Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBP A1226 - nie ładuje - nie uruchamia się - świeci zielona dioda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 jendrek

jendrek
  • 2 postów
  • SkądST

Napisano 09 listopada 2012 - 14:40

Witam! Komp zaniemógł, użytkuję go tak rzadko, że nawet nie jestem w stanie stwierdzić kiedy:) Kilka dni temu jeszcze działał, bateria się wyładowała więc go zamknąłem i odstawiłem na miejsce, wczoraj podłączam ładowarkę i zamiast pomarańczowej diody pali się zielona. Oczywiście nie wiąże się to z ładowaniem, komp nie wstaje również bez baterii. Zaobserwowałem tylko tyle, że jak ściągnąłem tą gumkę z wtyczki ładowarki pod którą są diody, po włączeniu do prądu przez chwilę zielona dioda żarzy się a po chwili dopiero zapala się pełną mocą. Proszę o pomoc Pozdrawiam

#2 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 listopada 2012 - 15:18

Jaka znowu gumka na wtyczce ładowarki?!

#3 jendrek

jendrek
  • 2 postów
  • SkądST

Napisano 09 listopada 2012 - 15:44

Toto, póki tego nie ściągnąłem nie widziałem że dioda się żarzy.


[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/842/gumkar.jpg/]Dołączona grafika[/URL]

#4 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 09 listopada 2012 - 19:22

Sprawdź na innym zasilaczu. Nastepnie wyciągnij baterię na około godzinę i podłączn a samym zasilaczu. W momencie gdy to nie pomoże trzeba sprawdzić układ zasilania na płycie głownej.

#5 dair

dair
  • 67 postów
  • SkądGDSK

Napisano 15 lutego 2013 - 14:38

Avrika, czy jak układ zasilania padnie to trzeba wymieniać całą płytę czy tylko układ wystarczy? Ile może kosztować taka wymiana w serwisie? Dzięki za pomoc!

#6 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 15 lutego 2013 - 20:52

Avrika, czy jak układ zasilania padnie to trzeba wymieniać całą płytę czy tylko układ wystarczy? Ile może kosztować taka wymiana w serwisie? Dzięki za pomoc!


Oczywiście nie ma potrzeby wymieniać płyty. Wystarczy naprawić układ zasilania/ładowania, a w zasadzie elementy elektroniczne pracujące w tym układzie. Aby określić koszta trzeba zrobić diagnozę co dokładnie padło.

#7 michał1985

michał1985
  • 229 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 lutego 2013 - 21:03

Zasilacz masz oryginalny ? Na pewno 85 Watt ? Bo ten komputer wyładowany na 60W nie ruszy.

#8 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 15 lutego 2013 - 21:13

Zasilacz masz oryginalny ? Na pewno 85 Watt ? Bo ten komputer wyładowany na 60W nie ruszy.


Słuszna uwaga. Sprawdź to.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych