjny: C36JP73PDTWD, IMEI: 013408004243523, zarejestrowany w sieci PLAY. Prosz臋 o pomoc w odnalezieniu i porady, gdzie mog臋 to zg艂osi膰, jak zmotywowa膰 policj臋 do odnalezienia lub namierzenia mojego telefonu (oczywi艣cie kradzie偶 zosta艂a zg艂oszona na policj臋, ale wiecie jak to jest z dzia艂aniem policji..). Za odnalezienie NAGRODA!

#2 gsurowiak

gsurowiak
  • 7 post贸w

Napisano 30 grudnia 2012 - 22:29

pr贸bowa艂e艣 find my iphone?

#3 groniecbmx

groniecbmx
  • 7 post贸w

Napisano 30 grudnia 2012 - 22:32

tak, niestety bez skutk贸w

#4 gsurowiak

gsurowiak
  • 7 post贸w

Napisano 30 grudnia 2012 - 22:34

:-/ 艁apy tylko poucina膰 偶eby wi臋cej cudzego nie dotkn膮艂

#5 Konrado

Konrado

  • 1聽844 post贸w
  • Sk膮d艢widnica

Napisano 31 grudnia 2012 - 08:36

Jak m贸g艂 sobie ot tak wej艣膰 do pokoju? Musia艂 mie膰 klucz, wi臋c kt贸ry艣 z pracownik贸w, no chyba, 偶e drzwi nie zamkn膮艂e艣...

#6 dameon

dameon
  • 1聽353 post贸w
  • Sk膮dLublin

Napisano 31 grudnia 2012 - 12:02

Szanse s膮 marne na jego odzyskanie Z do艣wiadczenia wiem, 偶e znacznie by si臋 zwi臋kszy艂y, gdyby opr贸cz kradzie偶y, by艂o pobicie... 艢led藕 jednak Allegro, p贸ki co jest ma艂o aukcji u偶ywanych iPhone'贸w 5, wi臋c wy艂apa膰 delikwenta nie by艂oby w takim wypadku trudno (tak jak to zrobi艂 ostatnio jeden z forumowicz贸w)

#7 groniecbmx

groniecbmx
  • 7 post贸w

Napisano 31 grudnia 2012 - 17:02

je艣li wy艂apie podejrzane oferty co moge z tym zrobi膰 ?

#8 Konrado

Konrado

  • 1聽844 post贸w
  • Sk膮d艢widnica

Napisano 31 grudnia 2012 - 17:33

Spyta膰 o numer seryjny?

#9 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1聽327 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 grudnia 2012 - 17:51

Pytaj o wszystko, b膮d藕 dociekliwy - jak b臋dzie si臋 denerwowa艂, to znaczy, 偶e odnosisz sukces.

#10 groniecbmx

groniecbmx
  • 7 post贸w

Napisano 31 grudnia 2012 - 19:05

orientujecie sie, czy da sie sprawdzi膰, z jakiego ip kto艣 wchodzi艂 na appstory,itunes w tel. badz z jakiego korzysta艂 operatora ? je艣li tak to prosz臋 o jakies wskaz贸wki jak to sprawdzi膰, wszystko jest cenne, cho膰by nawet do oskar偶enia badz zbli偶enia sie do cz艂owieka kt贸ry ukrad艂 tel. chcia艂bym doda膰 bo zapomnia艂em u g贸ry ze wszytsko mia艂o miejsce we Wroc艂awiu

#11 Axellvak

Axellvak
  • 1聽938 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dEarth

Napisano 31 grudnia 2012 - 20:34

Ju偶 go nie odzyskasz.

#12 Amex

Amex
  • 1聽711 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dNEW YORK

Napisano 31 grudnia 2012 - 20:46

Nie odbieraj cz艂owiekowi cho膰by cienia nadzieji. Z艂odziej musia艂 dysponowa膰 kluczami do pokoju-a to znacznie ogranicza list臋 podejrzanych.

#13 dm76

dm76
  • 2聽445 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dPozna艅

Napisano 31 grudnia 2012 - 20:53

bez przesady z tymi kluczami... jak sie wie to mo偶na otworzy膰 zamek w 5 sekund odpowiednim narz臋dziem, zw艂aszcza, 偶e super hiper zamk贸w nie stosuj膮...

#14 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1聽327 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 31 grudnia 2012 - 21:04

U nas prawo i policja sprzyja z艂odziejom, wi臋c zaraza si臋 szerzy.

#15 EMU

EMU
  • 2聽372 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dCupertino ;-)

Napisano 31 grudnia 2012 - 22:29

Ju偶 go nie odzyskasz.


Kolejna durna wypowied藕.

Zreszta Twoja wypowiedz na Twitter m贸wi wszystko: https://mobile.twitter.com/Axellvak

[ATTACH=CONFIG]13028[/ATTACH]


Przepraszam za OT ale nie da sie go ju偶 czyta膰.


A wracaj膮c do tematu to ju偶 by艂 przypadek na tym forum ze kto艣 odzyska艂 skradzion膮 5, wi臋c nadziej臋 nale偶y mie膰!

#16 dominikkk1

dominikkk1
  • 43 post贸w

Napisano 01 stycznia 2013 - 05:46

Masakra do czego tacy ludzie s膮 zdolni, jak mo偶na wbi膰 komu艣 do pokoju zabra膰 telefon i wyj艣膰 ;o A je艣li ju偶 by艣 by艂 pewny ,ze to akurat na danej aukcji jest tw贸j telefon Allegro na pewno ci pomo偶e, akurat w moim przypadku gdyby nie pomoc allegro to skradzionej rzeczy bym nie odzyska艂.

#17 groniecbmx

groniecbmx
  • 7 post贸w

Napisano 01 stycznia 2013 - 16:49

Ju偶 go nie odzyskasz.


mo偶e i bym w to uwierzy艂 w 100% gdyby nie fakt ze odzyska艂em kiedy艣 skradziony telefon. Nie 艂udz臋 sie ze odzyskam telefon na 100% ale przynajmniej co艣 kombinuje w tym kierunku, gdyby kazdy podchodzi艂 tak do sprawy co by by艂o na tym 艣wiecie ?! zreszta tw贸j post nie wnosi nic tematycznego do tego w膮tku wiec powinien zosta膰 usuni臋ty!

#18 m18

m18
  • 64 post贸w

Napisano 01 stycznia 2013 - 17:11

nie wiem jaki to przyniesie efekt i czy wog贸le przyniesie, ale spr贸buj napisa膰 mail do ludzi odpowiedzialnych za iTunes, zeskanuj im zg艂oszenie kradzie偶y zg艂oszone na policj臋, popro艣. ew. informacj臋 kto i kiedy logowa艂 si臋 ze skradzionego telefonu. je艣li b臋dzie wola pomocy, to mo偶e to u艂atwi policji prac臋. swoj膮 drog膮 tak naprawd臋 to policja powinna wystosowa膰 takie pismo. rozumiem, 偶e zg艂osi艂e艣 kradzie偶 do Play i innych operator贸w (imei, nr ser.) z pro艣b膮 o wpisanie telefonu na czarn膮 list臋? poza tym pr贸buj co jaki艣 czas testowa膰 wyniki wyszukiwania googla zadaj膮c pytanie jako numer imei lub nr seryjny. rozs膮dna osoba przed zakupem zapyta o te cechy znamionowe telefonu. powodzenia.

#19 buldoggg

buldoggg
  • 544 post贸w
  • Sk膮dKatowice

Napisano 02 stycznia 2013 - 10:05

Nie ma to jak kupi膰 nowego ip5 i potem kto艣 ci go zaj........... Masakra.

#20 megamasta

megamasta
  • 152 post贸w

Napisano 02 stycznia 2013 - 10:10

Z艂odziej wszed艂 tylko po Twojego IP5 do pokoju? Sk膮d wiedzia艂 偶e masz tel za 3K a nie za 100 z艂? A mo偶e s膮 kamery jeszcze w pokojach, a monitoring ma lepkie r臋ce ;) Na moje to jest sprawa dla CSI, bo co艣 tu 艣mierdzi

#21 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1聽436 post贸w
  • Sk膮dWarsaw, Poland

Napisano 02 stycznia 2013 - 10:15

Kolejna durna wypowied藕.

Zreszta Twoja wypowiedz na Twitter m贸wi wszystko: https://mobile.twitter.com/Axellvak

[ATTACH=CONFIG]13028[/ATTACH]


Przepraszam za OT ale nie da sie go ju偶 czyta膰.


A wracaj膮c do tematu to ju偶 by艂 przypadek na tym forum ze kto艣 odzyska艂 skradzion膮 5, wi臋c nadziej臋 nale偶y mie膰!


Przecie偶 to jest kolega ikaaner, kt贸ry s艂ynie ze swoich 艣miesznych i zarazem 偶a艂osnych 偶art贸w, niczym prowadz膮cy Familiade. Odczuwam ten sam poziom za偶enowania.

#22 rain86

rain86
  • 619 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 02 stycznia 2013 - 10:22

Ja ca艂y czas sprawdza艂 bym tak偶e Find My iPhone - w ko艅cu kiedy艣 b臋dzie musia艂 go u偶y膰/w艂膮czy膰/sprawdzi膰 a wtedy powinno da膰 si臋 namierzy膰 sprz臋t. U偶y艂e艣 funkcji "lost mode"? - tutaj nie wiem czy nie wywo艂a to po prostu skutku "zdenerwowania" ze strony z艂odzieja (ucina膰 r臋ce r贸wno z ramionami :/ ) i go nie wyrzuci艂, rozbi艂. Koniecznie zg艂o艣 spraw臋 u operatora, 艣led藕 allegro, odwiedzaj komisy we Wroc艂awiu i szukaj ip5 u偶ywanych.

#23 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1聽327 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 02 stycznia 2013 - 10:28

To by艂 jaki艣 "dom turystyczny" a nie hotel - wi臋c pewnie nie maj膮 ubezpieczenia. Poza tym, pewnie kto艣 widzia艂, 偶e cz艂owiek ma iP5 a klucze do pokoj贸w w takim miejscu ma ka偶dy. Wyczekali a偶 w艂a艣ciciel b臋dzie "poza polem operacyjnym" i wzi臋li telefon. Mi w podobnych warunkach buchn臋li kiedy艣 MBP 15 i iPoda Classic 80, te偶 we Wroc艂awiu. Zero 艣lad贸w w艂amania (te偶 jakie艣 go艣cinne klitki, nie hotel). Monitoring by艂 ale jak si臋 okazuje, nie ma to znaczenia. Czasami mi si臋 wydaje (偶eby nie napisa膰, 偶e jestem pewien) jakby 艣mierdzia艂o to jak膮艣 mafijn膮 wsp贸艂prac膮. Chodzi o takie pokoje go艣cinne, do kt贸rych ka偶dy mo偶e mie膰 dost臋p.

#24 effe

effe
  • 6聽545 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 02 stycznia 2013 - 10:30

Ju偶 go nie odzyskasz.


G艂upoty piszesz i tyle, bo zawsze mo偶na odzyska膰 skradziony telefon, wystarczy spraw臋 zg艂osi膰 na Policj臋 i czeka膰.
Wiadomo, 偶e % jest nie wielki ale jest.
Policja nie dawno odzyska艂a m贸j skradziony w 2007r telefon Nokia 6070, po 5 latach znale藕li.
Przypadkowo spisywali jakiego艣 go艣cia i okaza艂o si臋, 偶e w艂a艣nie mia艂 m贸j skradziony model. Fakt, 偶e jak go odbiera艂em to by艂 w stanie kiepskim, ale odzyskany zosta艂 :)

#25 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4聽139 post贸w
  • P艂e膰:

Napisano 02 stycznia 2013 - 10:30

Ja ca艂y czas sprawdza艂 bym tak偶e Find My iPhone - w ko艅cu kiedy艣 b臋dzie musia艂 go u偶y膰/w艂膮czy膰/sprawdzi膰 a wtedy powinno da膰 si臋 namierzy膰 sprz臋t.


Tak jasne. Szczeg贸lnie jak wyjmie sima i w艂膮czy aby pod艂膮czy膰 do iTunes i wyczy艣ci膰...




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych