Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac Pro 1,1 i Windows 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 okokok

okokok
  • 40 postów
  • SkądKłodzko, PL

Napisano 10 listopada 2012 - 17:18

Witam, Dostałem w szkole zadanie - postawienie na Macu Pro 1,1 (2x 2 rdzeniowy Intel Xeon, 2x 160 GB SATA, 1024 MB RAM-u), jakiegoś MAC OS-a i Windowsa (najlepiej 7). Do Maca dołączony jest Tiger, ale dostanę oryginalne płyty z SL. Wyczytałem że Windows 7 na tym Macu nie jest wspierany, ale według filmu z YT da się jakoś zainstalować sterowniki Boot Camp z płyty z SL. Dostanę pewnie też do niego jakieś RAM-y, więc ten SL nie będzie działał aż tak tragicznie. Pytanie tylko, czy po instalacji na nim SL i przepartycjonownaiu dysku przez Boot Camp, Boot Camp utworzy jakiś dysk ze sterownikami? Płyta z której będę instalował system to Update. Da się z niej zainstalować system całkowicie od zera, na nowym pustym dysku, na każdym Macu (to już sprawdzałem), ale według kogoś z tego forum, nie ma na niej sterowników. Już raz korzystałem z Boot Campa, i wcale nie zrobił żadnego dysku, ale ktoś z ##apple na FreeNode, podał mi link do artykułu na jakimś blogu, gdzie było opisane jak pobrać te sterowniki z FTP apple, edytując jakieś plisty i wyciągając z nich linki. Nie mogę tego teraz znaleźć. Ma ktoś może do tego linka, albo wie które plisty pobrać z FTP Apple i z nich wyciągać linki do sterów? Czy oprócz tego mogę wystąpić jakieś problemy? Np. WIndows 7 nie będzie bootował? I proszę, nie piszcie że to nie jest "supported", bo mojej szkoły nie stać na zakup co 2 lata Maca Pro z 12 rdzeniami itp. Musimy wykorzystać istniejący sprzęt. W szkole są nawet pracownie z Pentium III :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych