Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Klawiatura sterująca MIDI pod USB a iPad 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateusz Strzeszewski

Mateusz Strzeszewski
  • 161 postów
  • SkądOtwock, Poland

Napisano 17 sierpnia 2012 - 07:59

Witam! Mam dość nietypowe pytanie, mianowicie, czy za pomocą camera kit da się podłączyć klawiaturę sterującą pod USB tak, aby dało się jej używać z programami obsługującymi MIDI (np. Garage Band, chociaż na tym akurat zależy mi najmniej). Jeżeli istnieją inne sposoby, to oczywiście chętnie poczytam :) Wiem, że istnieje iRig MIDI, ale on niestety nie ma portu USB, a moja klawiatura może działać tylko przez USB. Z góry dziękuję za pomoc.

#2 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 17 sierpnia 2012 - 08:45

Jest coś takiego :) Sam to kupowałem w Polsce a nazywa się M-Audio Minikeystation 32 Amazon.com: M-Audio Keystation Mini 32: Musical Instruments. W komplecie jest również Sibelius First wraz z polskim tłumaczeniem. Zgłoś się do naszego forumowicza DanielF on zajmował się m.in. tłumaczeniem Sibeliusa. Bardzo kompetentny i pomocny gość. Klawiatura działa z iPadem oraz Makiem. Posiadam i używam i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony.

#3 Mateusz Strzeszewski

Mateusz Strzeszewski
  • 161 postów
  • SkądOtwock, Poland

Napisano 17 sierpnia 2012 - 09:13

Wielkie dzięki! Nie orientujesz się może, czy KeyRig 49 pójdzie pod Connection Kit? Na forum supportu Apple czytałem, że pewnemu koledze chodzi pięknie. Tak czy siak muszę kupić ten "kamerowy" zestaw. Jak będzie działać moja klawiatura to świetnie, jak nie, to na pewno zainteresuje się Twoją propozycją. Nie mogę tam tylko znaleźć co z kompatybilnością z Windą...

#4 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 17 sierpnia 2012 - 10:55

Na pewno jest kompatybilność, bo w komplecie jest Silbelius pod OSX oraz Windows więc powinna działać bo po co by dołączali program w którym by nie można było wykorzystać hardwaru z kompletu :)

#5 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 sierpnia 2012 - 14:56

Camera connection kit działa z każdym Midi po USB.

#6 Mateusz Strzeszewski

Mateusz Strzeszewski
  • 161 postów
  • SkądOtwock, Poland

Napisano 17 sierpnia 2012 - 17:20

Dzięki wam bardzo. Temat nie ten, ale żeby już nie zaśmiecać: Mam problem z iRig. Tzn, nagram sobie w Garage Band elektryka, drugiego, dorzucę perkę itd. i chce nagrać do tego wokal (przez iRig, podłączam mik dynamiczny). Tap w "nagraj" i niestety, mimo odsłuchu tylko na słuchawkach, z wyłączonymi głośnikami, iPad nagrywa dźwięk z odtwarzanych śladów. Myślałem, że może mam słuchawki za głośno i mik wyłapuje dźwięk, ale nawet jak wyciszę na mikserze zupełnie słuchawki, to potem okazuje się, że i tak słychać cichutko nagrane resztę śladów na ścieżce mikrofonu. To wina kabelka iRig? Oddawać go na gwarancję? PS. Skoro pójdzie MIDI, to może... zewnętrzny interfejs audio pod USB też pójdzie na iPad?:) To by było dopiero coś...

#7 Manohi

Manohi
  • 77 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 sierpnia 2012 - 18:03

Ja z powodzeniem korzystam z Korg Nano Key podpiętym przez Camera Connection Kit :) Wyśmienita zabawa!

#8 Mateusz Strzeszewski

Mateusz Strzeszewski
  • 161 postów
  • SkądOtwock, Poland

Napisano 17 sierpnia 2012 - 18:33

To, że spróbuje to jest pewne ;) a co z zasilaniem? Da się jakoś korzytać z camera kit i ładować iurządzonko?

#9 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2012 - 21:56

Czasami klawiatura zbyt dużo prądu potrzebuje i trzeba po drodze zastosować hub aktywny. Czasami wystarczy kilkukrotne odłączenie i podłączenie klawiatury i działa bez huba

#10 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 28 sierpnia 2012 - 09:21

Camera connection kit działa z każdym Midi po USB.


Nie do końca, musi to być urządzenie które działa bez sterowników. Np. ja mam klawiaturkę Midiman Oxygen 8 (pierwsza edycja, jeszcze nie brandowana przez M-Audio) - i nie działa. Midi Monitor na iPadzie pokazuje ze otrzymuje sygnały midi, ale programy muzyczne jej nie widzą.

Zaleta iRiga Midi jest taka, że ma gniazdo dodatkowego zasilania. Przy Camera Connection Kit zazwyczaj trzeba podłączyć zasilanego huba.

#11 Pods_scriptum

Pods_scriptum
  • 1 postów

Napisano 20 grudnia 2012 - 18:49

Witam. Mam pytanie odnośnie klawiatury M-audio ES 61. Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest ona kompatybilna z Ipadem 2?? Słyszałem, że jest konieczność kupienia Iriga, w internecie widziałem jak niektórzy podpinają ją bezpośrednio przez connection kit, znów na innym filmiku widziałem jak gość podpinał m-audio przez connection kit + dodatkowy zasilający hub, w serwisie powiedzieli mi, że połączenie przez connection kit jest możliwe tylko po jail break'u, oraz, że skoro wyjście z klawisza jest usb to można spróbować normalnym kablem 30 styk - usb. Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości, tylko do jutra mam dostęp do apple'owskich udziwnień i chciałbym wiedzieć co kupić. Z góry dziękuje za pomoc. Poniżej linki do filmów na których są 2 z podanych przeze mnie połączeń.
[url][/url] - 37.55
[url][/url]

#12 Michalek

Michalek
  • 1 031 postów
  • SkądWołomin/ Chełm

Napisano 20 grudnia 2012 - 19:42

M-Audio Keystation 88es działa bez najmniejszych problemów podłączony przez Camera Connection Kit.

#13 stennn

stennn
  • 1 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 15:24

Witam. I ja dorzucę swoje pięć groszy.. Jak rozwiązać problem zasilania ipada przy camera c.kit? Poprzez hub zasilana jest klawiatura ( m-audio 49 key) ale dalej nie jest ładowany iPad. Czy da się rozwiązać ten problem?

#14 matuszek

matuszek
  • 115 postów

Napisano 13 marca 2013 - 12:14

Czy ktoś wie, w jaki sposób najlepiej podłączyć klawiaturę midi do ipada mini? Czy w grę wchodzi tylko przejście z lightning na 30pin i dopiero iRig midi czy jest jakiś prostszy sposób bez przejsciówki przejsciówki? W jaki sposób podłączacie klawiatury midi do ipada?

#15 matuszek

matuszek
  • 115 postów

Napisano 15 marca 2013 - 10:28

Czyżby nie było na forum muzyków korzystających z ipada mini do działań muzycznych?

#16 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 15 marca 2013 - 18:23

Ja do niedawna korzystałem z Yamaha i-mx1 na iPadzie 2 - 30pin. Korzystałem także z połączenia via Apple KKC po USB. Działało tak samo dobrze. TEraz mam ten sam problem, zmieniłem ipada na czwórkę już niestety bez złącza 30-pinowego. Tanie przejściówki z cyklu 20-30zł nie działają, testowałem kilka. Nie wiem jak z oryginalną przejściówką, czekam aż ktoś odważny na forum kupi i potwierdzi że działa :) Lada moment powinny się także pojawić interfejsy iRiga z nowym złączem Lightning. Chyba, że jest ktoś miły i pomocny z Ursynowa, kto posiada oryginał przejściówkę i użyczy jej na 5 minut. Stawiam piwko za fatygę :)

#17 matuszek

matuszek
  • 115 postów

Napisano 15 marca 2013 - 22:12

Wyhaczyłem taki temat na gearslutz. Working with new iPad Lightning connector - Gearslutz.com Nie jestem anglojęzyczny za bardzo ale Google tłumacz co nieco mi pomógł. Okazuje się, że cała nadzieja w przejściówce z lightning na gniazdo usb. Jeśli ktoś coś ważnego tam wyczyta i potrafi przełożyć na polski to niech napisze co i jak.

#18 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 17 marca 2013 - 16:15

Wybacz ale muzycy raczej nie korzystajką z zabawek pokroju iPad Standardem jest klawiatura podpięta do kompa (Cubase itp) albo sprzętowe workstation. Ja sam mam oba rozwiazania i mimo że mam również iPad'a którego Garageband uważam sam kapitalną apkę entry-level to nie widzę żadnej potrzeby aby działać na iPadzie

#19 matuszek

matuszek
  • 115 postów

Napisano 17 marca 2013 - 20:41

Wiesz, osobiście korzystam z kurzweila pc3x cubase 6.5 i NI komplete 8 na pc i nie narzekam, ale chciałbym ipada czasem wykorzystać jako dodatek zamiast laptopa, który jest cięższy i mniej poręczy, a czasem ponagrywac audio jakieś pomysły lub w niektórych sytuacjach wykorzystać instrumenty wirtualne lub samplowane (m.in. church organ). Mam kilka pomysłów na wokorzystanie ipada ale pozostaje kwestia podłączenia klawiatury midi lub zewnętrznego interesu audio, np. Rme ucx (na razie mam rme ff400). Na youtube jest dużo pomysłów jak wykorzystać ipada i jak podłączyć przez lightning...

#20 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 17 marca 2013 - 22:22

Wybacz ale muzycy raczej nie korzystajką z zabawek pokroju iPad
Standardem jest klawiatura podpięta do kompa (Cubase itp) albo sprzętowe workstation.
Ja sam mam oba rozwiazania i mimo że mam również iPad'a którego Garageband uważam sam kapitalną apkę entry-level to nie widzę żadnej potrzeby aby działać na iPadzie


Gucio prawda. Poczytaj lepiej do czego można wykorzystać ipada w muzyce. Ipad to nie tylko garage band. Jest wiele edytorów do instrumentów na ipada. Ja nie wyobrażam sobie dzisiaj pełnej obsługi Yamahy s90xs bez ipada. Pytanie było o jedno, a Ty o drugim. Jak masz tak pomóc to się nie udzielaj.

#21 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 18 marca 2013 - 06:20

Zgoda. Do Rolandowskiej Integry iPad też jest potrzebny tak jak cżłowiekowi druga noga - wypowiadałem się wyłącznie w kwestii będącej tematem wątku. Wiem że najnowsze Rolandy (czy też raczej Cakewalk'i) z serii A są przygotowane do pracy z i'gadżetami

#22 matuszek

matuszek
  • 115 postów

Napisano 18 marca 2013 - 07:36

Wiem też, że kurzweil przygotowuje program do obsługi serii pc3/k. Steinberg wypuścił cubasisa, jest auria, nie wspomnę o fl studio, bo ten program jest już jakiś czas na iosa. Yamaha też coś wypuściła, nie wspomnę o licznych synthach i samplerach i możliwości podlaczenia profesjonalnych kart/interfejsów dźwiękowych. Tak więc ipada można z powodzeniem wykorzystać w profesjonalny sposób.

#23 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 18 marca 2013 - 08:24

Wiem też, że kurzweil przygotowuje program do obsługi serii pc3/k. Steinberg wypuścił cubasisa, jest auria, nie wspomnę o fl studio, bo ten program jest już jakiś czas na iosa. Yamaha też coś wypuściła, nie wspomnę o licznych synthach i samplerach i możliwości podlaczenia profesjonalnych kart/interfejsów dźwiękowych. Tak więc ipada można z powodzeniem wykorzystać w profesjonalny sposób.

Otóż to! :)

Dziś jadę po przejściówkę do iSpot. Yamaha twierdzi na swojej stronie, że ich 30pin akcesorium i-mx1 działa z przejściówką.
Dam znać jakie wyniki testów.

#24 matuszek

matuszek
  • 115 postów

Napisano 18 marca 2013 - 08:32

Ale kupujesz z lightning na 30pin czy na gniazdo usb?

#25 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 18 marca 2013 - 08:50

Lightning na 30 pin. Mam poprzednie camera connection kit i ten i-mx1. Chciałbym je wykorzystać. Żeby było ciekawiej, yamaha w przypadku klawiatur z USB zaleca przejściówkę + CCK z usb. Nie wspominają nic o przecież dostępnych Lightning->USB.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych