Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Samsung SCX 4521 - jak to zainstalować?


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 gregpo

gregpo
  • 42 posts

Posted 21 June 2012 - 09:25

Witam. Trochę poryłem po necie i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie z topica, choć sprawa wydaje się być prosta: - drukarka jest udostepniona w sieci lokalnej na sterowniku uniwersalnym, podłączona via USB do Windows Server 2008 R2 - pobieram ze strony Samsunga sterownik dla Mac OS 10.3 ~ 10.7 (różne wersje, najnowsza i nie tylko) - instalator podczas instalacji mówi mi (o zgrozo!) że muszę zamknąć wszystkie programy i, jak potwierdzam kontynuację, to zamyka za mnie to co mam otwarte (a przecież to tylko sterownik drukarki!!, ale Ok...) - instalacja przebiega, wydaje się, prawidłowo po czym (znowu o zgrozo!) restartuje mi lapka (nie pyta o lokalizację drukarki) - po podniesieniu systemu nadal nie widzę drukarki na liście drukarek :( To samo jest gdy podłączę drukarkę bezpośrednio do do USB. Instalator przeleci, zrestartuje system a drukarki nie ma. Zaktualizowałem sterowniki drukarek Samsung ze strony Apple. Mój system to aktualny Snow leopard. Dodawanie ręczne niewiele zmienia (demon LPD, wskazany adres IP, kolejka domyślna, wskazany sterownik Samsung series SCX 4500). Pokazuje się niby ale wydruk nie wychodzi, po pewnym czasie widzę "Unable connect...". Poza tym to urządzenie ma skaner, wydaje się, że powinno być instalowane przez oprogramowanie, po dodaniu ręcznym nie ma zakładki skanowania. Mieliście jakieś lepsze doświadczenia z podobną konfiguracją - drukowania na tym urządzeniu (najlepiej udostępnionym na W2008 R2)? Sama drukarka działa bez zarzutu, z serwera i ze stacji Windows drukuje prawidłowo. Pozdrawiam serdecznie g.




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users