Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 3gs Problem z Wyświetlaczem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 monsterbtz

monsterbtz
  • 16 postów

Napisano 23 grudnia 2012 - 19:05

Witam. Mam taki problem. Otóż miałem małe problemy z głośnikiem w moim iPhone 3gs i kilka razy go rozkręcałem i coś grzebałem, ale zawsze wszystko po krótkim pogrzebaniu było ok głośnik działał z wyświetlaczem nigdy nie było problemów, aż nagle wczoraj rozebrałem swojego iPhona i rozkręciłem go całego. Potem gdy wkręcałem wszystkie śrubki , tasiemki dopasowywałem dokładnie. Uważnie mocowałem tasiemki z numerami 1, 2 i 3. Potem włożyłem ekran do obudowy i jak chciałem odblokować ekran początkowo przez 2 sekundy ukazał się biały ekran po chwili zamienił się w ciemny, widziałem, że jest jakieś podświetlenie ale było ciemne. Odblokowywanie i przycisk wyciszania normalnie działa da się podłączyć iPhona do iTunes i jak ktoś do mnie dzwoni na ten telefon wszystko słychać, lecz wyświetlacz nie działa jak to powyżej opisałem. Sprawdzałem wszystkie tasiemki praktycznie wszystko tasiemki 1, 2 i 3 podłączałem ponownie bardzo uważnie i wszystkie inne lecz nic. Od 24h ponad dzieje się taka sytuacja. A więc proszę o pomoc co mogę zrobić. Proszę o szybką odpowiedz. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. Trochę szybko i chaotycznie pisałem więc przepraszam za błędy stylistyczne i ortograficzne jeśli się zdarzyły.

#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 grudnia 2012 - 19:44

Albo uszkodziłeś taśmę, albo złącze. Cudów nie ma ma. generalnie bezpiecznie da się rozebrać ze 3 razy, później ryzyko uszkodzenia rośnie z ilością rozebrań.

#3 monsterbtz

monsterbtz
  • 16 postów

Napisano 23 grudnia 2012 - 19:59

czyli co myślisz ? Co mam dalej robić ? Pozdrawiam.

#4 monsterbtz

monsterbtz
  • 16 postów

Napisano 23 grudnia 2012 - 21:03

Może komuś jeszcze zdarzyła się taka sytuacja. Proszę o pomoc. A ewentualnie ile kosztuje naprawa tego ? Dziękuję pozdrawiam.

#5 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 grudnia 2012 - 02:14

Wymiana całego panelu to stoparedziesiąt zł. Problem zaczyna się jak się uszkodziło złącze na płycie.

#6 Grzesiek.

Grzesiek.
  • 85 postów

Napisano 24 grudnia 2012 - 02:37

Stawiam na złącze :) Samo złącze jest bardzo tanie, ale jego wymiana już strasznie kosztowna.

#7 kierowcatestowy

kierowcatestowy
  • 339 postów

Napisano 26 grudnia 2012 - 20:36

Wymiana złącza nie jest aż tak kosztowna - ja w 3gs płaciłem bodajże 60 zł :)

#8 grzbul

grzbul
  • 22 postów

Napisano 02 stycznia 2013 - 14:27

Ja stawiam na taśme. W gruncie rzeczy bardzo łatwo ja uszkodzić.

#9 monsterbtz

monsterbtz
  • 16 postów

Napisano 02 stycznia 2013 - 16:38

Zaniosłem do GSM-u który zajmuje się iPhonami i powiedzieli, że to wyświetlacz 100-250 zł ... Myślicie że to to ?

#10 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 02 stycznia 2013 - 18:31

Możliwe, że to. Miałem sytuację podobną jak odpiąłem ekran i dotyk w 3g na włączonym telefonie, restore pomogło. Jak nie to wyświetlacz, kup na allegro za 1/5 ceny jaką dali Ci w serwisie i po kłopocie.

#11 grzbul

grzbul
  • 22 postów

Napisano 02 stycznia 2013 - 22:37

Możliwe, że to. Miałem sytuację podobną jak odpiąłem ekran i dotyk w 3g na włączonym telefonie, restore pomogło. Jak nie to wyświetlacz, kup na allegro za 1/5 ceny jaką dali Ci w serwisie i po kłopocie.


Dokładnie. Wymiana wyswietlacza to nic trundego, trzeba jedynie (jak z wszystkim) troszeczkę uważać. 200PLN w serwisie to jakiś kosmos. Kup za 70-80pln i wymień sam. Zaoszczędzisz kilka PLN i bedziesz miał satysfakcję! No chyba, że nie masz kompletnie "ręki" do takich rzeczy to zostaw to ludziom którzy mają z tym na co dzień doczynienia

#12 damek320

damek320
  • 9 postów

Napisano 21 stycznia 2013 - 14:15

i co wymieniłeś ??? bo mam ten sam problem w 3g ;/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych