Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

lipa nie system


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 absoord

absoord
  • 11 postów

Napisano 09 września 2007 - 00:45

Pół roku temu kupiłem maca mini PPC 1,25 Ghz, za 699 PLN. Legalna maszynka w Courefur, nie sprzedawał się, więc obniżka. Podkręciłem do 1,67 Ghz,dołożyłem ramu, hehe, dużo hałasu i żadnego efektu. Sprzęt był mi potrzebny jako odtwarzacz filmów HD na TV LCD Sharp 32 cale. Mam niewielkie wymagania (720p). Format avi ok, mp4 ok, mkv lipa. 90% filmów w necie to mkv i co ja mam myślec o tym całym wspanialym Apple. Mam lapka 1,83 GHz Celeron 512 GB RAM i mi wszystkie filmy HD odtwarza, nawet 1080p. W tej podziałce to mac mini (1,67 Ghz, 1 GB ram) plakaty wyświetla (pierwszy plakat na początku, a drugi jak mu się uda, hehe może zdąży). Pracuję też na linuksie (Ubuntu, Slax, Fedora) te systemy nie mają większych problemów z HD 720p, (procesor PIII ok 1 GHz). Jestem naprawdę rozczarowany możliwościami systemu Apple'a. A tak na marginesie Vista też mnie vqrvia.

#2 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 09 września 2007 - 00:50

Przykro mi..

#3 absoord

absoord
  • 11 postów

Napisano 09 września 2007 - 00:52

dlaczego przykro?

#4 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 09 września 2007 - 00:57

dlaczego przykro?


Bo Vista vqrvia?

#5 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 09 września 2007 - 01:39

Za Steve'a, przykro... I za system, tez... Dopiero teraz otworzyles mi oczy. Jakiego slabego systemu uzywam! Musze to zmienic...

#6 Bartek.L

Bartek.L
  • 62 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 września 2007 - 02:35

Nie Ty jeden... :(

#7 weiss

weiss
  • 299 postów
  • SkądSkarszewy

Napisano 09 września 2007 - 04:15

Panowie litości ...... Prosze, nie otwierajcie mi oczu, ja nie chce znów przechodzić na winde :(

#8 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 09 września 2007 - 04:28

Niestety... Bill znow wygral. Cholera, uzywalismy nakladki na system, nie zas systemu. Smutne.. Wracamy do .exe Koniec z durnowatoscia .app Ehh...

#9 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 09 września 2007 - 04:40

A MKV to czasem nie skrót od "Mam Kradzione Video" ? :)
  • banan lubi to

#10 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 09 września 2007 - 04:58

Mam lapka 1,83 GHz Celeron 512 GB RAM i mi wszystkie filmy HD odtwarza, nawet 1080p.


O ku...a 512 GB o ja p...le z taką pamięcią MacOSX chodził by z prędkością światła no ale ją masz na laptopie z vistą która po mimo taaaaakiej pamięci chodzi jak ślimak.
Co do mkv to miej pretensję do panów złodziei że wydają tylko w takim formacie :P
Trzeba być naprawdę ociężałym umysłowo żeby winić system operacyjny za złe działanie niedorobionych kodeków.

#11 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 09 września 2007 - 07:35

Co do mkv to miej pretensję do panów złodziei że wydają tylko w takim formacie :P
Trzeba być naprawdę ociężałym umysłowo żeby winić system operacyjny za złe działanie niedorobionych kodeków.


Ale na windzie działa normalnie

#12 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 09 września 2007 - 07:58

Co to jest oficjalny lament pirata ? Po taim publicznym oświadczeniu nawet nie chce mi się tego formatu testować, żeby sprawdzić czy to prawda.

#13 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 09 września 2007 - 08:38

Heh :P Może kupił film na DVD , a że nie ma , nagrywarki napędu hd-dvd żeby zgrać to może szuka w necie , nie każdy ma hd-dvd w kompie , a tym bardziej w maku ;p , żeby "zrobić" kopie bezp. ? Nikt o tym nie pomyslał ? I już wszyscy nie mając żadnej pewności oskarżacie go o piractwo , a może on jest bardziej legalny od was ?? ??

#14 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 09 września 2007 - 08:39

Co to jest oficjalny lament pirata ?
Po taim publicznym oświadczeniu nawet nie chce mi się tego formatu testować, żeby sprawdzić czy to prawda.


To nawet nie format, tylko kontener powstały po to żeby pakować napisy wraz z pirackimi filmami w jednym pliku, bo lamerzy nie potrafili sobie wsadzić do AVI czy QuickTime

#15 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 09 września 2007 - 09:39

Heh :P Może kupił film na DVD , a że nie ma , nagrywarki napędu hd-dvd żeby zgrać to może szuka w necie , nie każdy ma hd-dvd w kompie , a tym bardziej w maku ;p , żeby "zrobić" kopie bezp. ? Nikt o tym nie pomyslał ? I już wszyscy nie mając żadnej pewności oskarżacie go o piractwo , a może on jest bardziej legalny od was ?? ??


"A łyżka na to - niemożliwe!" :"P

Sorry, tutaj nie chodzi o jeden film, autor sam wyraźnie użył sformułowania "90% filmów w necie" - co oznacza że nie tyle szukał pojedynczego filmu, ale jest, że się tak wyrażę, "znawcą tematu" :"P
No chyba że tych HD-DVD ma w domu duuuużo - pewnie więcej niż do tej pory w ogóle wyszło :"P

No i oczywiście nasz Absoord po to kupował płytę HD-DVD, aby teraz jako "kopi zapasowej" używać jakiegoś dziwacznego formatu? Ja od dawna uważam, że wszelkiej maści DivX'y i ich pochodne to tylko "DVD dla ubogich", i jeśli szukałbym kopi zapasowej, to na pewno nie w takim formacie. A znaleźć w sieci kompletny obraz płyty DVD nie jest specjalnie trudno (przynajmniej kiedyś nie było)
No i na sam koniec - jeśli ma płytę HD-DVD, jeśli ma ją w czym odtworzyć (inaczej by przecież jej nie kupował?) to jaki problem jest ją po prostu zripować na dysk a potem przekonwertować do formatu który działa?

Absoord, jak Ci się ten miniak nie podoba, to ja go chętnie odkupię :"P

#16 Przemek

Przemek
  • 622 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 września 2007 - 09:54

Ale na windzie działa normalnie


Noż niemożliwe... Gdybym pod PYM Playerem nie oglądał filmu z takim kodekiem to uwierzyłbym. Nie cieło się, a miałem tylko 512 mega ramu w PB 1.5...
Ale wątek dotyczy mini na Core Solo czy G4...? ;>

#17 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 09 września 2007 - 09:59

Pół roku temu kupiłem maca mini PPC 1,25 Ghz, za 699 PLN. Legalna maszynka w Courefur, nie sprzedawał się, więc obniżka. Podkręciłem do 1,67 Ghz,dołożyłem ramu, hehe, dużo hałasu i żadnego efektu. Sprzęt był mi potrzebny jako odtwarzacz filmów HD na TV LCD Sharp 32 cale. Mam niewielkie wymagania (720p). Format avi ok, mp4 ok, mkv lipa. 90% filmów w necie to mkv i co ja mam myślec o tym całym wspanialym Apple. Mam lapka 1,83 GHz Celeron 512 GB RAM i mi wszystkie filmy HD odtwarza, nawet 1080p. W tej podziałce to mac mini (1,67 Ghz, 1 GB ram) plakaty wyświetla (pierwszy plakat na początku, a drugi jak mu się uda, hehe może zdąży). Pracuję też na linuksie (Ubuntu, Slax, Fedora) te systemy nie mają większych problemów z HD 720p, (procesor PIII ok 1 GHz). Jestem naprawdę rozczarowany możliwościami systemu Apple'a.

A tak na marginesie Vista też mnie vqrvia.


Żal mi gościa.
Kupuje komputer, tylko po to by oglądać pirackie filmy, po czym stwierdza, że system jest beznadziejny bo nie robi tego w sposób dla niego idealny...

Lipą tak naprawdę w tym wszystkim to jest on...
Zamknijcie ten temat, szkoda słow.

#18 lukas_gab

lukas_gab
  • 828 postów

Napisano 09 września 2007 - 11:09

Ale fakt faktem , nie odtwarza tego formatu prawidłowo , i nie da sie tego ukryć , chyba , zę Mac myśli , że to nielegalna kopia i spowalnia ten film specjalnie ;p Tak BTW , rozwijałem tutaj , kiedyś z Drogim Panem Insiderem debatę na temat piractwa , i o tym , czy paser może być pro nie w sensie podejścia a wiedzy i umiejętności i nasz Pan Mod , którego darzę szacunkiem miał diametralnie odmienne zdanie od mojego , jednak w pewnym momencie stwierdził , że on jest całkowicie legalny i co ? Nie uwierzyłem , a że jestem racjonalistą po zastanowieniu postanowiłem sprawdzić prawdopodobnosć wyżej wymienionego stwierdzenia . Zakupiłem laptopa , z systemem MWVB i po 3 dniach wydzwaniania , na pomoc techniczna Lenovo i na pomoc firmy M dowiedziałem się jak stworzyć legalnie pakiet płyt dvd z których odzyskam system MWVB w razie jakiegoś crachu . OK potem następny dzień dopytywałem się legalności down grade do systemu MWXPP i siedzi już na moim dysku , a w najbliższych dniach postanowiłem sobie że nawet zgłoszę tą kopie do firmy M telefonicznie celem aktywacji, ponieważ nie mam na tym komputerze jeszcze internetu ( właśnie kopiuje go na dyskietkę ;p ) Dalej , programy typu WInAmp , które miałem po prostu scrackowane usunełem i zastąpiłem je wolnymi ( ale szybkimi ;p ) programami jak foobar ( tego tyczy się np. VisualStudioPro na Express CS3 na Gimp etc. ) Muzyki w formacie mp3 nie usunełem , ponieważ uważam ze są one legalne , dlaczego ? część z nich mam na cd w formacie audio z książeczką i hologramem , natomiast cała resztę mogę usłyszeć w rozgłośni radiowej na falach 'ukf' , w radiach internetowych , oraz w radiostacjach nadających na satelitach Astra i Hot Bird i to czy będę miał tą mp3 czy po prostu ją zgram z ww źródłem nie robi różnicy , to samo tyczy się filmów jakie posiadam w różnych formatach które są co jakiś czas emitowane na stacjach nadawanych w tradycyjny sposób , jak i satelitarnie , a głównie chodzi mi o anime , które oglądam nałogowo jak mam tylko czas , część z nich po prostu jest tvripem więc nie widzę sensu ponownie ripować . Tak czy inaczej zamierzam kupić tuner radiowo telewizyjny ( analog + cyfra ) na pcmcia , lub EX po to , żeby samemu zgrywać filmy i programy , wliczając w to piosenki radiowe . CO do gier ... w sumie to ja nie gram czasami jedynie włącze diablo II lub coś innego jednak znalazłem stronę z masą gier typu freeware gpl etc. i powiem , ze są równie grywalne , jak płatne produkcje ,a co do płatnych produkcji to np. udostępniono PoP , FarCry oraz inne na licencji adware ( chyba takiej , tzn. zawiera reklamy ) więc stwierdzam , ze po niewielkim wysiłku i wkładzie finansowym , można stać się legalnym , nie dużym kosztem .No nie mam Offica legalnego , ale to wina Polski , po co w szkole wymagają prac kompatybilnych z Officem i nie udostępniają narzędzi ...Osoby które zbierają wiele miesięcy czy lat na kompa lub mają nieprzyjemną sytuacje materialną rozumiem , że kupują piraty , fakt , nie robią dobrze , jednak ich rozumiem , ale kolega , autor tegotopicu ( jeśli tak jest , bo otwarcie się nie przyznał ) kupuje piraty , a stać go na TV Full HD + parę kompów w tym maca , oraz opłaca za to prąd to nie rozumiem , dlaczego żal mu tych parudziesięciu zł. na film . Sam po przejściu sie po MM , oraz Selgrosie za 50zł wyszedłem szczęśliwy , bedąc właścicielem parunastu dobrych dvd z filmami i paroma cd z muzyką i podkreślam były to legalne sklepy a nie 'Bema" obok multikina w Poznaniu . Jednak podkreślał autor nie napisał , że robi to co robi nieleganie . Fakt należy się poswięcić, żeby nie zmieniając diametralnie wydatków być legalnym , natomiast towarzyszy temu euforia satysfakcji , i duma z siebie , sam tego doświadczyłem i jestem legalny . , bądz wydać kupe kasy i być legalnie bez latania ( czyt. wykupywanie licencji , oryginalne programy typu PS CS3 za xxxxzł ... ) Jako racjonalista stwierdzam , że jest to możliwe i w moim mniemaniu jestem legalny i jestem z tego zadowolony. Nie chciałem robić offtopa gdzie indziej , a to jest dobry temat po zszedł na legalnośc, a chciałem to powiedzieć , nie zakładając nowego tematu , a co do maca i filmów , przypuszczam , że pogrzebanie , w ustawieniach docoderów i playera do się poprawić jakość filmów . Tak btw mam telewizor LCD Philipsa i on ma rozdziałke 13xx*xxx więc jest to na pewno HDR , jednak on działa w takiej rozdziałce tylkow trybie monitora , ponieważ , ma wejście d-sub , natomiast nie ma hdmi oraz component . I pytanie , czy jeżeli kupię abonament w telewizji N , lub zakupie odtwarzacz hd i podepne go tak : odtwazacz -- hdmi---dvi --- dsub to osiągne hdr? P.S. Chciał bym podzienkować Insiderowi , bo gdyby nie debata z nim i jego ;upartość; w pozytywnym tego słowa znaczeniu, nie doświadczył bym tego doświadczenia , i wciaz twierdził , bym , że nie można być legalnym tanim kosztem .

#19 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 09 września 2007 - 12:24

Ale na windzie działa normalnie


Ale czy to wina Systemu MacOSX jak twierdzi autor wątku ??? Nie !!! Źle napisanego oprogramowania dla MacOSX. Co już napisałem ale nie raczyłeś doczytać mojego wpisu do końca.
A i jeszcze jedno - autor wyraźnie określił o jakie filmy chodzi więc nie ma mowy o konwerterowaniu oryginalnych filmów na opisywany format.

#20 mexodio

mexodio
  • 31 postów
  • SkądOlecko, Siejnik Street

Napisano 09 września 2007 - 12:33

Ale czy to wina Systemu MacOSX jak twierdzi autor wątku ??? Nie !!! Źle napisanego oprogramowania dla MacOSX.


Ale system jest dla oprogramowania, nie oprogramowanie dla systemu...

#21 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 września 2007 - 12:46

mexodio - !? powiedziałbym raczej, że to właśnie oprogramowanie jest dla systemu. człowiek faktycznie kupuje system dla oprogramowania zazwyczaj, ale przecież to oprogramowanie jest tworzone pod system, a nie system pod oprogramowanie. Więc jeżeli ktoś skaszanił sprawę pisząc oprogramowanie to jaka w tym wina systemu? to tak jakby obwiniać przeglądarkę, że nie wyświetla źle napisanej strony tak jak autor to sobie wymyślił...

#22 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 09 września 2007 - 12:54

Ale system jest dla oprogramowania, nie oprogramowanie dla systemu...


Taaaaaaa
Powiedział co wiedział ....
Wyobrażasz to sobie tak że Apple co chwilę będzie robiło poprawki do systemu bo jakiś debil zwący siebie programistą nie umie napisać programu który potrafi działać. Nie wiesz co mówisz ... Obudź się ... ;)

#23 mexodio

mexodio
  • 31 postów
  • SkądOlecko, Siejnik Street

Napisano 09 września 2007 - 12:57

Przekonywałem moją szkołę do Linuksa - ale mówili że nie, bo nie ma [czegośtam], i nie chcą bawić się Wine. To jak to jest?

#24 beyboss

beyboss
  • 85 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 września 2007 - 13:02

Najprościej zwalić całą wine na system czy to na OSX czy to na systemy spod znaku Microsoft:) w ogóle najlepiej zrobić format dysku i postawić wszystko od nowa bo nie działa mi np. kompunikator :) a przecież to takie prostę - jest problem, trzeba szukać rozwiązania, od czego mamy wszechmogący internet :)

#25 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 września 2007 - 13:04

mexodio - jest tak, że:

człowiek faktycznie kupuje system dla oprogramowania zazwyczaj, ale przecież to oprogramowanie jest tworzone pod system, a nie system pod oprogramowanie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych