Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

słuchawki - jakie zamienniki wybrać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 11 grudnia 2005 - 17:07

Zakupiłem iPod-a z lekko przechodzonymi słuchawkami, więc teraz proszę o pomoc w wyborze słuchawek do niego - Zastanawiam się nad zakupem zamienników...czy warto ?

Mają być :
- wygodne (bez wypadania z ucha)
- jakość ... nie lubię "trzeszczenia"
- i oczywiście białe wzorowane na Apple :)

1. Słuchaweczki - 14.95zł
słuchawki stereo M-501 firmy Keenion Electronic
średnica przetwornika: 15 mm
Długość: 	             1,25 m
Impendencja: 	         32 Ohm
Wtyk: 	         3.5mm, mini jac
[center:ab2aaa955f]Dołączona grafika [/center:ab2aaa955f]

2. Słuchawki Firmy Vivanco, 2 lata gwar. - 38.99

PASMO PRZENOSZENIA: 20Hz - 20kHz
IMPEDANCJA: 16 Ohm
SYSTEM ODCZUWANIA BASU
KOLOR W TONACJI GAMY iPod - BIAŁE
BARDZO LEKKIE
KOŃCÓWKA małyJACK WEDŁÓG WZORU ORYGINALNYCH SŁUCHAWEK

http://www.allegro.p...p?item=75834938

...różnica cen jest spora, czy zamiast zamienników lepiej kupić orginały?

#2 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 11 grudnia 2005 - 17:34

te z Allegro wygladają na kiepskie....

Powiem tyle, ze sluchawkami i ich wyborem niestety najlepiej jest posłuchać ich, bo nawet słuchawki dobrych firm potrafią być do bani.

Popytaj kumpli, przeszuja neta - szukaj opini na ten temat, najlepiej jakbyś miał możliwość przesłuchania i zobaczenia jaką reprezentują jakość. Sam mam ten problem teraz, i powiem jedno - nie nawidzę tandetnych/trzeszczących lub o niskiej jakóści dźwięku słuchawek - szkoda słuchu.

Co do sluchawek mogę polecić ten model Sony, ale to nie są małe słuchawki, ale jakość jest bardzo dobra jak na ich cenę. Jak znajdziesz jakiś ciekawy model biały daj znać. (ja mam przetestować jednen Philipsa - też biały, za około 18 EUR, a oryginalne sluchawki od Apple - 39 EUR - PARANOJA!)

Pozatym słuchwaki to jedna z "osobistych" rzeczy i ludzie mają rożne wymagania. I płacąc mniej płacisz dwa razy - w sumie nie wiem ile ja już par słuchawek wyrzuciłem, dlatego mam takie problemy z zakupami, bo nie zawsze można przetestować wcześniej a jak mi nie pasują, to sklepy nie zawsze chcą przyjąć z powrotem.

#3 lunety

lunety
  • 200 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 grudnia 2005 - 17:42

Zdecydowanie odradzam poz. 1! Miałem okazję sprawdzić ich brzmienie - tragedia, ponadto mają za dużą impedancje i grają przez to bardzo cicho... Sprawdzałem iPoda ze słuchawkami od starego Walkmana Sony i brzmiały przyzwoicie... Lepiej pochodzić z iPodem po sklepach i sprawdzać - wydasz moźe trochę więcej, nie 15 lub 30 zł, ale przynajmniej za wydane 50-70 zł otrzymasz przyzwoity dźwięk. iPody oferują na tyle dobrą jakość dźwięku, że naprawdę warto zainwesować w dobre słuchawki, w końcu to ostatnie ogniwo pomiędzy sprzętem a uchem i powinno być dobrej jakości. Nie upierałbym się jednak przy słuchawkach Apple-a, moim zdaniem można dobrać lepsze...

#4 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 11 grudnia 2005 - 17:44

a oryginalne sluchawki od Apple - 39 EUR - PARANOJA

...w Polsce orginalne kosztują na Allegro 79zł (jedyny plus mieszkania w Polsce :D )
http://www.allegro.p...p?item=76285731

...już teraz szperam, szukam po Polskich sklepach - jeśli coś znajde to dam znać

#5 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 11 grudnia 2005 - 18:13

Ja się podłączę do tematu, bo moje słuchawki też powoli padają, co moim zdaniem jest skandalem, bo mają dopiero 2,5 miesiąca !!!!!! Zastanawiałem się nad zakupem oryginalnych słuchawek z pilotem, ale jak mi znowu padną po 3 miesiącach to się wścieknę.

#6 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 11 grudnia 2005 - 18:33

elrobsono, obawiam się, że znowu wytrzymają około 3 miesiące.... to dość czule sprzęty na uderzenia, a które tak łatwo... Trzeba się z tym pogodzić. Inna sprawa, że żywotność tego typu słuchawek jest często zaskakująco mała, jednak są pewne wyjątki (np. nieszczęsne Sony, słuchawki z mojego Discmana są nie do "zniszczenia", ale niestety krotki kabel mają - bo to wersja z pilotem)

#7 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2005 - 18:50

te słuchawki od Sony wyglądaja na przyzwoite. ta cena na allegro odstrasza ale widziałem ten sam model w tanszej cenie....

#8 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 11 grudnia 2005 - 19:24

Z doświadczenia też uważam Sony za najlepszą markę, a te White Fontopia? HeadphonesMDR-EX71SL/WK wyglądają super, niestety troszke za drogi ten sprzęt :( Co do Apple to przestały trzeszczeć :), może jeszcze troszke pociągną.

#9 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2005 - 19:36

Co do Apple to przestały trzeszczeć Smile, może jeszcze troszke pociągną.


sie jeszcze zdziwisz ;)

ps. dzis uzyłem GoPod'a do założenia ograniczenia głośności w moim nano( mam wersje ze stanow a w niej nie ma ograniczenia tak jak w wersji europejskiej i jak czasami "przypadkowo" sie mi podgłośni na maxa to uszka troche bola ;) ) i zauważyłem ze poprawiła sie jakość basu i ogolnie dzwieku? nie jest to dziwne? :| :|

#10 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 11 grudnia 2005 - 20:06

myapple, to już druga wypowiedź, że GoPod poprawia jakość dźwięku :D

#11 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2005 - 21:43

:arrow:

myapple, to już druga wypowiedź, że GoPod poprawia jakość dźwięku


bo słuchawki raczej nagle sie nie poprawily wiec to musi byc goPod :mrgreen: niech kazdy kto ma ipoda niech to sprawdzi :)

#12 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 11 grudnia 2005 - 21:45

:arrow:

myapple, to już druga wypowiedź, że GoPod poprawia jakość dźwięku


bo słuchawki raczej nagle sie nie poprawily wiec to musi byc goPod :mrgreen: niech kazdy kto ma ipoda niech to sprawdzi :)


Niestety to nie dla Shufli.... bleee...

#13 wspeed

wspeed
  • 52 postów
  • SkądKatowice

Napisano 11 grudnia 2005 - 22:15

Ja na mioim nano zniosłem ograniczenie głośności goPodem i też muszę przyznać że dzwięk wyraźnie się porprawił-nie słysze już trzasków a na t6ych samych słychawkach przed sciągnieściem ograniczenia były trzaski.:)

#14 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudnia 2005 - 17:05

dzwięk wyraźnie się porprawił


no wiec niech ktos to mi wyjaśni? :)

a ja jeszcze zauwazylem ze nawet jak zakladam ograniczenie to dzwiek jest tej samej glosnosci co bez blokokady :) tez tego nie czaje :)

#15 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 13 grudnia 2005 - 00:29

Tak wracając do tematu to znalazłem TO Tylko się nie rzućcie od razu do kupowania :)

#16 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 13 grudnia 2005 - 12:51

Ja od dawna używam SENNHEISER'ów od paru lat, jeszcze do poprzednich playerków. Teraz fajnie że zdecydowali się wypuścić biały model. Pasuje do naszych zabawek jak ulał.

#17 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 13 grudnia 2005 - 13:49

Ja od dawna używam SENNHEISER'ów od paru lat, jeszcze do poprzednich playerków. Teraz fajnie że zdecydowali się wypuścić biały model. Pasuje do naszych zabawek jak ulał.


Właśnie, mam je tutaj za około 18 EUR'o i wydają się ok, ale nie bylem pewny, czyli warto ???

#18 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 13 grudnia 2005 - 14:52

Generalnie z czymś na uszach biegam od dziecka i używałem różnorakich walkmanów i innych grających urządzeń. Miałem sluchawki różnych producentów i do momentu poznania Sennheiser'ów najlepiej mi się używało Sony Fontopia. Wraz z playerem irivera dostałem pierwsze Sennheisery - strzał w 10, tym bardziej że był to jakiś niski model. Teraz do shuffle używam MX300 i je bardzo lubię, choć przyznaję że wolałbym żeby były białe a nie ohydne szare ;) Reasumując, jestem bardzo zadowolony z Sennheiser'ów, więc imho są dobre. Może to też oznaczać że niewiele już słyszę skoro od dziecka się ogłuszam :lol:

#19 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 15 grudnia 2005 - 09:22

Polecam słuchawki Sony MDR-EX81. Mogą być białe lub czarne. Są to typowe słuchwaki douszne z miękkim pałąkiem na małżowinę uszną. Dzięki temu, że posiadają aż 3 komplety gumowych nasadek wypełniających ucho to można je dopasować dla każdego. Ich główna zaleta jest taka, że wycinają dzwięki zewnętrzne podobnie jak stopery do uszu, a dzwięk jaki wydają posiada bardzo dobry bas. Wada to mimo wszystko kłopotliwe zakładanie i zdejmowanie - nie zrobisz tego w 2 sekundy. Zdecydowanie polecam. Zresztą ocena A wystawiona przez iPod lounge do czegoś zobowiązuje :)

#20 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 20 grudnia 2005 - 00:14

Kupiłem sobie te Sennheiserki. SĄ GENIALNE, standardowe apple przy nich wysiadają !!!! O wiele lepsza jakość dżwięku, lepsze basy i barwa. Bardzo polecam!!! Osobiście mogę równieź polecić sprzedawcę z Allegro, bardzo szybko i rzetelnie załątwiona sprawa, a słuchaweczki warte swej ceny

#21 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 20 grudnia 2005 - 00:41

elrobsono, jaki numer i oznaczenia ?

#22 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 20 grudnia 2005 - 01:05

Na poprzedniej stronie podałem link do aukcji allegro na której zakupiłem słuchaweczki, ale powtórzę go http://www.allegro.p...p?item=76755903

Poniewaź aukcje allegro mają tendencję do znikania po pewnym czasie oto dokłądne oznaczenia modelu i opis: (na serio gorąco polecam)

SENNHEISER MX 500 WHITE
Długość kabla 1 metr.
Masa około 6 g.
Typowy jack 3,5 mm.
Pasmo przenoszenia słuchawek: 18 - 22000 Hz.
Impedancja - 32 ohm.
Dynamika SPL (dla 1kH, 0,5Vrms) - 119dB.

#23 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 21 grudnia 2005 - 17:28

Słuchawki do przenośnego sprzętu- tylko Koss Porta Pro ! Sam słucham na Sennheiserach 630 ale to już w zaciszu domowym wpinając do NAD'a. Jeżeli jednak chodzi o Kossy to ten model swego czasu dostał EISAA ( nie pamietam czy tak sie pisze) i wówczas nawet sie na nie napalilem, lecz poszedlem w kierunku S 630. Brzmią naprawde rewelacyjnie ( a to dla mnie najwazniejsze i mam hopla na tym punkcie :) ) mimo oldschoolowego dla niektórych wyglądu. Dzis rano rozmawiajac z moja narzeczona o ewentualnych nowych sluchawkach do jej iPoda photo sprawdzilem na Allegro te Kossy i... mila niespodzianka . Juz za 170 zł można miec chyba najlepszy dzwiek z takiego rozmiaru sluchawek. Zaraz po swietach wybieramy sie wiec na odsluch z iPodem oczywiscie w celu kupna. Moja rada: jezeli cena bylaby dla Ciebie do zaakceptowania nie waz sie kupowac innych zanim tych nie posluchasz :) !!! Jak kupimy, z przyjemnoscia napisze wrazenia z odsluchu. Viva piekny dzwiek!!! :)

#24 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 21 grudnia 2005 - 17:41

Brałem pod uwagę te kiss'y ale jakoś nie mogę się do nich przekonać. Post elrobsono podtrzymuje mój zachwyt Sennheiserami. Sam się nad tymi białymi pod choinkę zastanawiam, choć przyznam się szczerze że już MX 300 są ok.

#25 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 22 grudnia 2005 - 00:18

Mateo:"kiss" to dunska firma produkujaca m.in. wysokiej klasy dvd,ale napewno nie sluchawki,pozdrawiam:-))))




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych