Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Linksys router WiFi padł?


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 ainaval

ainaval
  • 272 posts
  • SkądWarszawa

Posted 05 December 2005 - 19:46

Ah, ale jestem zły. Sytuacja wygląda tak - robiłem porządki w pokoju, zmieniałem przedłużacze i po tych zabiegach... No po prostu zanikł mi internet bezprzewodowy. Z kabla wszytko jest OK, kontrolka na linksysie mruga, do routera bezprzewodowo mogę się zalogować, mogę zmieniać mu ustawienia, w kablu, którym doprowadzam sieć do poru WAN internet także jest (sprawdzone rożnymi kablami)... No po prostu jakby w samym routerze od portu WAN internet nie chciał się "rozsiewać" bezprzewodowo. Robiłem reset przez odlączenie zasilania i twardy, po którym musiałem go jeszcze raz skonfigurować. Wina nie jest po stronie komputera, bo problem dotyczy dwóch laptopów. Dochodzę do wniosku, że coś spieprzyło się w czasie przełączania przedłużaczy i czeka mnie zakup nowego routera... Any ideas?

#2 reeye

reeye

  • 1506 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 05 December 2005 - 19:48

Taką operację jak wykręcić/wkręcić antene zrobiłeś? To co piszesz "porządki" wskazuje na uszkodzenie mechaniczne. rozumiem, że "WLAN" się świeci

#3 ainaval

ainaval
  • 272 posts
  • SkądWarszawa

Posted 05 December 2005 - 20:03

WLAN się świeci. Anteny obie podokręcałem. Zresztą, jak wspomiałem - sieć bezprzewodowa jest i dostęp bezprzewodowy do routera też. Nie ma internetu.

#4 reeye

reeye

  • 1506 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 05 December 2005 - 20:22

Robiłem reset przez odlączenie zasilania i twardy, po którym musiałem go jeszcze raz skonfigurować.


sieć bezprzewodowa jest i dostęp bezprzewodowy do routera też.


czyli nic nie padlo tylko jest zle skonfigurowany?

#5 ainaval

ainaval
  • 272 posts
  • SkądWarszawa

Posted 05 December 2005 - 22:27

No właśnie jest skonfigurowany niby poprawnie, wszystkie ustawienia sprawdziłem, po resecie ustawiłem na nowo i nie ma internetu.
Wszystko z osobna niby jest ok, ale w sumie netu nie ma. I nie wiem jaka jest przyczyna...
Jakieś spięcie i coś strzelilo...?
A może port WAN tak naprawdę nie działa...?

[ Dodano: 2005-12-05, 22:34 ]
PS. Co więcej, w Network Status, kiedy włączam AirPort i jestem w swojej sieci, opis AirPort mam taki, że mam internet via taka-a-taka sieć. :roll:

#6 Tomasz Nowicki

Tomasz Nowicki
  • 79 posts
  • SkądBarlinek

Posted 06 December 2005 - 07:06

Mam ten sam problem - bedziemy musieli chyba na gwarancje go oddac. Zasrany Linksys. Mam jeszcze jeden router firmy PLANET, podpinasz i jazda z netem. Pocina jak glopi a linksys zastanawia sie co ma zrobic. wrrrrrrrrr Tomek

#7 reeye

reeye

  • 1506 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 06 December 2005 - 13:07

Z kabla wszytko jest OK


Zresztą, jak wspomiałem - sieć bezprzewodowa jest i dostęp bezprzewodowy do routera też.


A może port WAN tak naprawdę nie działa...?


Możliwe by to było ale na LAN *RJ45 masz net :)

#8 ainaval

ainaval
  • 272 posts
  • SkądWarszawa

Posted 06 December 2005 - 19:48

Mam ten sam problem - bedziemy musieli chyba na gwarancje go oddac. Zasrany Linksys. Mam jeszcze jeden router firmy PLANET, podpinasz i jazda z netem. Pocina jak glopi a linksys zastanawia sie co ma zrobic.


wrrrrrrrrr

Tomek


Eh, mój ma już prawie dwa lata, akupiony był na allegro...

[ Dodano: 2005-12-06, 19:49 ]

Możliwe by to było ale na LAN *RJ45 masz net


Mam na mysli "niedziałanie" portu WAN w routerze... Niby diodka się pali, ale... co z tego :cry:

[ Dodano: 2005-12-06, 19:52 ]
Aha - sieć po kablu nie idzie przez ten router, router obsługuje tylko WLAN. Kabel idzie ze switcha dostarczonego przez providera.

#9 reeye

reeye

  • 1506 posts
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Posted 06 December 2005 - 20:00

Ale czy jak się podłączysz przez LAN ( kablem ) to masz internet na komputerze czy nie?

Z kabla wszytko jest OK



[ Dodano: 2005-12-06, 20:02 ]
Ok a możesz sprawdzić czy jak sie kablem podłączysz przez router to czy będzie działać?

#10 ainaval

ainaval
  • 272 posts
  • SkądWarszawa

Posted 06 December 2005 - 20:35

Ale czy jak się podłączysz przez LAN ( kablem ) to masz internet na komputerze czy nie?

Tak. Ale pomijam router.

Ok a możesz sprawdzić czy jak sie kablem podłączysz przez router to czy będzie działać?

OK, postaram się to sprawdzić - dobry trop, dzięki :)

Czekam na kogoś z obsługi swojej sieci osiedlowej. Chcę, żeby wzięli to i gruntownie przetestowali, sprawdzili...

[ Dodano: 2005-12-07, 14:05 ]

Ok a możesz sprawdzić czy jak sie kablem podłączysz przez router to czy będzie działać?


Sprawdziłem i po kablu przez router działa, a po WiFi nie działa.
No do diabła! Czyli padło "tylko" WiFi...
OK 15stej spodziewam się techników, moxe wezmą i naprawią...?

[ Dodano: 2005-12-07, 17:36 ]
No i po sprawie!

Technicy byli, podziałali bioprądami i działa!

A poważnie, to bylo tak, że kiedy chciałem im pokazać co nie działa, zadziałało.
Typowy objaw - jak coś nie działa, wzywasz spec - przy nim działa :) Odpukać oby już tak zostało!

#11 Tomasz Nowicki

Tomasz Nowicki
  • 79 posts
  • SkądBarlinek

Posted 15 December 2005 - 09:38

Mam rozwiazanie. Po wyslaniu Linksysa do servisu okazalo sie ze z nim wsio ok. Okazalo sie ze mam za duze wachania w sieci elektrycznej i go wywala. Zakupilem UPS-a bo listwa nie wystarcza i sluchajcie routerek az sie "goracy robi" - dziala jak na razie super. Polecam rozwiazanie

[ Dodano: 2005-12-15, 09:43 ]
Ainaval przetestuj ta metode i daj znac!!!




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users