Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 8 Release Preview


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 01 czerwca 2012 - 00:12

Może komuś się przyda: Pobierz wersję prezentacyjną systemu Windows 8

#2 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 czerwca 2012 - 11:31

This webpage is not available
The webpage at https://www.win8rele....com/?locale=en might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address.
Error 501 (net::ERR_INSECURE_RESPONSE): Unknown error.

#3 yahol

yahol
  • 1 321 postów
  • Skąd*.#

Napisano 01 czerwca 2012 - 12:44

Działa, ale to jest Windows8-ReleasePreview-UpgradeAssistant.exe
razem 5,1 mb.
ISO z systemem w8, można w wersji 32 i 64 bitowej ściągnąć z Formaty obrazów ISO dla wersji prezentacyjnej systemu Windows 8
Choć IMHO, będzie to samo co z Millenium i Vista, czyli system nieudany :)
Poczekamy na w9 :)

#4 Sebol

Sebol
  • 501 postów

Napisano 01 czerwca 2012 - 12:59

Wg mnie okropnie się z tego korzysta. Metro to totalny niewypał, przynajmniej na normalnych komputerach, może na tablecie da radę

#5 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 01 czerwca 2012 - 13:08

podoba mi sie wygląd lecz w praktyce korzystanie z tego to masakra... :/ .

#6 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 01 czerwca 2012 - 13:33

Mi się nadal dobrze pracuje na XP wersja 2002. Natomiast Mac OS X 10.2 Jaguar z tamtego okresu nie dało by się teraz używać.

#7 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 01 czerwca 2012 - 13:52

Wg mnie okropnie się z tego korzysta. Metro to totalny niewypał, przynajmniej na normalnych komputerach, może na tablecie da radę

Nie trzeba tabletu, bo od paru lat są na rynku notebooki i desktopy z dotykowymi ekranami, np. Dell Latitude E6420 albo ThinkPad T400 Touch.



#8 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 02 czerwca 2012 - 06:42

Niemam dzwieku w glosnikach imaka,natomiast w menadzerze urzadzen pokazuje,ze sterownik i urzadzenie jest ok. Jest natomiast dzwiek na sluchawkach ale bardzo cichy mimo nastawy na 100%.Ma ktos jakies pomysly co z tym zrobic?

#9 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 02 czerwca 2012 - 08:21

Niemam dzwieku w glosnikach imaka,natomiast w menadzerze urzadzen pokazuje,ze sterownik i urzadzenie jest ok.
Jest natomiast dzwiek na sluchawkach ale bardzo cichy mimo nastawy na 100%.Ma ktos jakies pomysly co z tym zrobic?


Po kolei:

1. W Mac OS-ie uruchamiając Boot Campa stwórz partycję dla Windowsa (minimum 20 GB)
2. Zainstaluj poprzez ww. BC winde z płyty CD
3. Po wszystkich restartach wymaganych przez windę, jeśli system juz poprostu jest i działa wróć do Mac OS-a
4. Odpal ww. BC i zaznacz opcję (nie zacytuję dokładnie) "Pobierz składniki Apple dla systemu Windows"
5. Odznacz opcję (nie zacytuję dokładnie) "usuń/ zainstaluj Windows 7" czy jakoś podobnie i wciśnij dalej
6. Wskaż gdzie mają się zapisać/zarchiwizować ww. składniki (najlepiej na pen-a) i pobierz je
7. Po pobraniu odpal ponownie winde
8. Uruchom z ww. pen-a plik "setup.exe" i postepuj zgodnie ze wskazówkami
9. Zainstalują się sterowniki między innymi dla karty graficznej, dźwiękowej, klawiatury, magic mouse itd. itp.
10. Zmień język na Polski (Programisty) bo Polski (apple) miesza w układzie klawiszy
11. Od teraz wszystko będzie prawidłowo Hulało, że aż miło
PS. Może jeszcze dodatkowo w Windowsie uruchomić WINDOWS UPDATE coby pobrał poprawki drobne i aktualizacje apple

A co do samego systemu, to mnie urzekł, mi osobiście się bardzo podoba METRO i fajnie się na tym pracuje.

Oczywiście zatwardziałe dziadki co to lubią na archaicznym XP sobie śmigać , albo macuserzy którzy nacięli się na Viście i innych windowsowych smieciach będą biadolić, gdzie pulpit, gdzie start, o matko jakie to niewygodne !!!

No ale jak to mówią o naszym jednym z władców " Zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną" - więc podejrzewam, że sceptycy dalej by za jego czasów biadolili na przeprowadzki z obórek do murowanych domków...hehe

Pozdrawiam

#10 mcywinski

mcywinski
  • 16 postów

Napisano 02 czerwca 2012 - 09:25

W moim odczuciu, to w porównaniu do Windows 7 będzie tutaj niewypał. System jest bardzo nieintuicyjny, przenikają się w nim elemenety Metro i klasycznego interfejsu, wszystko jest zagmatwane, a operacje wymagające wcześniej 2 kliknięć teraz wymagają 4-5, a nawet 6 kliknięć i trzeba się dość mocno zastanowić.

#11 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 02 czerwca 2012 - 09:30

Trzeba się do niego przyzwyczaić i nauczyć posługiwać...wydaje się początkowo zagmatwany, bo jak człowiek 20 lat widzi na starcie pulpit i przycisk START, to intuicyjnie z zamkniętymi oczami wciska co trzeba... ...a tu jest zupełnie nowe podejście do tematu, całkowicie inne od tego co windows oferował dotychczas, razem z Mac os-em...więc trzeba czy też można nauczyć się innej filozofii działania systemu...upraszczania takiego jak w telefonach... ...kilku powie że upraszczanie doprowadzi do tego że nie da się na tym pracować itp...a to bzdura...poprostu przyjęli w WIN 8 zasadę że system ma być tylko tłem do przekazu informacji i uruchamiania aplikacji...nic ponadto...

#12 sebbulon

sebbulon
  • 190 postów
  • Skądgdzies w Beskidach

Napisano 02 czerwca 2012 - 11:55

Jestem ciekaw kiedy pojawią się pierwsze cracki wyłączające Metro ;-)

#13 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 02 czerwca 2012 - 13:54

Jestem ciekaw kiedy pojawią się pierwsze cracki wyłączające Metro ;-)


Raczej wystarczy lekka modyfikacja rejestru :)

#14 iAdasiek

iAdasiek
  • 1 239 postów

Napisano 02 czerwca 2012 - 15:23

Wg mnie okropnie się z tego korzysta. Metro to totalny niewypał, przynajmniej na normalnych komputerach, może na tablecie da radę


Mi obsługa tego systemu przypadła do gustu, ale mogliby dopracować szczegóły

@topic Dzisiaj pobiorę, a jutro zainstaluję i napiszę czy zmieniło się coś od Customer Preview.
W Developer Preview system mi po tygodniu wysiadł - Metro się samo wyłączyło, a dzień po tym system raz się włączał, raz nie. W Customer Preview wszystko (do dzisiaj) działa, ale nadal są błędy i niedociągnięcia. Mam nadzieję, że w Realase Candidate naprawią wszystkie te błędy.

#15 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 02 czerwca 2012 - 18:16

Mi obsługa tego systemu przypadła do gustu, ale mogliby dopracować szczegóły

@topic Dzisiaj pobiorę, a jutro zainstaluję i napiszę czy zmieniło się coś od Customer Preview.
W Developer Preview system mi po tygodniu wysiadł - Metro się samo wyłączyło, a dzień po tym system raz się włączał, raz nie. W Customer Preview wszystko (do dzisiaj) działa, ale nadal są błędy i niedociągnięcia. Mam nadzieję, że w Realase Candidate naprawią wszystkie te błędy.


Relase jest dużo bardziej stabilny, poza tym różnice na oko są mało dostrzegalne. Doszło kilka nowych programów które wyświetlają multimedia na kafelkach Metro, np News, Sport i coś tam jeszcze...coś jak RSS na bierząco bezpośrednio na pulpicie.

#16 iAdasiek

iAdasiek
  • 1 239 postów

Napisano 02 czerwca 2012 - 18:48

Relase jest dużo bardziej stabilny, poza tym różnice na oko są mało dostrzegalne. Doszło kilka nowych programów które wyświetlają multimedia na kafelkach Metro, np News, Sport i coś tam jeszcze...coś jak RSS na bierząco bezpośrednio na pulpicie.


Ciekaw jestem czy naprawili błąd z internetem Wi-Fi. U mnie co chwilę się rozłączało.

#17 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 02 czerwca 2012 - 20:44

Ciekaw jestem czy naprawili błąd z internetem Wi-Fi. U mnie co chwilę się rozłączało.


U mnie działa normalnie...narazie ;)

#18 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 03 czerwca 2012 - 09:36

Przyjrzałem się tym multimedialnym kafelkom "rrs-om" w metro. Po wejściu w nie sposób przekazywania wiadomości, newsów, sportu itp jest bardzo atrakcyjny i do tego całkowicie odmiennie podany niż w IE czy Safari, czy też wogóle w przeglądarkach internetowych. Trochę przeglądarki przy tym sposobie zaczynają anachronicznie wyglądać. Tutaj wiadomości są zintegrowane z całym ekranem, z całym systemem, tak jakby nie było przegladarek itp. Bardzo mi się to podoba. Ciekawe czy ludziom to podpasuje?

#19 iAdasiek

iAdasiek
  • 1 239 postów

Napisano 05 czerwca 2012 - 14:46

U mnie działa normalnie...narazie ;)

Zainstalowałem i wszystko działa, a system szybciej się uruchamia. Wreszcie wygląd systemu jest spójny - Windows Explorer w stylu Windows 8. Dodali skróty do przechodzenia między aplikacjami/oknami (chociaż Flip3D mi nadal brakuje). Mogliby przywrócić animacje przejść między oknami z Developer Preview. Głupio, że nie ma ikonki Metro panelu sterowania.

Przyjrzałem się tym multimedialnym kafelkom "rrs-om" w metro. Po wejściu w nie sposób przekazywania wiadomości, newsów, sportu itp jest bardzo atrakcyjny i do tego całkowicie odmiennie podany niż w IE czy Safari, czy też wogóle w przeglądarkach internetowych. Trochę przeglądarki przy tym sposobie zaczynają anachronicznie wyglądać. Tutaj wiadomości są zintegrowane z całym ekranem, z całym systemem, tak jakby nie było przegladarek itp. Bardzo mi się to podoba.
Ciekawe czy ludziom to podpasuje?


Mi to bardzo pasuje. Mogliby dodać polskie strony (nie tylko informacyjne).

#20 koh

koh
  • 2 186 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin

Napisano 06 czerwca 2012 - 08:06

Głupio, że nie ma ikonki Metro panelu sterowania...


Chodzi Ci oto że niema ikonki "Panel Strowania" w METRO? Możesz sobie ją tam wyciągnąć, nawet możesz kafelka z konkretną stroną internetową tam dodać, z konkretną fotką czy też programem. Oczywiście jeśli dobrze zrozumiałem co napisałeś ;) a ja za lotny nie jestem hih


... Mogliby dodać polskie strony (nie tylko informacyjne).


... właśnie, fikołki tez heh

Pozdrawiam

#21 iAdasiek

iAdasiek
  • 1 239 postów

Napisano 06 czerwca 2012 - 12:25

Chodzi Ci oto że niema ikonki "Panel Strowania" w METRO? Możesz sobie ją tam wyciągnąć, nawet możesz kafelka z konkretną stroną internetową tam dodać, z konkretną fotką czy też programem. Oczywiście jeśli dobrze zrozumiałem co napisałeś ;) a ja za lotny nie jestem hih


Miałem na myśli panel sterowania w stylu metro. Ten zwykły nie ma wielu Metro-funkcji xD

#22 Bartilemieux

Bartilemieux
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 czerwca 2012 - 23:57

w związku z Metro, ktoś sprawdzał/testował platformę Metro One ([url=http://www.metroone.pl]MetroOne[/url]) czyżby Microsoft otwierał się na zwykłych userów? :cool:

#23 michx

michx
  • 477 postów

Napisano 29 czerwca 2012 - 14:09

Co do samego systemu Windows 8 jest gorszy niż jakikolwiek inny system operacyjny. Poważnie- wolałbym korzystać z DOS'a obsługa dużo bardziej komfortowa. A na pewno wolałbym Windows 95. Bez wachania. System brzydki, bardzo nieintuicynny tak jak kolega wspomnial totalna niedoróbka elementy Metro nie zgrywają z elementami klasycznego interfejsu. Nagle wyskakują jakieś paski po bokach z pulpitami. Aha, najlepszy jest numer z takim czynnościami jak zamykanie systemu haha, niezła beka swoją drogą ten system. A jak się nad logiem napracowali. Podsumowując nie polecam każdemu kto Ma Mac OS'a. W "ósemce" nie doświadczymy spójności (taka jak jest w systemie i produktach apple), nie doświadczymy prostoty i intuicyjnego środowiska graficznego (bo poprostu Metro i "Classic" zlewa się i niewspółgra niesamowicie.). Wszystkim, którzy posiadają 7 polecam zostać.

#24 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 czerwca 2012 - 17:06

Ja korzystam od 2 miesiecy z win8, zero problemow, zwiech itd, system dziala idealnie. METRO to kwestia gustu, mi taki ulepszony START pasuje.

#25 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 29 czerwca 2012 - 18:14

Takie samo mam zdanie jak Ty Molimo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych