Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air Płyta główna (kontroler urządzeń zewnętrznych)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcelli

Marcelli
  • 2 postów

Napisano 04 grudnia 2012 - 22:07

Witam wszystkich. Jestem tu nowy, mam problem ze swoim MacBook Air 08. Mianowicie przy próbie startu komputer gaśnie po czym załącza się na nowo i przechodzi w stan uśpienia (pomimo że nie jest) Tak wskazuje dioda, świecąc się światłem stałym. Gdy jakimś cudem komputer odpali działa poprawnie przez jakieś 10-15 min i się zawiesza. Byłem w serwisach nieautoryzowanych z racji naprawy pogwarancyjnej i powiedziano mi że na 99% jest to kontroler urządzeń zewnętrznych (wyjście na dysk twardy) Koszt takiej usługi to około 1300zł za wymianę plus 3miesięczna gwarancja. Czy jest możliwość naprawienia tego kontrolera taniej niż sugerowana czy na prawdę jest to tak drogę skoro na allegro można dostać płytę główną sprawną za 800-900zł. Przepraszam jeśli jest to nieodpowiedni dział. Proszę o poradę. Pozdrawiam

#2 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 04 grudnia 2012 - 22:23

Na Allegro kupujesz kota w worku. Dość drogo za coś na co zwykle jest gwarancja "rozruchowa" "do drzwi", "7 dni na sprawdzenie" itp. Płyty z reguły sa po przejściach i szkoda pieniędzy na taką inwestycję. Twoja usterka prawdopodobnie może wskazywać nie na kontroler ale most który mógł ulec uszkodzeniu - kwestia diagnozy. Jeśli to byłby kontroler to koszta wymiany kontrolerów nie sa aż takie duże. Chyba że chłopcy w serwisie mówiąc "kontroler urządzeń zewnętrznych" mieli na mysli most południwowy/hybrydowy który te urządzenia obsługuje.

#3 Marcelli

Marcelli
  • 2 postów

Napisano 05 grudnia 2012 - 19:52

Nie sprecyzowali co oznaczało kontroler urządzeń zewnętrznych. A czy jest możliwość żeby była to wina przegrzania komputera? Mac przez prawie 3 lata nie był czyszczony, pasta na procesorze również nie była wymieniana. Jest możliwość gdzieś w Warszawie solidnego sprawdzenia mojego Air. dziękuje arvika za odpowiedź.
Pozdrawiam

#4 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 05 grudnia 2012 - 23:16

Przegrzanie komputera jak najbardziej mogło doprowadzić do uszkodzenia chipsetu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych