Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[4S- 6.0.1] grzeje się i szuka sieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaxinom

kaxinom
  • 3 postów

Napisano 13 listopada 2012 - 20:03

Witam, mam problem z moim iPhonem 4S. Telefon cierpi na następującą przypadłość: po włożeniu karty SIM cały czas szuka sieci a ramka w okolicy szufladki SIM robi się gorąca. Sytuacja zmienia się po włączeniu 3G i danych sieci komórkowej. Wtedy jest prawie normalnie, jest zasięg jednak po chwili rozmowy ramka nagrzewa się a bateria bardzo szybko się rozładowuję. Ustawienia sieciowe były resetowane, robiony hard reset, włączany tryb samolot. Czy są jakieś sposoby żeby to naprawić?

#2 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopada 2012 - 03:50

Ratunek to oddanie iPhone na gwarancję. Nic tu nie zdziałasz sama.. Wcześniej telefon działał ok? Czy nowy po wyjęciu z pudełka tak się zachowuje?

#3 kaxinom

kaxinom
  • 3 postów

Napisano 14 listopada 2012 - 14:07

Takiego kupiłam jako używany, niestety nie ma na niego gwarancji. Czy może jest jakaś część której wymiana mogłaby pomóc? Z tego co się orientowałam to w iPhonie są anteny ale odpowiadają za Wifi czy jest jakaś część która odpowiada za sieć GSM (oprócz ramki)?

#4 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 listopada 2012 - 20:05

Tutaj problemem nie są anteny według mnie. Czy jest to iPhone ze stanów?

#5 kaxinom

kaxinom
  • 3 postów

Napisano 14 listopada 2012 - 22:15

Podobno tak. To coś wyjaśnia?

#6 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 14 listopada 2012 - 23:03

Podobno tak. To coś wyjaśnia?


Większość iphonów za granicy są sprzedawane uszkodzone bo ich gwarancja nie obejmuje w polsce (z tego co wiem). Prawdopodobnie masz jakieś spięcie na płycie głównej, na pewno oddaj do naprawy nim nie jest za późno.

#7 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2012 - 14:52

Podobno tak. To coś wyjaśnia?


Tyle, że podobno do poprawnego działania takiego telefonu potrzebna jest karta MicroSim 128k, a nie 64k czyli większość, jak nie wszystkie dostępne w Polsce. Tyle dowiedziałem się z forum oficjalnego supportu Apple. Jeżeli karta 128k nie pomaga, iPhone kwalifikuje się na gwarancję.

@up - co Ty gadasz, gwarancja urządzeń Apple jest globalna, niezależnie od miejsca zakupu!

#8 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 listopada 2012 - 17:25

@up, gwarancja na iPhone jest kontynentalna i urządzenia zza wielkiej kałuży są naprawiane odpłatnie. Wyjątek stanowią te z wykupionym AC.

#9 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopada 2012 - 00:00

A tego nie wiedziałem, myślałem, że jest tak samo jak z Makami. No nic, w takim razie zostaje odpłatny serwis...

#10 mk384

mk384
  • 1 postów

Napisano 20 marca 2013 - 18:10

Mam podobny problem mój iphone podczas włożenia kary sim szuka sieci, grzeje się i szybko rozładowywyje baterie. Iphone jest z polskiej dystrybucji ponieważ ma sim locka na Orange PL. Dodam jeszcze ze na iphone nie mam gwarancji. Co poradzicie?

- - - Połączono posty - - -

A i jest to iphone 4s z softem 6.1.2

#11 miniex

miniex
  • 3 postów

Napisano 23 marca 2013 - 17:40

zeby nie zakladac nowego tematu Witam, mam problem z telefonem iphone 4s, posiadam telefon od sierpnia spisywał sie ok, lecz ostatnio (w styczniu) po wykonanej rozmowie 30 minutowej zeszlo mi 50 % baterii podlaczylem do ladowarki i zostawilem telefon po okolo 1h sprawdzilem poziom baterii pokazywal 10% nastepnie wylaczylem telefon i juz niechcial sie wlaczycz, odlozylem telefon i rano znowu podlaczylem do ladowania, telefon sie naladowal i bylo ok tak przez kilka dni, potem znowu sytuacja sie ponowila z tym ze nie widzial go itune, oddalem do serwisu(regeneris) poniewaz mam go jeszcze na gwarancji, w serwisie stwierdzili ze nic mu nie dolega, po odebraniu z serwisu telefon dzialal okolo tygodnia i sytuacja sie ponowila wiec znowu dalem do serwisu ale oni zbyli mnie twierdzac ze nic nie dolega,mam go do tej pory i caly czas problem sie ponawia, w takim razie mam pytanie czy moze wiedza Panstwo co moze byc przyczyna takiego zachowania telefonu, no i wrazie czego koszt naprawy .

#12 szela_512

szela_512
  • 450 postów
  • SkądChoszczno , PL

Napisano 23 marca 2013 - 17:49

oddaj do Cortlandu a nie do regeneris. Było już trochę tematów o tym pseudo serwisie , u nich graniczy z cudem zakwalifikowanie iPhone'a na gwarancję.Co innego Cortland. Brat tydzień temu oddawał swojego 4S(cortland) na gwarancję (charczący głośnik od multimediów) i nie było żadnego problemu z wymianą na refuba :) A co do usterki to dziwna sprawa. Obstawiam coś z płytą główną , ewentualnie zepsuta bateria. Jeżeli bateria to koszt naprawy nie będzie jakiś astronomiczny ale jeżeli okaże się , że to coś z płytą główną-współczuję...;) Ale mimo wszystko spróbowałbym oddać do Cortlandu , miła obsługa i nigdy nie ma problemu z wymianą :)

#13 miniex

miniex
  • 3 postów

Napisano 23 marca 2013 - 18:52

Dziękuje za szybką odpowiedź, przepraszam ze tu napisałem o moim problemie, ale mam dość użalania sie z serwisem play i szukam porad i może ktos doradzi co do kwesti prawnych lub innych aby mi telefon naprawili w ramach gwarancji.

#14 Ilicz666

Ilicz666
  • 375 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 marca 2013 - 20:16

Jeśli telefon jest z Play to tylko Regeneris go będzie serwisowac. Wszystkie iphony z Play Orange oraz T-Mobile sa tam serwisowane. I niestety Cortland nie przyjmie ich do siebie na serwis.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych