Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zalany iPhone 4G - wciąż działa ale...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Config

Config
  • 10 postów

Napisano 01 października 2012 - 15:05

Witam tak jak w temacie. Wczoraj wieczorem wpadł mi do wanny iphone na 2 sekundy, po tym wyleciałem z wanny jak kretyn, rozpalilem ogień w kominku zdjąłem obudowe i wysuszylem telefon. Telefon włącza sie tylko przy podpieciu do ladowania, ale bateria nie trzyma po odpieciu z zasilania pada od razu, aha i co wazne gdy jest podpiety do ladowania co jakis czas się wyłącza i włącza przez co nie mogego odtworzyc. Patrzyłem co sie stało prócz baterii, więc nie słychać dźwięku, nie wyszukuje sieci komórkowej, a przycisk do włączania wi-fi jest wyłączony i nie reaguje - to tyle. I teraz tak czy telefon będzie żył i co zrobić by naprawić problemy wyżej wymienione, serwis? Czy domowe sposoby pomogą. Zanim co kolwiek zrobię PODOBNO warto włożyć do ryżu.

#2 dudek564

dudek564
  • 295 postów

Napisano 01 października 2012 - 16:43

Trzeba było do mikrofalówki a nie bawić się w rozpalanie kominka... Z ryżem miałeś racje, powinieneś to zrobić od razu. Na przyszłość jak wpadnie Ci sprzęt do wody to go nie włączaj tylko go wyłącz i wyciągnij baterie jak to możliwe. Jak nie ma w pobliżu serwisu, nasyp na gazetę (czarno białą) ryżu i zawiń na 2-3 dni. Po pewnym czasie i tak będą skutki uboczne, pojawi się korozja. Jak masz pojęcie to pomoże Ci, woda destylowana i wanna ultradźwiękowa

#3 Config

Config
  • 10 postów

Napisano 01 października 2012 - 17:06

Planuje zrobić w następujący sposób, sprzedać 3GS a 4 oddać do serwisu autoryzowanego - tylko czy to pomoże? Co mam na myśli - czy z usterkami które opisałem serwis sobie poradzi? To jest do zrobienia? Pózniej odczuje jakieś problemy z iphone? Warto iść do autoryzowanego dealera Apple mianowicie iPlanet czy unikać tego typu?

#4 dudek564

dudek564
  • 295 postów

Napisano 01 października 2012 - 18:14

nie wiem jak z serwisami . Jest temat na forum z serwisami które unikać a które warto odwiedzić. Jeśli działa to powinni go odratować , później będą skutki nieodwracalne. Na twoim miejscu jutro bym go wysłał i zapłacił nawet 200zł za mycie w wanience, bo później to tylko będzie Ci służył jako ozdoba.

#5 Pat Radomski

Pat Radomski
  • 701 postów
  • SkądKalisz

Napisano 01 października 2012 - 21:49

Ja bym wymienił go na nowego iPhone'a (za dopłatą) w jakimś serwisie :)

#6 Ilicz666

Ilicz666
  • 375 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 października 2012 - 21:59

Za 900zł w iMad.pl wymienia go na "nowy" model czyli Refurbished wraz z gwarancja 90dni:)

#7 dudek564

dudek564
  • 295 postów

Napisano 02 października 2012 - 07:10

po co wymieniać skoro mycie może załatwić sprawę?

#8 Config

Config
  • 10 postów

Napisano 02 października 2012 - 13:23

Planuje oddać go do autoryzowanego serwisu Apple, powinni go naprawić - nie jest tak zle telefon sie włącza :D ewentualnie sprzedać 3GS a 4 wymienić z dopłata 900 na "nowego".

#9 Config

Config
  • 10 postów

Napisano 02 października 2012 - 15:34

Myślę o wymianie na nowy fabrycznie sprzęt za 900 zł w [url=http://www.smartserwis.net]Start - www.smartserwis.net[/url] bo w tym i Mad oni dają po naprawie. Co o tym myślicie?

#10 ochman

ochman
  • 21 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 09 października 2012 - 21:13

Myślę o wymianie na nowy fabrycznie sprzęt za 900 zł w Start - www.smartserwis.net bo w tym i Mad oni dają po naprawie. Co o tym myślicie?


Znam ich bo współpracujemy od początku ich istnienia, możesz im spokojnie zaufać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych