Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina ..... skrzypi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 PiotrT

PiotrT
  • 104 postów

Napisano 23 sierpnia 2012 - 21:33

Witam Sprawiłem sobie nowego MacBooka Retina. Wszytko jest super, laptop chodzi rewelacyjnie ale... skrzypi. Wkurza mnie to strasznie , mialem wczesniej MacBooka Pro 13 late 2009 i byl idealnie spasowany. Myślicie ze to moze podlegać reklamacji , obawiam sie ze może być z tym problem. Skrzypi podczas pisania , jak sie otwiera matryce wydaje takie trzasaki, takie "pykanie obudowy" jak by coś było za mocno skręcone. Czy ktoś miał może taki przypadek ?

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 23 sierpnia 2012 - 21:52

Nie lepiej najpierw zadzwonić do Apple i tam się dowiedzieć ?

#3 PiotrT

PiotrT
  • 104 postów

Napisano 23 sierpnia 2012 - 21:59

Naturalnie że lepiej , już to zrobiłem i ........ czekam na odpowiedz serwisu. Jestem ciekawy czy ktoś ma podobny problem, nie spodziewam się opini serwisu na forum tylko opini użytkowników.

#4 Michalek

Michalek
  • 1 031 postów
  • SkądWołomin/ Chełm

Napisano 23 sierpnia 2012 - 22:13

Mój MacBook Pro z podpisu też "strzela" przy otwieraniu matrycy. Nie przy każdym otwieraniu, tylko czasami. Ma tak od nowości.

#5 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 23 sierpnia 2012 - 22:19

Nie Retina ale mój skrzypiał przy ruszaniu klapy, ten wykreślony z podpisu. Nie od nowości, po jakimś czasie zaczął, po około miesiącu mu trochę przeszło.

#6 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 23 sierpnia 2012 - 23:57

Mój Air skrzypiał, takie pojedyncze trzaski z obudowy, szczególnie jak pisałem trzymając komputer na łóżku, gdzie nie miał twardego podparcia. Rozwiązałem to domowo, kupiłem śrubokręt do tych pentalobów, odkręciłem wszystkie lekko i mocno dokręciłem, od tego czasu jest cisza ;-)

#7 iTrzeci

iTrzeci
  • 451 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpnia 2012 - 06:31

Mój Air skrzypiał, takie pojedyncze trzaski z obudowy, szczególnie jak pisałem trzymając komputer na łóżku, gdzie nie miał twardego podparcia. Rozwiązałem to domowo, kupiłem śrubokręt do tych pentalobów, odkręciłem wszystkie lekko i mocno dokręciłem, od tego czasu jest cisza ;-)


Stary, piwo dla Ciebie :D Muszę to koniecznie zrobić, bo mój Air czasem "trzaska" właśnie w takich sytuacji typu komputer na łóżku, generalnie czytałem że to przypadłość tych laptopików co mnie strasznie denerwuje - niby aluminium, niby dobra jakość a tu takie rzeczy.

Będę musiał to samo zrobić co Ty, dzięki :)

#8 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 24 sierpnia 2012 - 06:39

to ja w MBP 17 z 2008 do dnia dzisiejszego nie doswiadczylem zadnych odglosow w szczegolnosci, ze na laptop jeszcze zalozona jest obudowa plastikowa, ktora obciaza zawiasy i reszte :)

#9 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 24 sierpnia 2012 - 09:05

U mnie nic nie skrzypi, jest to kwestia ''wyrobienia'' zawiasów.

#10 cidik

cidik
  • 317 postów

Napisano 24 sierpnia 2012 - 09:13

Polecam wybranie się do ispota... nie wiem skąd jesteś, ale ispot-genius mogą go rozkręcić i poskracać na poczekaniu i może to pomoże, czasami w transporcie się to zdarzyć, miałem coś takiego jak mi wyłączni iMaca dhl-em-> przednia szyba opuściła się... więc może jak dokręca śrubki zewnętrzne i wewnętrzne.

#11 PiotrT

PiotrT
  • 104 postów

Napisano 24 sierpnia 2012 - 20:39

Dzięki Panowie za info. Laptop jest w serwisie, nawet Panowie z serwisu byli zaskoczeni. Laptop skrzypi przy dotknieciu, jak sie go przesunie przy zamkniętej obudowie, jak sie go podniesie do góry przy zamkniętej obudowie lub otwartej. Porównywalismy z wystawowym i to wogóle nie występuje.

#12 748f0da6cc

748f0da6cc
  • 311 postów

Napisano 24 sierpnia 2012 - 20:45

Naprawdę współczuję...J sprzęt za takie "piniędze" i skrzypi.....

#13 PiotrT

PiotrT
  • 104 postów

Napisano 24 sierpnia 2012 - 20:53

Dzięki..., cuz zdarza sie, taka sie trafiła sztuka i tyle. No ale nie ukrywam oczywiście ze tryskajacy radością z tego powodu nie jestem:):)

#14 Michasss8

Michasss8
  • 1 515 postów
  • SkądLeszno

Napisano 24 sierpnia 2012 - 20:54

Dzięki Panowie za info.
Laptop jest w serwisie, nawet Panowie z serwisu byli zaskoczeni. Laptop skrzypi przy dotknieciu, jak sie go przesunie przy zamkniętej obudowie, jak sie go podniesie do góry przy zamkniętej obudowie lub otwartej. Porównywalismy z wystawowym i to wogóle nie występuje.


Daj znać po powrocie sprzętu co było przyczyną proszę. Mój macbook czasami ,,tyka" i może w tym samym będzie tkwił problem.

Pozdrawiam

#15 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2012 - 13:17

Naprawdopodobniej są to poprostu nie dokręcone śrubki :)

#16 Axellvak

Axellvak
  • 1 938 postów
  • Płeć:
  • SkądEarth

Napisano 25 sierpnia 2012 - 13:20

To jest kpina, ale wiadomo w każdym sprzecie Apple, jest coś felernego..

#17 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2012 - 13:22

To ciekawe bo miałem każdego iPhone i tylko 4 miała problem z BT, ale wymienili mi od ręki. iPada także miałem każdego i nic. MacBook Pro działa idealnie, iBook też, Mac Mini też się nie skarży. Więc co według Ciebie znaczy każdy i skąd to wiesz bo patrząc na stopke masz tylko iPhone.

#18 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 25 sierpnia 2012 - 13:25

iMac- matryca iPhone 4S- wibracje, bateria i dużo więcej iPad- plamiaste ekrany MacBook Pro- sam miałem Bad Pixela i mac w serwisie Także trochę wad jest i nie są to pojedyncze sztuki.

#19 Koyot

Koyot
  • 947 postów

Napisano 25 sierpnia 2012 - 14:03

To ciekawe bo miałem każdego iPhone i tylko 4 miała problem z BT, ale wymienili mi od ręki. iPada także miałem każdego i nic. MacBook Pro działa idealnie, iBook też, Mac Mini też się nie skarży. Więc co według Ciebie znaczy każdy i skąd to wiesz bo patrząc na stopke masz tylko iPhone.


Pewnie, że każdy model. iBooki miały problemy z odklejającą się grafiką, MacBooki Pro z temperaturami, padającymi grafikami. Mac Mini był faktycznie najmniej awaryjny, ale czasem można było poczytać o padających antenach od wifi.

Co nie znaczy, że nie trafiały się całkiem udane modele. Najważniejsze, by nie kupować modeli z pierwszego sortu, tzw rev. A. W następnych wersjach drobne usterki są usuwane (np. w pierwszym iPhonie wnętrze zmieniało się całkiem często). Tak samo retina MBP - za 1-2 modele będzie wiadomo wszystko o jego bolączkach, problemach, a zatem będzie można stwierdzić czy naprawdę warto go kupować.

#20 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 sierpnia 2012 - 14:49

Mi się nic nie dzieje, to nie narzekam ;)

#21 PiotrT

PiotrT
  • 104 postów

Napisano 28 sierpnia 2012 - 09:38

Panowie, z laptopem wszystko w porządku. Kwestia dokręcenia śrubek. Komputer jak nowy :)

#22 PiotrT

PiotrT
  • 104 postów

Napisano 30 października 2012 - 11:58

Niestety temat skrzypienia powrócił, wiem ze na tym forum sa osoby mające podobny problem.... Zerknijecie na to:
Anyone else's RMBP creaky when typing on your lap or desk? - Page 2 - MacRumors Forums

https://discussions....tart=0&tstart=0

http://forums.macrum...d.php?t=1392743

#23 robart76

robart76
  • 177 postów

Napisano 30 października 2012 - 12:29

Mój też skrzypi. W poniedziałek leci do serwisu

#24 serwus

serwus
  • 10 postów

Napisano 11 marca 2013 - 15:36

i jak to w końcu z tym jest? serwis? czy samemu dokręcać?

#25 hofi66

hofi66
  • 92 postów

Napisano 11 marca 2013 - 16:27

Mój też skrzypi. sam dokręciłem ale po kilku dniach mam znów to samo ... Dostępne w sieci śrubokrety są źle spasowane i niszczą, uszkadzają te śruby. U mnie już się wyrabiają. Poczekam, aż mi będzie po drodze i wtedy pojadę do serwisu, niech to zrobią na poczekaniu. Nie będę pozbywał się komputera na kilka dni, to bez sensu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych