Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

lipa nie system


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 absoord

absoord
  • 11 post贸w

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 00:45

P贸艂 roku temu kupi艂em maca mini PPC 1,25 Ghz, za 699 PLN. Legalna maszynka w Courefur, nie sprzedawa艂 si臋, wi臋c obni偶ka. Podkr臋ci艂em do 1,67 Ghz,do艂o偶y艂em ramu, hehe, du偶o ha艂asu i 偶adnego efektu. Sprz臋t by艂 mi potrzebny jako odtwarzacz film贸w HD na TV LCD Sharp 32 cale. Mam niewielkie wymagania (720p). Format avi ok, mp4 ok, mkv lipa. 90% film贸w w necie to mkv i co ja mam my艣lec o tym ca艂ym wspanialym Apple. Mam lapka 1,83 GHz Celeron 512 GB RAM i mi wszystkie filmy HD odtwarza, nawet 1080p. W tej podzia艂ce to mac mini (1,67 Ghz, 1 GB ram) plakaty wy艣wietla (pierwszy plakat na pocz膮tku, a drugi jak mu si臋 uda, hehe mo偶e zd膮偶y). Pracuj臋 te偶 na linuksie (Ubuntu, Slax, Fedora) te systemy nie maj膮 wi臋kszych problem贸w z HD 720p, (procesor PIII ok 1 GHz). Jestem naprawd臋 rozczarowany mo偶liwo艣ciami systemu Apple'a. A tak na marginesie Vista te偶 mnie vqrvia.

#2 orzels

orzels
  • 759 post贸w

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 00:50

Przykro mi..

#3 absoord

absoord
  • 11 post贸w

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 00:52

dlaczego przykro?

#4 MacGyver

MacGyver
  • 1聽263 post贸w

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 00:57

dlaczego przykro?


Bo Vista vqrvia?

#5 orzels

orzels
  • 759 post贸w

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 01:39

Za Steve'a, przykro... I za system, tez... Dopiero teraz otworzyles mi oczy. Jakiego slabego systemu uzywam! Musze to zmienic...

#6 Bartek.L

Bartek.L
  • 62 post贸w
  • Sk膮dGda艅sk

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 02:35

Nie Ty jeden... :(

#7 weiss

weiss
  • 299 post贸w
  • Sk膮dSkarszewy

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 04:15

Panowie litości ...... Prosze, nie otwierajcie mi oczu, ja nie chce znów przechodzić na winde :(

#8 orzels

orzels
  • 759 post贸w

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 04:28

Niestety... Bill znow wygral. Cholera, uzywalismy nakladki na system, nie zas systemu. Smutne.. Wracamy do .exe Koniec z durnowatoscia .app Ehh...

#9 misioslaw

misioslaw
  • 1聽595 post贸w
  • Sk膮dTychy

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 04:40

A MKV to czasem nie skrót od "Mam Kradzione Video" ? :)
  • banan lubi to

#10 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1聽574 post贸w
  • Sk膮dMars

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 04:58

Mam lapka 1,83 GHz Celeron 512 GB RAM i mi wszystkie filmy HD odtwarza, nawet 1080p.


O ku...a 512 GB o ja p...le z tak膮 pami臋ci膮 MacOSX chodzi艂 by z pr臋dko艣ci膮 艣wiat艂a no ale j膮 masz na laptopie z vist膮 kt贸ra po mimo taaaaakiej pami臋ci chodzi jak 艣limak.
Co do mkv to miej pretensj臋 do pan贸w z艂odziei 偶e wydaj膮 tylko w takim formacie :P
Trzeba by膰 naprawd臋 oci臋偶a艂ym umys艂owo 偶eby wini膰 system operacyjny za z艂e dzia艂anie niedorobionych kodek贸w.

#11 menelek

menelek
  • 1聽210 post贸w
  • Sk膮dolsztyn

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 07:35

Co do mkv to miej pretensj臋 do pan贸w z艂odziei 偶e wydaj膮 tylko w takim formacie :P
Trzeba by膰 naprawd臋 oci臋偶a艂ym umys艂owo 偶eby wini膰 system operacyjny za z艂e dzia艂anie niedorobionych kodek贸w.


Ale na windzie dzia艂a normalnie

#12 Chilon

Chilon
  • 1聽930 post贸w

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 07:58

Co to jest oficjalny lament pirata ? Po taim publicznym o艣wiadczeniu nawet nie chce mi si臋 tego formatu testowa膰, 偶eby sprawdzi膰 czy to prawda.

#13 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 post贸w

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 08:38

Heh :P Może kupił film na DVD , a że nie ma , nagrywarki napędu hd-dvd żeby zgrać to może szuka w necie , nie każdy ma hd-dvd w kompie , a tym bardziej w maku ;p , żeby "zrobić" kopie bezp. ? Nikt o tym nie pomyslał ? I już wszyscy nie mając żadnej pewności oskarżacie go o piractwo , a może on jest bardziej legalny od was ?? ??

#14 misioslaw

misioslaw
  • 1聽595 post贸w
  • Sk膮dTychy

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 08:39

Co to jest oficjalny lament pirata ?
Po taim publicznym o艣wiadczeniu nawet nie chce mi si臋 tego formatu testowa膰, 偶eby sprawdzi膰 czy to prawda.


To nawet nie format, tylko kontener powsta艂y po to 偶eby pakowa膰 napisy wraz z pirackimi filmami w jednym pliku, bo lamerzy nie potrafili sobie wsadzi膰 do AVI czy QuickTime

#15 kwieto

kwieto
  • 640 post贸w

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 09:39

Heh :P Może kupił film na DVD , a że nie ma , nagrywarki napędu hd-dvd żeby zgrać to może szuka w necie , nie każdy ma hd-dvd w kompie , a tym bardziej w maku ;p , żeby "zrobić" kopie bezp. ? Nikt o tym nie pomyslał ? I już wszyscy nie mając żadnej pewności oskarżacie go o piractwo , a może on jest bardziej legalny od was ?? ??


"A łyżka na to - niemożliwe!" :"P

Sorry, tutaj nie chodzi o jeden film, autor sam wyraźnie użył sformułowania "90% filmów w necie" - co oznacza że nie tyle szukał pojedynczego filmu, ale jest, że się tak wyrażę, "znawcą tematu" :"P
No chyba że tych HD-DVD ma w domu duuuużo - pewnie więcej niż do tej pory w ogóle wyszło :"P

No i oczywiście nasz Absoord po to kupował płytę HD-DVD, aby teraz jako "kopi zapasowej" używać jakiegoś dziwacznego formatu? Ja od dawna uważam, że wszelkiej maści DivX'y i ich pochodne to tylko "DVD dla ubogich", i jeśli szukałbym kopi zapasowej, to na pewno nie w takim formacie. A znaleźć w sieci kompletny obraz płyty DVD nie jest specjalnie trudno (przynajmniej kiedyś nie było)
No i na sam koniec - jeśli ma płytę HD-DVD, jeśli ma ją w czym odtworzyć (inaczej by przecież jej nie kupował?) to jaki problem jest ją po prostu zripować na dysk a potem przekonwertować do formatu który działa?

Absoord, jak Ci się ten miniak nie podoba, to ja go chętnie odkupię :"P

#16 Przemek

Przemek
  • 622 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 09:54

Ale na windzie dzia艂a normalnie


No偶 niemo偶liwe... Gdybym pod PYM Playerem nie ogl膮da艂 filmu z takim kodekiem to uwierzy艂bym. Nie cie艂o si臋, a mia艂em tylko 512 mega ramu w PB 1.5...
Ale w膮tek dotyczy mini na Core Solo czy G4...? ;>

#17 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1聽639 post贸w
  • Sk膮dPlewiska

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 09:59

P贸艂 roku temu kupi艂em maca mini PPC 1,25 Ghz, za 699 PLN. Legalna maszynka w Courefur, nie sprzedawa艂 si臋, wi臋c obni偶ka. Podkr臋ci艂em do 1,67 Ghz,do艂o偶y艂em ramu, hehe, du偶o ha艂asu i 偶adnego efektu. Sprz臋t by艂 mi potrzebny jako odtwarzacz film贸w HD na TV LCD Sharp 32 cale. Mam niewielkie wymagania (720p). Format avi ok, mp4 ok, mkv lipa. 90% film贸w w necie to mkv i co ja mam my艣lec o tym ca艂ym wspanialym Apple. Mam lapka 1,83 GHz Celeron 512 GB RAM i mi wszystkie filmy HD odtwarza, nawet 1080p. W tej podzia艂ce to mac mini (1,67 Ghz, 1 GB ram) plakaty wy艣wietla (pierwszy plakat na pocz膮tku, a drugi jak mu si臋 uda, hehe mo偶e zd膮偶y). Pracuj臋 te偶 na linuksie (Ubuntu, Slax, Fedora) te systemy nie maj膮 wi臋kszych problem贸w z HD 720p, (procesor PIII ok 1 GHz). Jestem naprawd臋 rozczarowany mo偶liwo艣ciami systemu Apple'a.

A tak na marginesie Vista te偶 mnie vqrvia.


呕al mi go艣cia.
Kupuje komputer, tylko po to by ogl膮da膰 pirackie filmy, po czym stwierdza, 偶e system jest beznadziejny bo nie robi tego w spos贸b dla niego idealny...

Lip膮 tak naprawd臋 w tym wszystkim to jest on...
Zamknijcie ten temat, szkoda s艂ow.

#18 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 post贸w

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 11:09

Ale fakt faktem , nie odtwarza tego formatu prawidłowo , i nie da sie tego ukryć , chyba , zę Mac myśli , że to nielegalna kopia i spowalnia ten film specjalnie ;p Tak BTW , rozwijałem tutaj , kiedyś z Drogim Panem Insiderem debatę na temat piractwa , i o tym , czy paser może być pro nie w sensie podejścia a wiedzy i umiejętności i nasz Pan Mod , którego darzę szacunkiem miał diametralnie odmienne zdanie od mojego , jednak w pewnym momencie stwierdził , że on jest całkowicie legalny i co ? Nie uwierzyłem , a że jestem racjonalistą po zastanowieniu postanowiłem sprawdzić prawdopodobnosć wyżej wymienionego stwierdzenia . Zakupiłem laptopa , z systemem MWVB i po 3 dniach wydzwaniania , na pomoc techniczna Lenovo i na pomoc firmy M dowiedziałem się jak stworzyć legalnie pakiet płyt dvd z których odzyskam system MWVB w razie jakiegoś crachu . OK potem następny dzień dopytywałem się legalności down grade do systemu MWXPP i siedzi już na moim dysku , a w najbliższych dniach postanowiłem sobie że nawet zgłoszę tą kopie do firmy M telefonicznie celem aktywacji, ponieważ nie mam na tym komputerze jeszcze internetu ( właśnie kopiuje go na dyskietkę ;p ) Dalej , programy typu WInAmp , które miałem po prostu scrackowane usunełem i zastąpiłem je wolnymi ( ale szybkimi ;p ) programami jak foobar ( tego tyczy się np. VisualStudioPro na Express CS3 na Gimp etc. ) Muzyki w formacie mp3 nie usunełem , ponieważ uważam ze są one legalne , dlaczego ? część z nich mam na cd w formacie audio z książeczką i hologramem , natomiast cała resztę mogę usłyszeć w rozgłośni radiowej na falach 'ukf' , w radiach internetowych , oraz w radiostacjach nadających na satelitach Astra i Hot Bird i to czy będę miał tą mp3 czy po prostu ją zgram z ww źródłem nie robi różnicy , to samo tyczy się filmów jakie posiadam w różnych formatach które są co jakiś czas emitowane na stacjach nadawanych w tradycyjny sposób , jak i satelitarnie , a głównie chodzi mi o anime , które oglądam nałogowo jak mam tylko czas , część z nich po prostu jest tvripem więc nie widzę sensu ponownie ripować . Tak czy inaczej zamierzam kupić tuner radiowo telewizyjny ( analog + cyfra ) na pcmcia , lub EX po to , żeby samemu zgrywać filmy i programy , wliczając w to piosenki radiowe . CO do gier ... w sumie to ja nie gram czasami jedynie włącze diablo II lub coś innego jednak znalazłem stronę z masą gier typu freeware gpl etc. i powiem , ze są równie grywalne , jak płatne produkcje ,a co do płatnych produkcji to np. udostępniono PoP , FarCry oraz inne na licencji adware ( chyba takiej , tzn. zawiera reklamy ) więc stwierdzam , ze po niewielkim wysiłku i wkładzie finansowym , można stać się legalnym , nie dużym kosztem .No nie mam Offica legalnego , ale to wina Polski , po co w szkole wymagają prac kompatybilnych z Officem i nie udostępniają narzędzi ...Osoby które zbierają wiele miesięcy czy lat na kompa lub mają nieprzyjemną sytuacje materialną rozumiem , że kupują piraty , fakt , nie robią dobrze , jednak ich rozumiem , ale kolega , autor tegotopicu ( jeśli tak jest , bo otwarcie się nie przyznał ) kupuje piraty , a stać go na TV Full HD + parę kompów w tym maca , oraz opłaca za to prąd to nie rozumiem , dlaczego żal mu tych parudziesięciu zł. na film . Sam po przejściu sie po MM , oraz Selgrosie za 50zł wyszedłem szczęśliwy , bedąc właścicielem parunastu dobrych dvd z filmami i paroma cd z muzyką i podkreślam były to legalne sklepy a nie 'Bema" obok multikina w Poznaniu . Jednak podkreślał autor nie napisał , że robi to co robi nieleganie . Fakt należy się poswięcić, żeby nie zmieniając diametralnie wydatków być legalnym , natomiast towarzyszy temu euforia satysfakcji , i duma z siebie , sam tego doświadczyłem i jestem legalny . , bądz wydać kupe kasy i być legalnie bez latania ( czyt. wykupywanie licencji , oryginalne programy typu PS CS3 za xxxxzł ... ) Jako racjonalista stwierdzam , że jest to możliwe i w moim mniemaniu jestem legalny i jestem z tego zadowolony. Nie chciałem robić offtopa gdzie indziej , a to jest dobry temat po zszedł na legalnośc, a chciałem to powiedzieć , nie zakładając nowego tematu , a co do maca i filmów , przypuszczam , że pogrzebanie , w ustawieniach docoderów i playera do się poprawić jakość filmów . Tak btw mam telewizor LCD Philipsa i on ma rozdziałke 13xx*xxx więc jest to na pewno HDR , jednak on działa w takiej rozdziałce tylkow trybie monitora , ponieważ , ma wejście d-sub , natomiast nie ma hdmi oraz component . I pytanie , czy jeżeli kupię abonament w telewizji N , lub zakupie odtwarzacz hd i podepne go tak : odtwazacz -- hdmi---dvi --- dsub to osiągne hdr? P.S. Chciał bym podzienkować Insiderowi , bo gdyby nie debata z nim i jego ;upartość; w pozytywnym tego słowa znaczeniu, nie doświadczył bym tego doświadczenia , i wciaz twierdził , bym , że nie można być legalnym tanim kosztem .

#19 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1聽574 post贸w
  • Sk膮dMars

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 12:24

Ale na windzie dzia艂a normalnie


Ale czy to wina Systemu MacOSX jak twierdzi autor w膮tku ??? Nie !!! 殴le napisanego oprogramowania dla MacOSX. Co ju偶 napisa艂em ale nie raczy艂e艣 doczyta膰 mojego wpisu do ko艅ca.
A i jeszcze jedno - autor wyra藕nie okre艣li艂 o jakie filmy chodzi wi臋c nie ma mowy o konwerterowaniu oryginalnych film贸w na opisywany format.

#20 mexodio

mexodio
  • 31 post贸w
  • Sk膮dOlecko, Siejnik Street

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 12:33

Ale czy to wina Systemu MacOSX jak twierdzi autor w膮tku ??? Nie !!! 殴le napisanego oprogramowania dla MacOSX.


Ale system jest dla oprogramowania, nie oprogramowanie dla systemu...

#21 Roberto

Roberto
  • 13聽752 post贸w
  • Sk膮dWroc艂aw

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 12:46

mexodio - !? powiedziałbym raczej, że to właśnie oprogramowanie jest dla systemu. człowiek faktycznie kupuje system dla oprogramowania zazwyczaj, ale przecież to oprogramowanie jest tworzone pod system, a nie system pod oprogramowanie. Więc jeżeli ktoś skaszanił sprawę pisząc oprogramowanie to jaka w tym wina systemu? to tak jakby obwiniać przeglądarkę, że nie wyświetla źle napisanej strony tak jak autor to sobie wymyślił...

#22 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1聽574 post贸w
  • Sk膮dMars

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 12:54

Ale system jest dla oprogramowania, nie oprogramowanie dla systemu...


Taaaaaaa
Powiedzia艂 co wiedzia艂 ....
Wyobra偶asz to sobie tak 偶e Apple co chwil臋 b臋dzie robi艂o poprawki do systemu bo jaki艣 debil zw膮cy siebie programist膮 nie umie napisa膰 programu kt贸ry potrafi dzia艂a膰. Nie wiesz co m贸wisz ... Obud藕 si臋 ... ;)

#23 mexodio

mexodio
  • 31 post贸w
  • Sk膮dOlecko, Siejnik Street

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 12:57

Przekonywałem moją szkołę do Linuksa - ale mówili że nie, bo nie ma [czegośtam], i nie chcą bawić się Wine. To jak to jest?

#24 beyboss

beyboss
  • 85 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 13:02

Najprościej zwalić całą wine na system czy to na OSX czy to na systemy spod znaku Microsoft:) w ogóle najlepiej zrobić format dysku i postawić wszystko od nowa bo nie działa mi np. kompunikator :) a przecież to takie prostę - jest problem, trzeba szukać rozwiązania, od czego mamy wszechmogący internet :)

#25 Roberto

Roberto
  • 13聽752 post贸w
  • Sk膮dWroc艂aw

Napisano 09 wrze艣nia 2007 - 13:04

mexodio - jest tak, 偶e:

cz艂owiek faktycznie kupuje system dla oprogramowania zazwyczaj, ale przecie偶 to oprogramowanie jest tworzone pod system, a nie system pod oprogramowanie.






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych