Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy iMac [07.08.2007]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
517 odpowiedzi w tym temacie

#476 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 13 września 2007 - 17:28

Coś w tym może być. Nowe iMaki są w końcu tańsze od starych. Do tego tylko szklane, pewnie dla podsycenia kolorrów. Ale wg mnie trzeba zobaczyć iMaca na żywo, a potem narzekać. Niektóre osoby z forum albo go oglądały, albo kupiły i jakoś nie słychać narzekań. Ludzkie oko łatwo oszukać. Zwłaszcza jak ktoś nie zajmuje się kolorami zawodowo.

#477 greg sd

greg sd
  • 169 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 września 2007 - 17:48

Mam nowego Maca wlasnie i jak dla mnie obraz jest mega :) Nawet porówynwałem go ze starym Mac'iem w iSpocie i i tak wydaje mi sie lepszy :)

#478 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 14 września 2007 - 19:02

mam pytanie, ile slotow pamiec posiada nowy imac 24"?

#479 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 14 września 2007 - 19:04

mam pytanie, ile slotow pamiec posiada nowy imac 24"?


Dwa.

#480 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 14 września 2007 - 19:16

dzieki, w razie zakupu jak dorzuce cos takiego to chyba nie powinno byc problemow :>

#481 MacGyver

MacGyver
  • 1 263 postów

Napisano 14 września 2007 - 19:25

dzieki, w razie zakupu jak dorzuce [URL="http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=331437"]cos takiego[/URL] to chyba nie powinno byc problemow :>


Nie powinno.

#482 zdenek117

zdenek117
  • 394 postów
  • SkądLublin

Napisano 22 września 2007 - 15:54

Kilka dni temu wybrałem sie do MM zobaczyć na żywo białego MB. Obejrzałem i poszedłem na drugą stronę półki. Moją uwagę przyciągnęła MightyMouse. Pomyślałem - "O nawet myszkę wystawili. I to nową". Dopiero po chwili zobaczyłem, że obok stoi 20 calowy iMac (nie ma jak spostrzegawczość). Był wielki i wspaniały...... Ekran ma jak dla mnie idealne kolory, odbicie jest lekkie - tak jak w tradycyjnych monitorach z kineskopem, a więc dla mnie nie nowość. Pochodziłem po sklepie, patrząc z różnych miesc na ekran - nic strasznego, dobre kąty widzenia. Dla normalnych użytkowników iMac nie powinien być złym wyborem.

#483 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 22 września 2007 - 16:54

Bawiłem sie nowym iMakiem w Cortrlandzie. Jest swietny, po prostu super. Swietna jakosc LCD - wlaczylem ze sprzedawca te sama tapete na Makach (standartowa, ze zwinietym lisciem). Na monitorze ACD - paskudny gradient, z ziarnem. Na nowym iMaku - gradient plynny, jakosc swietna. Ja bym teraz nikogo nie sluchal tylko bralbym nowego iMaka.

#484 ble

ble
  • 24 postów
  • SkądZakrzów / Kraków

Napisano 22 września 2007 - 22:38

A ja mam pytanie do użytkowników nowych 20-tek. Zauważyliście może jakieś martwe pixele na Waszych wyświetlaczach? Albo coś takiego co może przypominać kurz/brud znajdujący się pomiędzy matrycą a szkłem? Bo ja miałem "przyjemność" bawić się trzema podstawowymi i dwoma mocniejszymi nowymi 20-tkami i każda z nich była w ten sposób "upośledzona". Rozpacz... Szczerze mówiąc kolory czy tam kąty widzenia jakoś nie robią na mnie wrażenia, ale nawet mały pixel w rogu doprowadza mnie do szału, nie mówiąc już o trzech czerwonych na środku ekranu... AAAAAA.... Zastanawiam się zatem, czy to ja miałem jakiegoś wybitnego pecha, czy to Apple znowu daje du&#y...

#485 Fantazyoosh

Fantazyoosh
  • 209 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2007 - 23:33

Mam drobinkę kurzu w lewym dolnym rogu ekranu 24". Jakoś z tym żyję, w kaźdym egzemplarzu znajdzie się jakaś drobnostka.

#486 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 23 września 2007 - 12:01

Biały iMac - Mój, brata oraz kilka innych jakie "egzaminowałem" nie ma żadnych takich kwiatków

#487 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 września 2007 - 12:23

W starych bylo OK - pytanie co z nowymi?

#488 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 24 września 2007 - 15:56

No i chwalac sie :) stalem sie posiadaczem nowego imaca 24, ramki ktore podlinkowalem kilka postow wyzej dzialaja wiec mozna brac bez obaw :) To jest moj pierwszy mac, wrazenia po uzytkowaniu w weekend bardzo pozytywne, choc na poczatku system to czarna magia dla kilkuletniego klikacza, dzisiaj potrafie sie juz w nim jakos odnalezc, choc ciagle mnie zaskakuje. Matryca rzeczywiscie jest rewelacyjna, te kolory, katy, na szczescie nie mam zadnych badow, kurzu i innych robakow, przynajmniej na razie ;)

#489 sagat

sagat
  • 350 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 24 września 2007 - 17:53

Bawiłem się zarówno 20'' jak i 24'' wersją no i musze powiedzieć że może się skuszę na tą 24ke która ma zdecydowanie lepsza matrycę w 20'' gradienty sa mocno poszarpane (matryca tn). To glossy nie jest aż tak złe jak np. w Asusach co nie zmienia faktu że Apple dało ciała za brak matowych wyświetlaczy.

#490 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 września 2007 - 12:13

moj iMac dzis doleciał... zgubili walizke na CDG w Paryzu wysłali do Kanady ale dziś ziomek przywiózł. Cały i zdrowy... Mam tylko jeden problem - jak go włącze to on nie widzi sieci.. Mini ją widzi do momentu jak włącze iMaca. Ktoś wie co z tym zrobić?

#491 macMat

macMat
  • 5 postów
  • SkądWrocław/Zawadzkie

Napisano 25 września 2007 - 12:21

moj iMac dzis doleciał... zgubili walizke na CDG w Paryzu wysłali do Kanady ale dziś ziomek przywiózł. Cały i zdrowy... Mam tylko jeden problem - jak go włącze to on nie widzi sieci.. Mini ją widzi do momentu jak włącze iMaca. Ktoś wie co z tym zrobić?


A z czego masz ten internet?? Z TPS'Y?? Z Dialogu?? czy może kablóweczki?? Musisz naprawdopodobniej zarejestrować nową kartę sieciową co wymaga równieź zresetowania modemu :D Miłej zabawy ja walczyłem dwa dni z dostawcą ;)

#492 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 września 2007 - 12:31

Mam NEO na modemie D-Link G604T... Nigdy nie mialem taki problemow... Net idzie bez przewodowo bez szyfrowania. Rok temu jak mini przywozilem to tylko podpiolemi wszystko chodzilo a teraz cos jest nie tak..

#493 macMat

macMat
  • 5 postów
  • SkądWrocław/Zawadzkie

Napisano 25 września 2007 - 17:31

Spróbuj podłączyć komputer do modemu - następnie zresetuj modem. Jeśli to nie pomoże, łap za telefon, dzwoń do dostawcy i zarejestruj nową kartą sieciową i powinno śmigać. Pozdrawiam

#494 Diwi

Diwi
  • 231 postów

Napisano 25 września 2007 - 20:13

Przy NEO nie trzeba rejestrować nowego mac'adresu karty sieciowej

#495 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 września 2007 - 20:32

zrobilem iMacowy update. Dalej nic... czy możliwe abyt to karta była popsuta?

---- Dodano 26-09-2007 o godzinie 13:57 ----
Mam prośbe do użytkowników nowych iMaców - napiszcie mi na priv jakie rutery/modemy ADSL z WiFi posiadacie (jeżeli używacie modemów ADSL). Będe wdzięczny

#496 dzigi

dzigi
  • 241 postów
  • SkądSK [PL]

Napisano 10 października 2007 - 09:54

bartman182: Ja posiadam ROUTER/AP LINKSYS WRT54 z TOMATO na pokładzie oraz modem DSLowy od TPSY i chodzi wszystko bez problemu. W każdym pokoju dochodzi do mnie sygnał WI-FI :)

#497 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 października 2007 - 20:46

dzigi: dałem sobie już z tym rade, zrobiłem reset zaraz potym jak znalazlem haslo do neo co zabrało mi jakieś 6 dni ale teraz wszystko chodzi łoki. Ale mimo wszystko dzięki za pomoc

#498 Raduchi-macintosh

Raduchi-macintosh
  • 114 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 października 2007 - 09:36

Czy ktoś wie, czy jest szansa zamówić w USA iMac'a z kablem do polskich gniazdek? Bardzo proszę o odpowiedź.

#499 tiggernick

tiggernick
  • 172 postów

Napisano 11 października 2007 - 09:50

Naczytałem się wiele złego o nowych iMakach (również tutaj). Wczoraj odpaliłem 24 calowego , instalacja itd. - całe 2 godziny i do pracy. Dzisiaj wiem że negatywne opinie o jego szybkości to delikatnie mówiąc bzdury. Nie wiem jak 20 calowe (podobno kiepskie matryce) ale mój ma ekran bez zarzutu (uwzględniając wady LCD jako takiego). No a co do wzornictwa to następna nagroda dla Apple murowana - wygląd i ergonomia niedościgłe. Cała obudowa to dwa odlewy aluminiowe , kawałek szkła i plastykowy czarny tył dokładnie spasowane. Wahającym się polecam gorąco - za tę cenę warto.

#500 Raduchi-macintosh

Raduchi-macintosh
  • 114 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 października 2007 - 10:03

Wiem, że się powtarzam ale czy ktoś wie, czy jest szansa zamówić w USA iMac'a z kablem do polskich gniazdek? Bardzo proszę o odpowiedź.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych