Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zastosowania iPada Mini przy "dużym iPadzie"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gregory2

Gregory2
  • 506 postów
  • SkądPruszcz Gdański, PL

Napisano 02 listopada 2012 - 23:47

Cześć, Mam zarówno iPada 3 jak i iPhone'a 4. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale jako że z natury jestem gadżeciarzem, strasznie ciągnie mnie do iPada Mini. Podoba mi się niemożebnie, no ale tak kupować żeby był, to trochę bez sensu. No i chciałem sie was spytać: jakie zastosowania u was znajdzie iPad Mini? Chodzi mi o takie, do których nie używacie dużego iPada. Wasze odpowiedzi może choć trochę uspokoją moje sumienie, ale możecie też potraktować to jako wątek seryjny, ot tak, żeby sobie pogadać. Z góry dzięki za pomoc :)

#2 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopada 2012 - 00:06

Na pewno będzie poręczniejszy i wygodniejszy do użytku poza domem, szybkiego transportu choćby w kieszeni marynarki czy bojówek. I raczej nic innego nie wniesie gdy ma się dużego iPada... WWW, maile, aplikacje wygodniejsze bedą na 10" zwykle... Jedynie, jak już pisałem, fruit ninja i temple run i pewnie parę innych gier lepiej się spisze na mniejszym ekranie :)

#3 xeo00

xeo00
  • 38 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 listopada 2012 - 00:23

Według mnie będzie idealny na wyjazdy. Jest lekki i mały, a to bardzo duża zaleta. Chodzenie ze zwykłym iPadem kilka godzin da się we znaki. Do podstawowych rzeczy jak poczta, www, mapy, FB sprawdzi się znakomicie.

#4 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 03 listopada 2012 - 00:47

Dla mnie nie będzie z niego użytku, chyba że kupisz, przypadnie ci do gustu to będziesz z niego b. często korzystał, w przeciwnym wypadku odłożysz go do pudełka. To po prostu alternatywa dla większego iPada. Ja swoją trójkę noszę wszędzie i zawsze i na pewno nie zamieniłbym na mniejszego. Czytanie - rewelka.

#5 corba

corba
  • 242 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 03 listopada 2012 - 01:05

Nie ma żadnego zastosowania. Duży iPad jest pod każdym względem lepszy i bardziej funkcjonalny.

#6 Marcindoogie

Marcindoogie
  • 3 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 listopada 2012 - 14:23

Ipad mini nie jest adresowany do posiadaczy dużego o Ipada. Apple uznaje ze mini jest dla ludzi którzy nie potrzebują dużego ale za to dość ciężkiego ipada z retiną. Zatem jak chcesz na sile wyszukiwać zastosowania to proszę bardzo: czytanie czy surfowanie w środkach komunikacji miejskiej gdzie stoisz a jedna ręka jest zajęta trzymaniem uchwytu. W każdym innym zastosowaniu "na siedząco" duży ipad jest bezkonkurencyjny i jakością obrazu bije minimalna na głowę. [

#7 Fifty-50

Fifty-50
  • 3 314 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 listopada 2012 - 21:08

Mini przy normalnym jest niepotrzebny, bo mniej wygodny (mniejszy i gorszy ekran), no chyba, że do kolekcji ;)

#8 2LM

2LM
  • 154 postów
  • SkądWroclaw, PL

Napisano 03 listopada 2012 - 21:23

Jakby można było z niego zadzwonić jeszcze ... Wtedy zamieniłbym iPada i iPhone'a na iPada mini - byłoby coś w rodzaju Samsunga Galaxy Note :)

#9 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 03 listopada 2012 - 21:59

Ja również używam iPada 3, z ciekawości byłem w iSpocie zobaczyć Mini. Po obcowaniu z retiną, wyświetlacz miniaka zwyczajnie kłuje w oczy pikselozą. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie. Człowiek się do dobrego szybko przyzwyczaja:-)

#10 brajtszwanc

brajtszwanc
  • 113 postów

Napisano 05 listopada 2012 - 10:49

Jedyny atut mini to lepsza mobilność, ale jak widzę te odblaskowe ekrany we wszystkich urządzeniach rzekomo stworzonych do użytkowania poza domem to mnie skręca, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Ipad Mini to gadżet jak dla mnie.

#11 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 listopada 2012 - 16:26

Albo jedno albo drugie, albo masz za dużo kasy i miejsca w szufladach.

#12 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 05 listopada 2012 - 16:29

Nie ma żadnego zastosowania. Duży iPad jest pod każdym względem lepszy i bardziej funkcjonalny.

Jak dla mnie iPad jest za duży i za ciężki. Równie dobrze MacBooka mogę sobie przenosić. Mini jest idealny na wyjazdy :)

Kup mini, daj sobie 2 tygodnie i sprzedaj to co zbędne. Nie słuchaj się porad w internecie bo ludzie przeważnie głupoty piszą. :razz:

#13 klopersss

klopersss
  • 733 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 05 listopada 2012 - 16:39

Ja posiadam dużego iPada 3 i kupuje miniaka ale z 3G tak ja tutaj koledzy już mówili, lepsza mobilość, dla mnie lepiej sprawdzi sie w szkole, naprawdę na coś takiego czekałem i nadal mamy 10h pracy, jednak brakuje mi strasznie retiny dlatego się lekko waham, jeżeli by była retina to nie miałbym sie nad czym zastanawiać.

#14 Attiss

Attiss
  • 594 postów

Napisano 05 listopada 2012 - 22:07

Ja posiadam dużego iPada 3 i kupuje miniaka ale z 3G tak ja tutaj koledzy już mówili, lepsza mobilość, dla mnie lepiej sprawdzi sie w szkole, naprawdę na coś takiego czekałem i nadal mamy 10h pracy, jednak brakuje mi strasznie retiny dlatego się lekko waham, jeżeli by była retina to nie miałbym sie nad czym zastanawiać.


Jak masz kasę to kupuj :)

#15 klopersss

klopersss
  • 733 postów
  • SkądKatowice, PL

Napisano 06 listopada 2012 - 19:17

no właśnie to kolejny aspekt przez który się waham ;)

#16 zakluk

zakluk
  • 8 postów

Napisano 06 listopada 2012 - 23:13

to może trzeba poczekać na mini z retiną?

#17 brajtszwanc

brajtszwanc
  • 113 postów

Napisano 07 listopada 2012 - 12:24

Mobilność niejedno ma imię. Można używać sprzętu w środach lokomocji miejskiej i w takich warunkach normalny Ipad jest ciut nieporęczny. Z drugiej stronie gdy można używać tabletu w bardziej komfortowym miejscu to wtedy Ipad 9,7" rządzi. Reasumując - co kto potrzebuje, ale i tak uważam że cena ipada mini jest wysoka i kupno mało opłacalne. Co do przewagi Retiny nad zwykłym wyświetlaczem to nie widziałem Ipada mini, ale mam w domu tablet 7" o rozdzielczości 1024x600 i czytanie na nim gazet czy książek jest dużo mniej wygodne niż na ipadzie3. Wyższa rozdzielczość daje o sobie znać, natomiast w przypadku gier nie ma to dla mnie dużego znaczenia na tak relatywnie małym, 9,7 calowym wyświetlaczu.

#18 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopada 2012 - 13:13

Czytałem sporo gazet na iPadzie 2 i nie miałem żadnego problemu więc z mini (którego mam zamiar kupić) też być nie powinno. Niektórzy za bardzo się podniecają Retiną. Jeśli podoba Ci sie mini - bierz ;)

#19 mar99

mar99
  • 829 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 listopada 2012 - 13:19

Ja miałem najpierw iPada 1, później trochę przygody z iPadem 3. Wczoraj bawiłem się Mini, a obok były normalne iPady i zdecydowałem się na zakup Mini, ale z 3G. Super mobilny wydaje się być ten maluch. Lekki, mały, działa szybko, ekran lepszy niż w iPadzie 1/2. Retina to nie jest, ale naprawdę nie wygląda źle. Mam iP5, wcześniej miałem iP4, także z Retiną obcuję codziennie, a jednak Mini nie razi pikselami. Po 10 minutach zabawy Mini, wziąłem obok leżącą Trójkę i wydała się strasznie duża i ciężka, więc Mini do moich potrzeb sprawdzi się mam nadzieję idealnie :)

#20 brajtszwanc

brajtszwanc
  • 113 postów

Napisano 07 listopada 2012 - 14:21

Jeśli mini to tylko z 3G, żeby osiągnąć 100% dostęp do netu. Rozmiar i waga się liczy, jak widzę ludzi taszczących ze sobą laptopy o przekątnej >15" to im szczerze współczuję :) Ipad mini z 3G na pokładzie to w tej chwili idealne rozwiązanie mobilne dla środowiska iOS.

#21 bacaaa

bacaaa
  • 392 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 listopada 2012 - 14:31

Ja bym robił na mini wszystko co teraz na ipadzie 1 - mniejszy, lżejszy, z dobrym aparatem. Łatwiej się trzyma, łatwiej pstryknąć fotkę, łatwiej schować. Jak dla mnie ipad mini w wersji z 3g jest idealny.

#22 aramil

aramil
  • 145 postów
  • SkądŁódź, Poland

Napisano 08 listopada 2012 - 22:55

Moim zdaniem mini w takim zestawieniu jaki podajesz jest nie przydatny. Zastanawiają mnie wasz wypowiedzi dotyczące podróżowanie tramwajem czy autobusem, czy spędzacie tam tak dużo czasu, że musicie stale przeglądać sieć czy czytać coś. Ja w drodze do pracy czy szkoły wole wpiąć słuchawki w iPhone i słuchać muzyki uważając na dziury czy kałuże. Tak więc tu mnie mobilność nie przekonuje. Drugi argument to waga no fakt mam iPada 2 jak wszyscy wiemy waży ok 12 kg z pokrowcem 20 więc fakt ciąży strasznie w plecaku. Litości mój kodeks cywilny jest dwa razy cięższy od iPada, waga zerowa wystarczą dwie książki w plecaku i obecność iPada nie robi żadnego wrażenia. Podsumowując gdybym nie miał tabletu zastanawiałbym się na iPadem mini, ale jedynym argumentem za byłaby cena.

#23 Gregory2

Gregory2
  • 506 postów
  • SkądPruszcz Gdański, PL

Napisano 08 listopada 2012 - 23:37

Zdecydowałem się na ciut inną koncepcję: iPada mini narazie kupować nie będę. W najbliższym czasie (do grudnia) kupię za to większy tablet (11,6") z Windowsem 8 (błagam, nie bijcie!). Chciałbym sprawdzić, czy Microsoftowi w końcu udało się nowym systemem pod względem funkcjonalności przybliżyć Tablety do PC. Jeżeli mi się spodoba, zostawię go sobie jako narzędzie pracy, sprzedam iPada 3 i kupię Miniaka jako tablet mobilny (bo jednak ten z Windowsem 8 będzie pewnie strasznym klocem). Kto wie, może do tego czasu Apple zaprezentuje Mini z retiną? Bo "zwykły" ekran, biorąc pod uwagę że na codzień korzystam z iP4 i iPada 3, jednak trochę kłuje w oczy...

#24 Balin0

Balin0
  • 1 448 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 listopada 2012 - 14:44

Bawiłem się dzisiaj czarnym, wystawionym w Saturnie. Urządzenie jest rewelacyjne. Dzięki zwężonej po bokach ramce znacznie zyskał na mobilności. Na co dzień używam iPhone'a 4S i o ile PPI w iPadzie 2 mi naprawdę bardzo przeszkadzało, to w miniaku nie widziałem większej różnicy w porównaniu z retiną. Rozmiar ekranu jest w sam raz do szybkiego przejrzenia Internetu, czy przeczytania kilku rozdziałów książki w miejscu publicznym. Dzięki zredukowanym rozmiarom znacznie lepiej sprawdzi się jako nawigacja w samochodzie, bo nie zasłoni połowy przedniej szyby. Teraz używam do tego iPhone'a, ale jego ekran jest do tego odrobinę za mały. Moim zdaniem jeśli iPad ma służyć do rozrywki, a jego właściciel dużo podróżuje, miniak sprawdzi się lepiej od klasycznego iPada. 10" jest za to wygodniejsze przy dłuższej pracy i kanapowej rozrywce. Zaraz po prezentacji myślałem, że poczekam aż mini dostanie retinę, ale teraz już wiem, że jest w nim zbędna.

#25 Wojtasio

Wojtasio
  • 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 listopada 2012 - 20:26

Otóż to ! Dla mnie osobiście iPad 2 jest super, ale jako nawigacja sprawdza się tylko w T4. W golfie niestety zasłania całą prawą część szyby. Mobilnie jakoś nie przeszkadza mi ani ciężar, ani rozmiar. Dlatego wybrałem mini, bo pozwoli mi na internet, fejsa, pocztę i gry a do tego będę miał nawi w osobówce




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych