Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook pro 13" nie wykrywa dysku SSD Samsung 128GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafixx

rafixx
  • 29 postów

Napisano 24 sierpnia 2012 - 09:27

Witam Obecnie mam zainstalowany system Leopard Snow na uszkodzonym dysku twardym , który jak sie odpali to strasznie wolno chodzi i non-stop pokazuję się wskaźnik zajętości systemu - diagnoza wstępna 99% padnięty dysk. Kupiłem dysk SSD 128GB Samsunga podłączyłem do komputera i niestety nie zostaje rozpoznany , wkładam płytę bootowalną z LS , wchodzę w narzędzia dyskowe i pokazuje się tylko napęd CD/DVD , dysku dalej nie ma. Nie wiem czy ma to znaczenie że wkładam płytę bootowalną z LS , może jakbym miał płytę bootowalną ML to system by rozpoznał dysk, wczesniej miałem zainstalowanego ML niestety nie zdążyłem zgrać na pendriva.

#2 rafixx

rafixx
  • 29 postów

Napisano 27 sierpnia 2012 - 07:37

Byłem w sklepie gdzie kupiłem dysk, myslałem że może z dyskiem jest coś nie tak, ale oczywiście pod windowsem wszystko jest ok - u mnie dalej komputer dysku nie wykrywa. Jeszcze tylko została mi próba aktualizacji dysku... jeżeli to nie pomoże to już wszystkie pomysły mi się wyczerpały...

#3 Sebol

Sebol
  • 501 postów

Napisano 27 sierpnia 2012 - 10:42

podłącz go przez przejściówkę USB i sformatuj przez LS tak, żebyś miał dwie partycje - były jakieś problemy, że po utworzeniu dwóch partycji instalator zaczynał widzieć dysk. Po instalacji będziesz mógł zlepić dysk w jedną partycję

#4 rafixx

rafixx
  • 29 postów

Napisano 27 sierpnia 2012 - 20:56

Zrobiłem tak jak napisałeś , sformatowałem dysk przez USB , zrobiłem dwie partycję i dalej nic ... komputer nie widzi dysku..:( Czy jest wogóle taka możliwość żeby mój komputer nie obsługiwał dysku SSD (macbook pro 13" 2009 late) ?

#5 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 28 sierpnia 2012 - 09:37

Nie ma takiej możliwość żeby nie obsługiwał dysku SSD. Jest to bardzo dziwne, podejrzewam że najlepiej skonsultować się z jakimś serwisem Mac. ew jak masz możliwość zwróć dysk i spróbuj na innym modelu.

#6 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 sierpnia 2012 - 10:33

Najłatwiej jak się z kimś skontaktujesz - nie wiemy skąd jesteś. Dysk wkładasz jak mniemam w miejsce starego HDD? Dysk po USB widziany jest w OSX?

#7 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 28 sierpnia 2012 - 10:51

To są efekty wyroku sądu :D Apple nie współpracuje już ze Samsungiem. MSPANC.

#8 Wesoł

Wesoł
  • 988 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 sierpnia 2012 - 12:09

U mnie wystarczył format dysku przed montażem i wszystko było później ok...

Druga metoda:
Samsung SSD Install - Macintosh Laptop - YouTube

#9 rafixx

rafixx
  • 29 postów

Napisano 28 sierpnia 2012 - 13:23

Dyska podpięty w miejsce starego HDD nie jest widoczny dla komputera (stary dysk HDD rozpoznawany jest bez problemu) , podłączając dysk SDD do USB jest wszystko ok , można go formatowac i tworzyć partycję. Tak własnie jeszcze wczoraj sprobowałem sformatować dysk i podzielic na dwie partycję przez port USB , następnie podpiąłem pod złącze SATA - dysk w dalszym ciągu jest nierozpoznawalny (już mi ręce opadają w tej walce z SSD) Odwiedziłem dzisiaj Cortland we Wrocławiu , opisałem swoje przygody z dyskiem , próbowali na miejscu mi pomóc i niestety nie wiadomo co jest grane. Komputer zostawiłem i będzie wysłany do Poznania na dokładniejsze oględziny... Jak tylko coś będę wiedział dam znać.

#10 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 sierpnia 2012 - 13:31

Dyska podpięty w miejsce starego HDD nie jest widoczny dla komputera (stary dysk HDD rozpoznawany jest bez problemu) , podłączając dysk SDD do USB jest wszystko ok , można go formatowac i tworzyć partycję. Tak własnie jeszcze wczoraj sprobowałem sformatować dysk i podzielic na dwie partycję przez port USB , następnie podpiąłem pod złącze SATA - dysk w dalszym ciągu jest nierozpoznawalny (już mi ręce opadają w tej walce z SSD) Odwiedziłem dzisiaj Cortland we Wrocławiu , opisałem swoje przygody z dyskiem , próbowali na miejscu mi pomóc i niestety nie wiadomo co jest grane. Komputer zostawiłem i będzie wysłany do Poznania na dokładniejsze oględziny... Jak tylko coś będę wiedział dam znać.

Jak jesteś z Wrocka, to szkoda, że do mnie nie wpadłeś, byśmy bardziej kreatywnie powalczyli.

#11 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 28 sierpnia 2012 - 13:33

A SATA 3 przypadkiem nie jest powodem tych problemów?

#12 rafixx

rafixx
  • 29 postów

Napisano 28 sierpnia 2012 - 14:09

Już sam nie wiem , inni którzy montowali te dyski nie mieli takich problemów, a też mieli złącze SATA III. Zresztą SATA III jest kompatybilna z SATA II - przynajmniej powinna być ...

#13 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 sierpnia 2012 - 15:58

Już sam nie wiem , inni którzy montowali te dyski nie mieli takich problemów, a też mieli złącze SATA III. Zresztą SATA III jest kompatybilna z SATA II - przynajmniej powinna być ...

Jest kompatybilne.

#14 Pietrenka

Pietrenka
  • 113 postów
  • SkądMalbork

Napisano 28 sierpnia 2012 - 17:08

Panowie ja kupiłem dysk SSD samsunga nowiutki odpakowałem , podłączyłem i w narzędziach dysku go sformatowałem i tyle dysk działa po dziś dzień więc dopatrywałbym się tu nie problemu macbooka tylko samego dysku

#15 rafixx

rafixx
  • 29 postów

Napisano 03 września 2012 - 20:13

Witam i od razu odświeżam temat z dyskiem SSD. A więc komputer odebrałem z serwisu i diagnoza padła na uszkodzony kabel do połączenia twardego dysku. Dzisiaj otrzymałem przewód i dalej z tym dyskiem walczę (dysk juz jest widoczny)... Uruchamiam płytę bootowalna z LS lub pendriva ML po czym system zaczyna niby się instalować - chociaż wolno to idzie , a za chwilę wywala komunikat że instalator nie może pobrać jakiś tam plików - i tak się kończy moja instalacja systemu. Teraz to już nawet wchodząc w narzędzia dysków aby móc sformatowac lub podzielić dysk na partycje to wywala mi błędy i nie mogę formatowania dokończyć...

#16 Alienscum

Alienscum
  • 18 postów

Napisano 16 stycznia 2013 - 14:37

Ja mam problem z dyskiem SSD NOW V Kingston 64GB. Dysk podpiąłem i zainstalowałem system bez problemu ok. 2 tygodni temu. Komputer działał ok - w pewnym momencie mac przestał widzieć dysk. Po bootowaniu z płyty nie widać podłączonego dysku. Jak wkładam stary to jest wykrywany poprawnie. Dysk działa po podpięciu do PC. Taśma do hdd chyba nie ma tutaj znaczenia, ponieważ przy podpięciu dysku przez kieszeń (tą montowaną w miejsce napędu optycznego) także nie jest wykrywany.

#17 Dorianos

Dorianos
  • 1 postów

Napisano 29 października 2013 - 20:34

Witam, Ja mam podobny problem: Mam macbooka pro early 2011 13". Kupilem do niego samsunga SSD pro 128giga oraz optibay. Wszystko robie zgodnie z wieloma tutorialami, technicznie sobie z wszystkim poradzilem, ale po uruchomieniu systemu pojawia sie komunikat: "Wlozony dysk nie jest czytelny dla tego komputera" Wchodze do narzedzi dyskowych, jest ten dysk tam widoczny, probuje formatowac i pojawia sie komunikat: "Wymazywanie danych woliminu uniemozliwiajacego przypadkowe odczytania danych nie powiodlo sie" Prawda jest taka, ze dysku wczesniej nie formatowalem, bo nie mam zadnego kabla zeby go podlaczyc pod USB. Dodatkowo iagnalem tez Trim Eneblera i zmienilem z "off" na "on". Czy potrzebnie to nie wiem, bo nic to nie zmienilo. Dysk 2 krotnie wyciagalem z kompa i ponownie wszystko podlaczalem, nic to nie pomoglo. Macie koledzy jakis pomysl co to moze byc?

#18 DanielF

DanielF
  • 5 737 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 29 października 2013 - 21:24

@Alienscum a to nie przypadkiem słynny sandforce i jego uroki? @Dorianos a nie próbowałeś włożyć go w miejsce dysku a nie optibaya?

#19 kompernik

kompernik
  • 264 postów

Napisano 29 października 2013 - 22:44

rafixx, spróbuj sformatować dysk pod Windows z formatem plików FAT (jeśli masz taką możliwość oczywiście). Po takim formatowaniu powinieneś móc sformatować dysk ponownie już za pomocą instalatora (proponowałbym instalkę z USB, ponieważ komunikat o niemożności skopiowania plików pojawia się między innymi wtedy, gdy SuperDrive nie czyta płyty poprawnie).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych