Ze starych dobrych czasow pracy na windowsach i linuksach wyniolsem nawyk robienia obrazu dysku. Instalacja osx, potem iwork, ilife, parallels itd itp to ok 10-20 razy tyle niz nalozenie obrazu na dysk. Pytanie tylko, czy tak sie da.
I tu pytanie do praktykow: czy manewr w sylu boot z livecd linuksa, zrobienie obrazu, zapisanie go gdzies i w razie potrzeby - odtworzenie tez za pomoca livecd, sie sprawdza.

obraz dysku systemowego
Rozpoczęty przez
mruczek77
, 14 wrz 2007 09:51
8 odpowiedzi w tym temacie
#1
Napisano 14 września 2007 - 09:51
#2
Napisano 14 września 2007 - 09:59
Od czego masz Disk Utility ?
#3
Napisano 14 września 2007 - 10:00
Po co tak się męczyć?
Masz systemowe narzędzie Disk Utility do tworzenia obrazów.
Odpalasz system z płytki instalacyjnej, włączasz Disk Utility i gotowe.
Osobiście wykonuję zrzut systemowego hdd raz w miesiącu na zewnętrzny dysk. Uważam, że to najprostsza metoda archiwizacji.
#4
Napisano 14 września 2007 - 11:33
laik jestem to sie podpytam jeszcze.
Jezeli chce caly obraz dysku na hdd zewnetrzny sobie zrzucic, ktory ma juz jakies tam dane ale miejsca starczy. to uruchamiam kompa z cd tigera w srodku i ... no wlasnie co tam mi sie pojawia.... moglby to ktos w punktach napisac? i jak potem po np jakims wypadku systemu wrzucic kopie zapasowa na maka?
#5
Napisano 14 września 2007 - 11:41
Uruchamiasz system z płytki, continue, a następnie z górnego menu wybierasz Disk Utlility
W przypadku awarii hdd uruchamias ponownie Disk Utlility z płytki instalacyjnej i zapisujesz obraz na hdd.

#6
Napisano 14 września 2007 - 12:51
powinien - przy pomocy dd =
dd if="partycja osx" of="place for backup"

#7
Napisano 14 września 2007 - 13:03
Rozumiem ze DU ze zbootowanej plytki instalacyjnej nie ma problemu z zobaczeniem dysku na USB?
#8
Napisano 14 września 2007 - 13:07
tego nie wiem - sprawdz - przy PPC moze to nie byc oczywiste ....
#9
Napisano 14 września 2007 - 13:09
intele

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych