Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Mac mini 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
598 odpowiedzi w tym temacie

#401 apokryf

apokryf
  • 116 postów

Napisano 25 grudnia 2013 - 23:25

Witam. Podłączę się do tematu. Pytanie, czy Mac mini (i7 2,3 16RAM, SSD) wystarczy mi do płynnej pracy nad grafiką 2D, DTP, grafiką wielkoformatową?. Oprogramowanie Adobe CC. Jak na razie nie znalazłem pod tym względem opinii, testów. Wesołych Świąt.

#402 Jorga

Jorga
  • 148 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki, PL

Napisano 26 grudnia 2013 - 22:30

Btw, najtaniej Mac Mini i7 można kupić tu: Apple Mac Mini 2.3Ghz Quad Core i7 4GB MD388 | Komputery \ Komputery Stacjonarne :)

#403 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 grudnia 2013 - 09:32

@Jorga - cena bardzo dobra, nie czekaj - mają mało sztuk :)

#404 Przewodnik

Przewodnik
  • 37 postów

Napisano 12 stycznia 2014 - 09:40

Witajcie. Planuję brać MAC-a Mini z i5/4 GB/HD4000/500 GB. Mam stary monitor jeszcze na D-SUB. Jest jakaś możliwość podłączenia go do MAC-a?

#405 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 12 stycznia 2014 - 09:53

Jest [url=http://www.cortland.pl/apple-minidisplay-to-vga-adapter.html]Akcesoria :: Kable, przejściówki i adaptery :: Apple adapter MiniDisplay/VGA - Apple Cortland Authorised Reseller Premium Reseller iPad iPod iPhone MacBook iMac[/url]

#406 DanielF

DanielF
  • 5 737 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 12 stycznia 2014 - 10:00

Mac mini 2012 vs. 2011 | fabryka pikseli

na tej stronce masz również 2 test. Jak coś napisz do autora i tyle

#407 Przewodnik

Przewodnik
  • 37 postów

Napisano 12 stycznia 2014 - 12:36

Dzięki JEDI.

#408 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 12 stycznia 2014 - 15:17

Co prawda może się wydawać nie na temat, ale niedawno kupiłem takie coś i jest genialne w tej cenie (29 złotych). Być może sprzedawca, od którego ja kupiłem ten kabel minidisplay->hdmi poradzi lub będzie miał coś na VGA. Mini DisplayPort do HDMI Apple Thunderbolt k1 (3853564863) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

P.S.
Na wyposażeniu mac mini jest (u mnie był) kabel z hdmi na DVI. Może taki monitor będzie taniej niż oryginalną przejściówkę?

#409 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 12 stycznia 2014 - 15:25

Tylko pomiędzy HDMI i VGA jest spora różnica, bo HDMI jest złączem cyfrowym dlatego taka przejściówka za 30 zł będzie dobrze działała, czego nie można powiedzieć o przejściówce za 30 zł do VGA, bo tam potrzebna jest jakość. Dlatego pozostaje albo kupić oryginalną przejściówkę lub markową typu Belkin, pQi etc.

#410 Marriu-4088b2fcfa

Marriu-4088b2fcfa
  • 802 postów

Napisano 12 stycznia 2014 - 15:29

Można się umówić ze sprzedawcą, zakupić "na próbę" 4 lub 5 sztuk i ewentualnie zostawić sobie jedną...

#411 kuba0205

kuba0205
  • 30 postów

Napisano 14 stycznia 2014 - 01:02

@Jorga - Ja swojego Maca mini z i7 na pokładzie i 2.3 gHz kupiłem w media markt za 3200 zł. W sumie cena podobna, sprzęt ten sam z tym ze jak coś to mam serwis przez media markt :(

#412 grandL

grandL
  • 23 postów

Napisano 14 stycznia 2014 - 14:46

Adapter mini DisplayPort - VGA (F) - Akcesoria - Komputronik notebooki, komputery i elektronika

Ja kupiłem ten i też świetnie lata :)

#413 Przewodnik

Przewodnik
  • 37 postów

Napisano 16 stycznia 2014 - 09:19

Witajcie. Brać Mini, czy są już jakieś informacje o wypuszczeniu odświeżonej wersji przez Apple?

#414 Jorga

Jorga
  • 148 postów
  • SkądGrodzisk Mazowiecki, PL

Napisano 16 stycznia 2014 - 10:57

Z tego, co mi wiadomo to nie ma żadnej informacji nt. odświeżonej wersji MacMini. Jeżeli wytrzymałeś już taki okres czasu to poczekaj jeszcze chwilę albo idź do sklepu, kup Maca i ciesz się nim. Ja kupiłem i nie narzekam. :)

#415 kuba0205

kuba0205
  • 30 postów

Napisano 16 stycznia 2014 - 17:17

Ostatnio podczas wizyty w iSpocie w złotych Tarasach wypytałem troszkę sprzedawce i powiedział mi że z tego co się interesował to narazie nic nikt nie słyszał o wpuszczeniu nowej wersji Maca Mini. Ale każdy wie ze sprzedawcy dowiadują się prawie że ostatni więc tego nigdy nie wiadomo :( Sam osobiście mam nadzieje że nowy wyjdzie za jakieś pól roku bo szkoda mi będzie tego że kupiłem niedawno!

#416 joseph79

joseph79
  • 5 postów

Napisano 16 stycznia 2014 - 21:16

Ciekawostka:

[url=http://www.macworld.co.uk/news/mac/new-mac-mini-release-date-specs-uk-price-when-will-apple-launch-new-mac-mini-3472956/]Mac mini 2014 release date, specs, rumours and images - News - Macworld UK[/url]

Our latest theory about a launch date points to the end of January. The Mac will be 30 years old on 24 January and we think it would be fitting if Apple updated the Mac mini on that day.



#417 Przewodnik

Przewodnik
  • 37 postów

Napisano 16 stycznia 2014 - 22:05

Dzięki. Poczekam jednak do wydania nowej wersji :)

#418 franz84

franz84
  • 238 postów

Napisano 19 stycznia 2014 - 10:10

Witajcie.
Brać Mini, czy są już jakieś informacje o wypuszczeniu odświeżonej wersji przez Apple?


A czy kiedykolwiek coś było wiadomo na 100% ?
wydaje się że wrzesień 2014 będzie miesiącem w którym mac mini może dostanie nowy design i komponenty. Nic nie wiadomo na pewno równie dobrze Apple może zaprzestać sprzedaży mini bo będzie im podbierać klientów na Desktop-a Pro czyli Mac Pro.
New Mac Mini For Fall? – mCrunch

#419 Konrado

Konrado

  • 1 844 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 19 stycznia 2014 - 12:01

Mac Pro to zupełnie inna półka, więc nie wiem o jakim podbieraniu mówisz. Mac mini jest z założenia tanim domowym komputerem, czego o Pro powiedzieć nie można.

#420 franz84

franz84
  • 238 postów

Napisano 19 stycznia 2014 - 20:18

Mac Pro to zupełnie inna półka, więc nie wiem o jakim podbieraniu mówisz. Mac mini jest z założenia tanim domowym komputerem, czego o Pro powiedzieć nie można.


no jak to, o jakim. Masa ludzi kupuje mini z i7, maksują ram, dają 2 dyski ssd w raid + monitor pod siebie i na tym pracują. Nie zdziwię się jak apple zrobi z mini takiego kompa a'la apple tv ze wszystkim wlutowanym na stałe (bo jak sam zauważyłeś to ma być tani, domowy komputer) i dzięki temu nakręcą sobie sprzedaż desktopa pro

Porównanie mac mini i intel nuc
[ATTACH=CONFIG]19816[/ATTACH]

#421 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 20 stycznia 2014 - 14:58

Czy ten Intel Nuc ma wbudowany zasilacz czy spora cegiełka czai się poza kadrem zdjęcia? Procesor jakiej klasy w tym cudzie jest zamontowany? 4 rdzeniowy i7 z hyper threadem i turbo boostem to raczej nie bo chłodzić to się jakoś musi. Z tego co widzę na sieci jest to procesor tej klasy co w MacBook Air - niby wszystko ma, ale jeśli rozwiązane jest to tak samo jak w Apple to strategia rush to finish jest bardzo agresywna i w testach na necie to widać - ten intel nuc na papierze jest OK, ale procesor przy dłuższej pracy w turbo boost łapie kickbacka na 800 MHz by się nie ugotować. Z tego co wiem to w mini nie ma takiego zjawiska. Myślę, że całkiem prawdopodobna jest dalsza miniaturyzacja mini, problemy są tylko dwa - cena i chłodzenie / energia. Póki dyski flash o sensownej pojemności będą miały takie ceny jak obecnie, póty Mac mini się nie zmniejszy znacząco. Dodatkowo jeśli to ma być normalny komputer w małej obudowie to musi mieć sensowny i niewykastrowany procesor a do tego zwyczajnie potrzebne jest miejsce (na chłodzenie, odpowiednią cyrkulację powietrza, etc.) Technicznie nic nie stoi na przeszkodzie by zbudować jeszcze mniejszego mini z i7 gdy wszystko wlutuje się na płytę główną, ale obecnego poziomu cen nie da się osiągnąć. Komputer byłby bliższy cenowo MacBook Air, a mini jest prawie dwa razy tańszy.

#422 addy76pl

addy76pl
  • 21 postów

Napisano 20 stycznia 2014 - 15:09

Czy ten Intel Nuc ma wbudowany zasilacz czy spora cegiełka czai się poza kadrem zdjęcia?

Czai się, czai ;) http://images.techhi...017812-orig.jpg

#423 franz84

franz84
  • 238 postów

Napisano 20 stycznia 2014 - 19:28

Czy ten Intel Nuc ma wbudowany zasilacz czy spora cegiełka czai się poza kadrem zdjęcia? Procesor jakiej klasy w tym cudzie jest zamontowany? 4 rdzeniowy i7 z hyper threadem i turbo boostem to raczej nie bo chłodzić to się jakoś musi[...]

A co się ma tam grzać jak cały komputer bierze 15 wat ? z dniem premiery broadwell-a będzie tylko lepiej (ponoć o 30%)
zdaje się ze max i5, ale jest też takie coś jak gigabyte brix i tam już jest możliwość wsadzenia i7

tu jest recenzja i porównanie do mac mini, jest to możliwe że apple pójdzie tą drogą http://worldcadacces...f7f20970b-800wi

Czai się, czai ;) http://images.techhi...017812-orig.jpg

generalnie wywalając zasilacz na zewnątrz jest łatwiej schłodzić komputer, kwestia co kto woli.

#424 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 20 stycznia 2014 - 20:29

A co się ma tam grzać jak cały komputer bierze 15 wat ? z dniem premiery broadwell-a będzie tylko lepiej (ponoć o 30%)
zdaje się ze max i5, ale jest też takie coś jak gigabyte brix i tam już jest możliwość wsadzenia i7

No nie wiem co ma się grzać... niech pomyślę... może procesor? Wiesz, podczas pracy? Z powrotem nawiążę do tego co też nęka MacBook Air najnowsze - kickback do mniej więcej 80% nominalnego taktowania po dłuższej pracy w turbo boost (co jest w tej konkretnej sytuacji spowolnieniem komputera z prędkości 2,8GHz do 800MHz spowolnieniem trzy i pół krotnym) - coś co nie dotyka MacBook Pro z retiną, iMac (czy mac mini) tylko i wyłącznie ze względu na lepsze chłodzenie, które jest możliwe dzięki większej obudowie.
No ale taki jest po prostu design MBA, strategia rush to finish w czystej formie. Zwykłemu zjadaczowi chleba starczy, ale jak ktoś chce soki wycisnąć z maszyny to szybko się przekona że to nie bajka. W odróżnieniu od mini z którego bardzo fajnie wyciska się ostatnie soki wydajności.
Reasumując - po prostu na razie nie widzę możliwości by coś w tak maćiupkiej obudowie, w realnym świecie, było poważną alternatywą dla mini. Idąc dalej, mam nadzieję że Apple będzie kontynuować swoją strategię z mini - tani komputer o dobrych możliwościach, mający za zadanie odpowiadać jak najszerszej grupie konsumentów. Prędzej przewidywałbym pionową obudowę, coś technicznie inspirowane najnowszymi AirPort czy Mac Pro.

Te procesory raz biorą więcej prądu, raz mniej. Gdyby to było stałe zużycie to byłaby bajka, ale tak nie jest. A im więcej biorą prądu tym bardziej się grzeją. I właśnie procesoru ULV Haswella mają największe skoki energetyczne (procentowo) co nie powinno nikogo zaskakiwać - jak procesor może się rozkręcić z 1.3 do 2.8 to nie bez kosztu energetycznego.

Ludzie wykorzystują mini jako serwery. Takie poważne. Serio.
Są też zapaleńcy, podobno, którzy w studiach graficznych mini używają i to z powodzeniem.

Tego Małego intelka tam jakoś nie widzę, a syntetyczne testy niewiele mówią. Recenzja jak recenzja... wolałbym coś od anandtech przeczytać na ten temat.

Co do Broadwell - powiem coś więcej jak zobaczę. Nie lubię za bardzo o kiełbasie marketingowej rozmawiać.

generalnie wywalając zasilacz na zewnątrz jest łatwiej schłodzić komputer, kwestia co kto woli.

Zgadza się jak najbardziej. Tylko łyso wygląda zdjęcie dwóch komputerów jeden na drugim kiedy jeden to kompletne rozwiązanie a połowa drugiego jest poza kadrem.

Poza tym proponuję zapytać się użytkownika starego i nowego typu Mac mini jak wrażenia i czy chciałby wrócić do designu komputer + cegiełka pod biurkiem.

#425 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 21 stycznia 2014 - 10:13

Jak cos bierze 15W to nie jest demonem predkosci tylko komputerkiem do przegladania netu.Sprzet do pracy/obliczen potrzebuje mocy,moc generuje cieplo i kolo sie zamyka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

0 użytkowników, 9 gości, 0 anonimowych