Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac'i w IKEA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 01 września 2007 - 13:18

Ostatnio dostałem katalog IKEA i dostrzegłem że większość komputerów, jakie są na zdjęciach to właśnie Mac'i - MacBook, PowerMac, iMac ... cała gama!

Załączam skany kilku stron:
Mac1
Mac2
Mac3
Mac4



Miło, nie sądzicie?

#2 marcin_pixie

marcin_pixie
  • 74 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 września 2007 - 13:23

W reklamach TPsy (o ironio!) też są MBPro...

#3 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 01 września 2007 - 13:27

W wiekszosci meblarskich katalogow sa maczki. Powod? wygladaja slicznie w porownaniu z przecietnym blaszakiem.

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 września 2007 - 13:33

jw. - ostatnio przeglądałem parę katalogów meblarskich i znalazłem dosyć sporo maków (głównie booki albo stare iMaki, jakos nie zobaczyłem nigdzie nowszych iMaków) a powód oczywisty ;]

#5 mexodio

mexodio
  • 31 postów
  • SkądOlecko, Siejnik Street

Napisano 01 września 2007 - 13:45

Dostałem katalog Black Red White, były w nim stare iMaci i wczesne PowerMaci G4...

#6 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 września 2007 - 13:46

IKEA i Jysk od lat leca glownie Makami w katalogach.. Na pudelkach z produktami Emteca czesto sa Maki na zdjeciach.

#7 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 01 września 2007 - 13:56

To że Mac'i tam są, bo ich design jest niesamowicie atrakcyjny, to oczywiste. Tak się tylko zastanawiam, czy Apple ma z nimi jakieś umowy. W sumie w katalogu IKEI, praktycznie nie widać nigdzie logo Apple, więc sądzę, że Steve nie zarabia na tym ani grosza. Co sądzicie?

#8 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 01 września 2007 - 14:30

Na pewno jeśli nie ma wyeksponowanego jabłuszka. Chyba, że weźmiemy pod uwagę kogoś, komu spodoba się komputer w katalogu IKEA, a następnie go kupi. Wtedy Apple ma reklamę za darmo ;).

#9 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 01 września 2007 - 14:33

Jakiś czas temu Ikea udostępniała program do projektowania kuchni i działał tylko na windzie.

#10 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 01 września 2007 - 14:56

Firmy umieszczają maki w reklamach tylko ze względu na to, że są ładne. Nie ma żadnych umów z Apple. Apple nie może podać żadnej firmy do sądu, nawet jeśli pojawi się tam logo, ponieważ produkty są ogólnie dostępne na rynku.

#11 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 01 września 2007 - 15:32

IKEA i Jysk od lat leca glownie Makami w katalogach..
Na pudelkach z produktami Emteca czesto sa Maki na zdjeciach.


nie zgodze sie w ostatnich chyba dwóch jakie dostałem było widać desktopy HP .... :wink:

#12 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 września 2007 - 15:44

Prawie w każdej reklamie z meblami na biurkach stoją maki, jeszcze niedawno w katalogu był iMak G3 - mój kolega powiedział że strasznie nowoczesny, ponadczasowy i w ogóle :D Jak mu powiedziałem że to komp sprzed 7 lat to miał niezłego zonka mam reklamę neostrady, na blacie leży mbpro a koleś wyciągniętą ręką zatrzymuje wirusy, do kompa trafiają tylko czyste informacje... pod spodem info że do każdego zamówienia dodają bezpłatny ArcaVir System Protection na winde

#13 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 01 września 2007 - 17:56

Na pewno jeśli nie ma wyeksponowanego jabłuszka. Chyba, że weźmiemy pod uwagę kogoś, komu spodoba się komputer w katalogu IKEA, a następnie go kupi. Wtedy Apple ma reklamę za darmo ;).


Równie dobrze może być dokładnie odwrotnie. Pojawiają sie jak widzisz na forch makowych teksty typu "Maki w IKEA" i być może jakiś mebelek pod japco sie kupi.

#14 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 września 2007 - 17:57

nie zgodze sie w ostatnich chyba dwóch jakie dostałem było widać desktopy HP .... :wink:


Ale w czym ostatnich: katalogach czy opakowaniach?

#15 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 01 września 2007 - 18:53

Ale w czym ostatnich: katalogach czy opakowaniach?


Katalogach

#16 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 01 września 2007 - 19:04

heh panowie jak dzieci się zachowujecie się, mac w katalogu do już powód do podniety? nie długo będziecie się masturbować się na widok maców, a wasze kobiety zastąpicie komputerami ------->pamiętajcie to tylko zwykły komputer!
  • michau lubi to

#17 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 01 września 2007 - 19:40

Taka refleksja, a jednocześnie krótki apel, zainspirowane postami takimi jak ten iBartka oraz innych poskramiaczy głupoty w dziale Think Different - na większości innych for, jakie znam, funkcjonuje jeden zbiorczy temat o pierdołach - nota bene chyba najbardziej na całym forum popularny - gdzie pisze się zarówno o tym, gdzie i kiedy ktoś zobaczył coś ciekawego, jak i o tym, co jadł na śniadanie oraz jaka u niego pogoda, a także jaka szkoła starożytnej filozofii jest mu najbliższa. Tutaj zamiast jednego wątku mamy cały dział, tak więc ze względu na jego specyfikę może co poniektórzy użytkownicy przestaną pisać posty kwestionujące istnienie tego czy innego wątku [czasem rzucając ironicznym komentarzem, innym razem po prostu chamską odzywką], tylko po prostu mają trochę więcej luzu i dystansu do tego, co dzieje się w dziale Think Different :) To takie kilka słów od szarego usera z krótkim stażem, którego od czasu do czasu nachodzą pewne przemyślenia ;)
  • arsaghar lubi to

#18 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 01 września 2007 - 20:00

Jeśli idzie o Maki w reklamach, to IMO powód jest o wiele bardziej banalny - po prostu większość grafików i spora część fotografów pracuje na Macintoshach, więc jak trzeba wsadzić w reklamę jakąś myszę, klawiaturę, komputer czy inne takie - a zdjęć nie ma akurat pod ręką... to grafik cyka parę fotek swojego stanowiska pracy i szlus :"P

#19 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 września 2007 - 20:23

Swoją drogą, w ikei jest jakiś stojak pod lap-topa, na którym leży sobie jabłek. Jak byłem w gdanskiej ikei na takim samym stojaczku widzialem HP-ka. A raczej jego zgliszcza. Może to sprawka ktoregos z makowych zapalencow zbeszczescil biedaka za niezgodnosc ze zdjeciami katalogowymi? :P

#20 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 01 września 2007 - 22:20

Swoją drogą, w ikei jest jakiś stojak pod lap-topa, na którym leży sobie jabłek. Jak byłem w gdanskiej ikei na takim samym stojaczku widzialem HP-ka. A raczej jego zgliszcza. Może to sprawka ktoregos z makowych zapalencow zbeszczescil biedaka za niezgodnosc ze zdjeciami katalogowymi? :P


Hahaha...
Zostało mi jescze kilka naklejek Apple (te białe jabłka) i następnym razem jak pojade do IKEA, to na beszczela przykleję na jakąś atrapę HP czy innego cuda ;)

#21 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 01 września 2007 - 22:57

Ja tak już ,,podrasowałem" jeszcze mojego Fujitsu. Śliczne białe jabco z tyłu i kilka komiksów Raczkowskiego. Komputer osobisty ;)

#22 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 02 września 2007 - 13:04

Swoją drogą, w ikei jest jakiś stojak pod lap-topa, na którym leży sobie jabłek. Jak byłem w gdanskiej ikei na takim samym stojaczku widzialem HP-ka. A raczej jego zgliszcza. Może to sprawka ktoregos z makowych zapalencow zbeszczescil biedaka za niezgodnosc ze zdjeciami katalogowymi? :P


http://www.ikea.com/...oducts/10086654
To jest reklamowane z Macbookiem Pro

#23 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 02 września 2007 - 14:25

Dzisiaj widziałem bilboard z reklamą internetu Multimedia. Tutaj wykorzystali makmyszkę.

#24 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 02 września 2007 - 14:56

niedawno w katalogu był iMak G3 - mój kolega powiedział że strasznie nowoczesny, ponadczasowy i w ogóle :D Jak mu powiedziałem że to komp sprzed 7 lat to miał niezłego zonka

Myślę, że bardziej by się zdziwił gdybyś*powiedział, że był sprzed 9 lat, w końcu g3 wyszły w 1998r. ;)

#25 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 września 2007 - 15:13

no tak ale następna generacja z "wciągarką" czy "wsysarką" płyt jest sprzed 7 :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych