Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro-czujniki temperatury.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 multi-serwis

multi-serwis
  • 2 postów

Napisano 07 grudnia 2012 - 23:40

Witam Kolegów. Trafił do naprawy w/w komputer. Był rozkręcany przez osoby niekompetentne w celu oczyszczenia. Moje pytanie jest następujące: ile czujników temperatury powinno być zainstalowanych? Mam dwa przy wentylatorach po obu stronach i puste gniazdo mniej więcej po środku płyty o takim samym wyglądzie. Czy możliwe jest ,że ktoś usunął czujnik? Czy pod klawiaturą jest trzeci czujnik? Objaw jest taki ,że wentylatory pracują cały czas na wysokich obrotach. Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.

#2 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 08 grudnia 2012 - 12:04

Drogi kolego nie jesteśmy jasnowidzami i nie wiemy jaki model MacBook Pro posiadasz. W zależności od modelu tych czujników może być kilka więcej lub mniej. Uzupełnij jakże podstawowe informacje i wtedy może ktoś udzieli odpowiedzi.

#3 DanielF

DanielF
  • 5 732 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 08 grudnia 2012 - 12:08

Wejdź na ifixit i zobacz sam

#4 multi-serwis

multi-serwis
  • 2 postów

Napisano 08 grudnia 2012 - 13:19

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Apple MacBook Pro A1226. Tak jak pisałem z racji,że to pierwszy Apple w naprawie padło takie zapytanie.Po rozkręceniu okazało się,że tak jak przypuszczałem nie został podłączony jeden z trzech czujników. Ten model posiada dwa przy wentylatowach przyklejone do spodu obudowy i trzeci przymocowany do układu chłodzenia. Sprzęt został oczyszczony,wymieniona pasta i wszystko wróciło do normy, wszystko pracuje poprawnie. Jeśli ktoś będzie zainteresowany została zrobiona dokumentacja fotograficzna. Czujniki zachowują się na mierniku jak zwykły czujnik temperatury np: LM335 i łatwo sprawdzić czy jest sprawny. Dziękuję i pozdrawiam.

#5 sufering

sufering
  • 2 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 05:54

witam jestem zainteresowany dokumentacj.jak mozna to podeslac na maila

:D:D:D:D

Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Apple MacBook Pro A1226.
Tak jak pisałem z racji,że to pierwszy Apple w naprawie padło takie zapytanie.Po rozkręceniu okazało się,że tak jak przypuszczałem nie został podłączony jeden z trzech czujników. Ten model posiada dwa przy wentylatowach przyklejone do spodu obudowy i trzeci przymocowany do układu chłodzenia. Sprzęt został oczyszczony,wymieniona pasta i wszystko wróciło do normy, wszystko pracuje poprawnie.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany została zrobiona dokumentacja fotograficzna. Czujniki zachowują się na mierniku jak zwykły czujnik temperatury np: LM335 i łatwo sprawdzić czy jest sprawny.
Dziękuję i pozdrawiam.


- - - Połączono posty - - -

mozna prosic na maila o podeslanie foto

- - - Połączono posty - - -

:D:D:D:D

Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Apple MacBook Pro A1226.
Tak jak pisałem z racji,że to pierwszy Apple w naprawie padło takie zapytanie.Po rozkręceniu okazało się,że tak jak przypuszczałem nie został podłączony jeden z trzech czujników. Ten model posiada dwa przy wentylatowach przyklejone do spodu obudowy i trzeci przymocowany do układu chłodzenia. Sprzęt został oczyszczony,wymieniona pasta i wszystko wróciło do normy, wszystko pracuje poprawnie.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany została zrobiona dokumentacja fotograficzna. Czujniki zachowują się na mierniku jak zwykły czujnik temperatury np: LM335 i łatwo sprawdzić czy jest sprawny.
Dziękuję i pozdrawiam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych