Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook problem podświetlenia matrycy - nic nie pomaga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mariusz_k90

mariusz_k90
  • 12 postów

Napisano 22 grudnia 2012 - 18:35

Witam!! Na starcie chciałem się przywitać wszystkich użytkowników forum, oraz zaznaczyć fakt iż spędziłem kilka dni na poszukiwaniu rozwiązań podobnych problemów do mojego - niestety bezskutecznie. Kupiłem uszkodzonego macbooka. Generalnie wszystko działa poza szwankującym podświetleniem matrycy. Problem wygląda następująco: Komputer startuje z podświetleniem. Po uruchomieniu systemu mija kilka sekund i znika podświetlenie. Jednak gdy klawiszem F1 przyciemnię je na maksimum po czym rozjaśnię - działa. Kiedy rozjaśnię na max to po pewnym czasie przestaje. Teraz mam ustawioną jasność na 1/3 i nie ma najmniejszych problemów. Podświetlenie działa jak należy. Poprzedni właściciel twierdzi że rozbierał go ponieważ grzał się i wymienił pastę termo-przewodzącą oraz czyścił go z kurzu. Po czyszczeniu działał kilka dni i podświetlenie zaczęło wariować. Co zrobiłem: Obadałem czy przy poruszaniu matrycą przypadkiem nie mrugnie albo gdy działa coś się nie rozłącza - wszystko ok. Zrobiłem reset pamięci PRAM na dwa sposoby. Jeden przy starcie kombinacją przycisków, od razu uruchomił się ponownie i w systemie pozmieniały się ustawienia. Nic to nie zmieniło w kwestii podświetlenia matrycy. Drugi sposób z wyciągnięciem baterii i odłączeniu zasilania. Podobnie bez skutu, Nie jest to mój pierwszy komputer apple, miałem 5 lat temu maca mini i kilka lat temu też macbooka, jednak z nimi nie miałem podobnego problemu. Nie wiem jak sprawdzić czy matryca jest ledowa czy ma świetlówkę. Podobno w topcase występuje jakiś czujnik ale też nie wszystkie macbooki go mają. Załączam screen - może ktoś wie co jest na rzeczy. Dziwi mnie fakt że jak rozjaśnię na max to po czasie gaśnie.. Może inwerter się przegrzewa? Może poprzedni właściciel coś źle złożył po czyszczeniu. Jednak żadna wersja mi nie pasuje. Przepalająca się świetlówka inaczej się objawia w innych tematach.. Z tego co wiem kiedyś była wymieniana matryca. Temat starałem się opisać najdokładniej jak potrafię. Jeśli muszę dodać jakieś ważne informacje to proszę mnie za to nie linczować ;) Pozdrawiam. [ATTACH=CONFIG]12893[/ATTACH]

#2 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 grudnia 2012 - 19:42

Dałem do działu SERWIS, niech serwisanci się również wypowiedzą.

#3 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 23 grudnia 2012 - 00:40

Przyczyn może być kilka, poczawszy od problemów z inwerterem, przez świetlówkę (o ile matryca świetlówkowa), po problem z płytą główną. Być może osoba która go rozkładała wcześniej uszkodziła jakiś element, bądź źle poskładała sprzęt.

#4 michał1985

michał1985
  • 229 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 stycznia 2013 - 23:55

Prawdopodobnie masz uszkodzoną świetlówkę matrycy.

#5 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 stycznia 2013 - 23:59

Przecież zostało to już napisane, po co odgrzebujesz?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych