Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ipod z wlasnymi folderami z muzyka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ipawble

ipawble
  • 2 postów

Napisano 04 grudnia 2005 - 22:28

no wiec jak wiekszoc zaczynam od pytania: jak zrobic zeby ipod pokazywal mi moje foldery z muzyka a nie tak jak on sobie dzili cala moja muzyka na 100 folderow np 50 cent z 4 innymi folderami bo ma featuring... ja chce skopiowac moje foldery bo mam uporzadkowana muzyke a w ten sposob ze wchodze w folder z 50 centem i tam mam wszystko jak na komputerze... a w i podzie zaraz mi rozdziela na 50 cent feat snoop i jedna piosenka 50 cent feat eminem i jenda piosenka w... to jest glupie ale nie wiem jak zrobic inaczej... Wiec jak wiekszosc tutaj prosze serdecznie o pomoc kogos z wiekszym doswiadczeniem...

#2 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 05 grudnia 2005 - 00:52

http://rtfm.bsdzine.org/

#3 ipawble

ipawble
  • 2 postów

Napisano 05 grudnia 2005 - 01:12

no dobra zaczne raz jeszcze :) Czy jest ktos w stanie mi podpowiedziec co trzeba zrobic zeby przy kopiowaniu muzyki do Itunes library moje foldery z muzyka zostaly skopowane jak ma na kompie... Che zeby tak byla muzyka podzielona w moj sposob bym mogl potem skopiowac to na mojego ipoda i przegladac ja jak na kompie

#4 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 05 grudnia 2005 - 05:31

Mam iPod'a od ponad roku i poddałem się i pozwoliłem mu umieszczać pliki muzyczne tak jak on chce, bo robi to nawet całkiem logicznie w przypadku opcji "keep iTunes music folder organised". Tworzy wtedy foldery z nazwami wykonawcy, a w nich foldery z płytami. Aby uniknąć tysiąca folderów typu Viola Vilas feat. 50 Centów trzeba te "feat. 50 Cent" przenieść z wykonawcy do tytułu piosenki. Polecam też włączenie opcji pozwalającej trzymanie składanek w osobnym folderze Compilations.
I na przyszłość najpierw proponuję poczytać sobie http://www.ilounge.com/
Pozdrawiam serdecznie,
Borys

#5 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 05 grudnia 2005 - 10:13

itunes uzywa do sortowania tagow a nie nazwy pliku - ipod tez. przychylam sie do wiec rady kolegi - zdecyduj sie na opcje " keep iTunes music folder organised". to bardzo wygodne. jezeli chcesz zmienic ulozenie wystarczy zmienic tagi. zaznacz wszystkie utwory z plyty nacisnij "command+i" wpisz co trzeba i juz. mozna w ten sposob bardzo szybko zrobic sobie na dysku idealny wrecz porzadek. mozna tez wszystko zdrowo pomieszac jezeli nie masz odpowiednio potagowanych mp3-jek (z p2p np.) wiec najpierw upewnij sie ze wiesz co robisz :)

#6 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 grudnia 2005 - 10:41

Porównaj sobie to co widzisz w iTnes z folderem HD/"użytkownik"/music/iTunes... Zmieniając nazwy albumow i wykonawców automatycznie przerzucasz kawałki i tworzysz foldery i podfoldery. Jak rozpracujesz ten schemat to może się okazać że da się załadować do iPoda tak jak chcesz. Ale równie dobrze może się okazać że się nie da... :mrgreen:

#7 wizel

wizel
  • 1 postów

Napisano 05 kwietnia 2006 - 18:11

Witam, tak przeczytalem sobie watek, i mam tylko jedno pytanie... Otoz bartosz pisze, ze aby zmienic tagi "wystarczy" wcisnac "command+i"... Co tzn.? Jaki command+i, co to za klawisze? Moze to glupie pytanie ale uprzejmie prosze o wytlumaczenie... :)

#8 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 05 kwietnia 2006 - 18:15

Moze to glupie pytanie ale uprzejmie prosze o wytlumaczenie...


comand to taki klawisz z jabłuszkiem obok spacji a "i" to jest ... i

Ale dostrzegam że używasz winzgrozy wiec prawdopodobnie w menu kontekstowym twojego systemu- czyli menu rozwijane za pomocą drugiego klawisza myszy- jest coś takiego jak.... "właściwości" czy jakoś tak.

aaa w "okienku" comand to taki klawisz z symbolem okienka :) tylko działa trochę inaczej niż w Applach :)
Na tym zdjęciu jest przykład obu symboli i jabłka i okienka :twisted:
Dołączona grafika

#9 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 kwietnia 2006 - 18:55

Oczywiście w Twoim iTunes nie ma Właściwości, bo nie ma polkiego iTunes :) Jest za to Get Info lub Ctrl + i. Jednak polecam - jak przedmówcy - darowanie sobie katalogów i zaczęcie uzupełniania Tagów. W ten sposób potem wybierzesz muzykę wg. wykonawcy, albumu, kawałka, roku wydania, autora, kompozytora, itd., itp.

#10 wspeed

wspeed
  • 52 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 kwietnia 2006 - 20:16

ja też polecam używanie tagów i co jest o wiele ciekawsze to to żźe dzięki informacjom w nich zawartych można układać sobie smartlisty które moim zdaniem są świetnym wynalazkiem w itunes




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych